Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves közüli babának mintanap...

1 éves közüli babának mintanapirendet írnátok? Nagyon el vagyunk csúszva.

Figyelt kérdés

Naponta 3-szor kínálom szilárddal, ebéd után alszik el cicin. Ezen egyelőre még nem szeretnék változtatni.


Köszönöm.


2016. márc. 24. 11:01
 1/2 anonim ***** válasza:

napirend akkor jó, ha a kicsi igényeihez igazodik. ha mindig úgyanabban a sorrendben történnek a dolgok, akkor már ő is tudni fogja mi jön, evés után könnyebben alszik el, alvás után várja a sétát, stb. ezek megnyugtatják. tehát elcsúszni nem tudsz, max neked nem jó ;)


de leírom mi a bölcsiben mit mikor csinálunk, ez egy támpont lehet:

f9kor reggeli (ilyen kicsit csak szopizni, tápszerezni szoktak előtte reggel). utána jön egy kis foglalkozás, piciknek szabad foglalkozás, majd kimegyünk az udvarra ha szép idő van.

10kor kapnak gyümölcsöt, ilyenkor még inkább bent, de ha már kényelmes ruhában vagyunk kint (nem nagykabát) akkor kint gyümölcsözünk. f12-kor ebédelünk, én azt látom, hogy 2 éven aluliaknak sok a 2 fogás, így nekik inkább a laktatóbbat adom, vagy amit inkább ehetnek és ők utána tápszert kapnak, neked ugye ahogy írod, ekkor szopizik, ez teljesen jó így, bőven maradhat ez míg igényli :)

12-3-ig van alvás, utána uzsonna, és mennek haza.


enyém 1 évesen már kapott szilárd vacsorát fürdés előtt, azt amit ebédre is evett, ez f7kor volt, majd 9kor tápszeren aludt el. nekem sajnos nem volt ennyi idős korában már tejem, 9 hónaposan elválasztotta magát és utána vezettük be a vacsit :)

2016. márc. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
nálunk így nézett ki: ébredés (7.00) után tej (egy éves korában hagyta el pontban a cicit és egyébként a délelőtti alvást is), utána kis játék, 08.30-09.30 séta. 09.30 gyümölcs+johurt+zab összedarálva, utána én házimunkáztam ő játszott. 11.00 körül már játszottam vele mert kezdett addigra egyedül unatkozni. 11.45 ebéd (szilárd) 12.00 alvás 14.00-ig, utána uzsi 14.30 (gyümölcs vagy nasi), utána séta kb 16.30-ig, néha itt még szundított egyet haza felé a babakocsiba de azért ez ritka volt...utána 17.30-kor szilárd vacsi (kenyér, felvágott vagy ebéd maradéka ilyesmi) utána játék 20.00 fürdés 20.30 tejci+tápszer, majd alvás
2016. márc. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!