Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gond lehet abból később, hogy...

Gond lehet abból később, hogy igazából a férjem az anyja a babánknak?

Figyelt kérdés

Vagyis, nem az anyja, de az elsődleges gondozója. A kórházi 2 napban 0-24 ő látta el a szobánkban (tápszer, pelenkázás, dajkálás). Aztán, mikor hazajöttünk, még 1,5 hétig nagyon fájt a sebem, így akkor is kb. a 3/4-ét ő csinálta ezeknek.


Azóta 3 hetes a kicsink, még nem vagyok 100%-os korántsem. Folyton van valami újabb meglepetés a testemben, ami fájhat (pl. aranyér miatt nem tudok ülni, hasogat a méhem). Mindig együtt kelünk hozzá, együtt látjuk el, csak valahogy a férjem felé hajlik a mérleg nyelve.


Igazából én vagyok a hagyományos családi értelemben vett apja a gyereknek.


Én úgy érzem, ez mindhármunknak kielégítő megoldás, de vajon ez okoz majd később valamiféle fejlődési problémát, hogyha nem én leszek az elsődleges gondozója? (A férjem itthonról dolgozik, én CSED-en vagyok.)



#gyerek #baba #apa #nevelés #anya #elsődleges gondozó
2016. márc. 24. 09:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nem baj.

Az a lényeg, hogy van elsődleges gondozó és mindkét szülője ott van neki, így biztonságos kötődést tud kialakítani.

2016. márc. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
77%
Ha túl leszel a nehéz első hat héten, jobb lesz. Van tej? Ahhoz jó, hogy tudsz pihenni, és segítenek, szoptatás alatt pedig nagyon összehangolódtok. Mindkettőtöket nagyon fog szeretni a gyermek, nem verseny ez.
2016. márc. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
29%
Nem gond, csak ha így folytatódik, valószínűleg az apjához fog jobban kötődni, vele éli át a szep.szorongast...
2016. márc. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
80%

Annyira komplikált szülésem volt, hogy közel 6 héig az ágyból se tudtam kikelni, csak segítséggel. Férjem itthon maradt, mindkettőnket ellátott. Tejem se volt, így tápszeres lett, az apja etette,én ritkábban.

Aztán ahogy felépültem, én is részt tudtam venni a gondozásában, illetve az apja napközben dolgozott.


50-50%-osnak írnám már le a viszonyokat, immár két éves. Ennek örülök is, mert nem vagyok annak a nézetnek a híve, hogy a gyerek csak az anyáé. Mindketten egyformán a részesei vagyunk, mindkettőnkhöz egyformán kötődik. Személy szerint én ennek örülök.

2016. márc. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
36%

Hát szerintem nem gond végülis,de ha belegondolsz más anyának is vannak iylen gondjai és megoldja egymaga,mivel a férje/párja dolgozik,nem otthonról.Kicsit erőt vehetnél magadon azért,nem bántásképp mondom.

Gondot nem fog okozni a későbbiekben sem,nagyon sokáig ahhoz ragaszkodnak,aki eteti őket leginkább,lehet ez akár nagypapa is (tápszerrel persze :D )

2016. márc. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk nem lett belőle gond, bár kicsit más volt a helyzet. Eredetileg úgy terveztük, hogy 2 hónapot itthon lesz. A szoptatáson kívül mindent felesben csináltuk, nagyon jó 2 hónap volt :-)

A kicsivel is így volt.


Most 6 és 2 évesek, mindkettőnkhöz ugyanúgy kötődnek. Az egyetlen kivétel a fáj valami, akkor én kellek nekik :-) De ha betegek, a férjem is itthon tud maradni, nem ragaszkodnak hozzám.

2016. márc. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
60%
Egyáltalán nem baj, én is így voltam gyermekkoromban. Édesapám volt velem otthon, és édesanyám járt dolgozni. Ha a férjednek ez nem gond, és hát miért is lenne, ez az ő gyermeke is, akkor én ebben nem látok semmi problémát. Azért vagytok együtt, hogy átsegítsétek egymást a nehéz időkön.
2016. márc. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
38%
Bajnak nem baj,de véleményem az,hogy kicsit elhagyod magad.Tudom,hogy nem vagyunk egyformák,de én sosem kértem,már a kórházban sem segítséget,pedig annyi vért vesztettem,hogy vért kellett kapnom,szédelegtem 2 hétig.Itthon is én keltem hozzá,én etettem(igaz anyatejes volt).Nehezen ültem,volt aranyerem is.Állásnál meg feszült a gátam.A véleményem az,hogy ahelyett,hogy azon gondolkodsz,hogy jó ez így,inkább azon legyél,hogy minél előbb átvedd a férjedtől a gyermek gondozás nagy részét.Hiszen gondolom te fogsz vele otthon maradni,nem a férjed.
2016. márc. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
3: nem, tápszerezzük, nem szoptathatok.
2016. márc. 24. 10:14
 10/26 anonim ***** válasza:
96%
ha tápszer, etetésnél akkor is a karodra veszed, rá figyelsz és ő meg rád, együtt vagytok
2016. márc. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!