Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én vagyok ennyire béna, vagy...

Én vagyok ennyire béna, vagy másnak is nehézséget okoz a háztartás?

Figyelt kérdés

Kisfiam most múlt két hónapos. Nagyon bánt, hogy nehezen tudom a baba mellett vinni a háztartást. :/ Jön a húsvét, kicsit nagyobb takarítást illene csinálni, főzni is kell majd, de olyan nehéz baba mellett. (Kapkodva írok most is...)


Reggel, miután a férjem elment dolgozni és a baba még aludt, kitakarítottam a hálószobát, kimostam egy adag ruhát, kiteregettem. Ez egy bő óra-másfél óra volt. Utána ettem pár falatot, a baba is ébredt, pelenkázás, etetés, aztán irány a piac, posta, gyógyszertár. Hazaértünk, tápot kevertem, most állok neki a konyha-étkező takarításának, persze ha nem lesz sírás, mert amellett nehéz. Főzés meg szóba se került napok óta... :(


Mindjárt 11 óra és gyakorlatilag egy szoba takarítása van kész. :( Nem érzek holtidőket a napomban, nem lazsálok, nem tévézek, nem netezek, csak most egy kicsit. És mégse haladok sehova. Más is van így? Ti is érzitek ezt?


2016. márc. 24. 11:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Nekem nem volt lelkiismeretfurdalásom, amiért magasról tettem a háztartásra és csak a babával foglalkoztam, az alvasidejében pedig pihentem. Nem borított el a kosz, szemét, de makulátlan tisztaság sem volt.
2016. márc. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Csak egy ötlet, ahogy mi csináljuk: a férjemmel együtt visszük a háztartást, nem én egyedül. Hiszen mindketten itt élünk. Gondolj bele úgy, hogy jelenleg te meg én azért kapunk "fizut", hogy neveljük napközben a piciket, a háztartás továbbra is közös feladat a férjünkkel, nem?


Nem kell mindennek meglennie, amíg ő dolgozik és hétvégére is maradhat mondjuk a porszívózás.:) Lazíts és élvezd a babázást!

2016. márc. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon szerencsés az, akinek egy mukk nélkül el van a babája napközben.

Hasonló helyzetben voltam. Zónákra osztottam, hétfőn hálószoba, kedd nappali, szerda fürődszoba+wc, csütörtök konyha. Volt, hogy főzni sem tudtam.

2016. márc. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
18%

Most nem voltàl otthon,mit vàrsz?

Simàn be kell osztanod a hetedet. Naponta egy vagy két helyiség takarìtàsa plusz vagy bevàsàrlókörút vagy főzés,ez belefér a délelőttbe,hisz most is kész vagy vele. Nem értem mi a bajod. Ha ìgy csinàlod és nem 38 szobàs palotàban éltek,akkor hetente minimum egyszer mindenhol nagytakarìtottàl. Konyhàt,előszobàt meg délutànonként naponta fel lehet törölni max 20-30 perc.


Arra ne szàmìts,hogy majd gyerek mellett mindent minden nap ki tudsz takarìtani meg 10 fogàsos elit menüket kreàlni. De reggel egy húslevest fel lehet rakni. Délben meg 20 perc alatt kész van egy sajtos tészta pl. Màsnal meg ugyanúgy ott a leves a maradék tésztàhoz meg 10-20 perc alatt rittyentesz egy paradicsomos szószt.


Egy a lényeg,előre tervezd meg mi az amit szeretnél csinàlni( főzni éppen vagy hol akarsz takarìtani). De akkor sem kell kétségbe esni ha kevesebb sikerül mert nyűgös a baba,hiszen olyan is lesz amikor két napi teendővel végzel,mert majdnem egésznap alszol.


Nyugi,ne stresszeld magad.

2016. márc. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
Ugyanmár Kedves Kérdező, nyugodj meg! Teljesen rendben van ez így. Életed során hányszor leszel még friss anyuka? Ha terveztek még 2 babát, akkor is csak kétszer. Ez egy ilyen időszak. Az, hogy igényed van a flott háztartásra, untig elég, ne hagyd, hogy ez frusztráljon téged. Ahogy halad az idő, egyre könnyebb lesz, de semmi sem kényszer. Az a legfontosabb, hogy a picivel és Veled minden rendben legyen. Mennyivel lennétek előrébb, ha csilivili lenne a lakás, de cserébe a babára nem maradna időd és úgy festenél, mint a felmosórongy? Az anyaság, pláne a kezdetekben nem sétagalopp, egy pindurka 2 hónapos mellett meg aztán pláne nem elvárás (mondjuk később sem kéne az legyen, ezek közös feladatok), hogy minden úgy menjen, mint előtte. Baba rendben legyen, lakás ragyogjon, anyuka meg szolgálja fel legjobb formájában kisestélyiben az ünnepi menüt? Ne legyenek irreális elvárásaid magaddal szemben. Pihenj, mikor a baba is pihen, ha nem is mindegyik alvásánál, de azért éppen eleget. Minden úgy van jól, ahogy van, sokan még ennyit sem végeznek el és abban sincsen semmi kivetnivaló. Pont annyit végezz, amennyi nem megterhelő és simán bele tudod és akarod is illeszteni a napirendetekbe, a többit meg tojd le magasról. Nyilván nem egy szemétdomb tetején élsz, csupán nem tudod a megszokott "színvonalat" pici baba mellett tartani és ez abszolút természetes. Ne stresszelj ezen, a legfontosabb, hogy kiegyensúlyozott, nyugodt, örömteli mindennapjaitok legyenek mindkettőtöknek. Néha mindenkinek tele a hócipő és elege van, hogy semmire nem jut idő, de ne hagyd, hogy ez felülketrekedjék Rajtad. Lesz még sok húsvét, hidd el. Pár év múlva majd együtt festitek a tojást és a gyerek majd a takarításba is besegít és majd azon bosszankodsz a bajuszod alatt, hogy több "kárt" okoz, mint amennyit "segít" és ez is pont úgy lesz jól. A legjobbakat kívánom!
2016. márc. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
* bocsi, alszik akart lenni😁 szóval többet tudsz megcsinàlni mert a baba alszik szinte egész nap.
2016. márc. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
A mi lányunk 7 hónapos és még most sem tudok minden nap főzni, de már túl tettem magam a dolgon :) Nyugodj meg és törődj bele hogy ez ilyen :) Nálunk sincs olyan rend mint a baba előtt de megtanultam elfogadni :) Ahol baba van pont így néz ki az anyuka napja mint a tiéd is....
2016. márc. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Azért vagy otthon, hogy vele foglalkozz és őt ellásd. Lesz időszak, amikor könnyebben fog menni a háztartás vezetés és lesz olyan, amikor még így se. Én a nagytakarítási időszakra 2-3 hetet is rászántam. Most 2 gyerek és munka mellett a lakás 3/4 részével vagyunk kész, azt hiszem, jövő hét végén fogom befejezni. Semmi nem dől ettől össze. Viszont nekem csak az nem derült ki, hogy ma mikor ültél le a babával játszani. Ok elláttad, megetetted, de rá is kellene időt szánni a sok ügyintézés és takarítás mellett.
2016. márc. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%
Én pl hetim1szer vasárolok be, pedig 4 és 7 evesek a gyerekek én meg kismama vagyok. Kenyeret a párom hajnalban munka előtt hoz a pékségből. Így igaz alig megyek valahova hétköznap de be lehet osztanimaz időt! Veszelyeztetett vagyok, óvatosan nagymama tempóban takarítok. Minden be van osztva hogy mit mikor. Főzni délután szoktam. Ha meglesz a baba akkor sem lesz másképp, heti egyszeri nagybevásárlással sok időt spórolhatsz. A postát is össze lehet várni, heti egyszer menni. De ne egy picibaba mellett akarj mintaháziasszony lenni! Most a pici a fontos, a többi majd alakul, lesz olyan is hogy több szabadidőd lesz. Kitartást!
2016. márc. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%
Én is rengeteget sétáltam a picimmel az elején, és aztán alig jutott idő az ebédre. Egyszer anyum rámszólt, h a délelőtt legyen az otthoni, az ebédkészítés ideje. Délután ráérsz sétáltatni, vásárolni. 2,5 és 5 éveseim vannak. Ha reggel 6-kor felkelek és megfőzök 9-ig, utána van időm akár játszóterezni is. Ez persze más egy csecsemő napirendjénél. És még ki lehet próbálni, h naponta csak egy helyiségre koncentrálsz, minden elérhető közelségbe, megoldható távolságba kerül.
2016. márc. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!