Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 2 honapos babam vegigalussza...

A 2 honapos babam vegigalussza az ejszakat, igy maradhat ez vagy valtozik meg?

Figyelt kérdés
Gondolom a fogzas pl bezavarhat. Mi okozhat meg gondot?
2016. márc. 24. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:

mi nem? arra egyszerűbb válaszolni. bármi... enyémet a fogzás se zavarta, nagyon jó alvó. sok babát a mozgásfejlődés is megzavar. nálunk csak az elalvást nehezítette, de azt nagyon. aztán 10 hónaposan kelt éjszakánként, pár nap alatt rájöttünk, hogy ideje bevezetni a vacsit és azóta megint alszik.

oltások, betegségeknél virrasztottunk még, mondjuk kruppos, úgyhogy ugatás miatt én sokat virrasztottam, de alapvetően nagyon jó alvó :)

2016. márc. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez akár napról napra is változhat. Amik általában gondot szoktak okozni:

1. éhes, szomjas, melege van, fázik

2. betegség

3. fogzás is simán bezavarhat

4. hasfájás

5. anya hiánya

6. ha túl sok inger éri napközben

Nekem mind a két kislányom jó alvó volt, de ha pl. náthásak voltak, mindig felkeltek éjjel, ha bedugult az orruk, volt, hogy óránként kellett porszívózni, a nagylányom pedig 4 évesen kezdett el félni, rosszat álmodni, akkor is sokszor felriadt, amikor már lekerült a pelus, akkor is sokszor keltünk a bepisilés miatt, tehát ezt így nem lehet előre megjósolni.

Amikor ennyire picik voltak, akkor is bezavart, ha túl sok volt egy nap a látogató, vagy zajos helyen voltunk, besokallt az idegrendszerük és nagyon rosszul aludtak.

2016. márc. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a mozgásfejlődés is bezavart, annyira, hogy 4,5 hónapos kora óta rendszeresen kel éjjel többször is, volt mikor 10x, most csak 2x (de nem enni), 6 hónapos. 3 hónapos korában kezdte átaludni az éjszakát és tartott másfél hónapig.
2016. márc. 25. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nalunk nem tudom mi zavart be mert az elso foga 14.honaposa jott, tok jol elaludt cumival magatol szoval.a rossz altatasi technika (ringatas zajra altatas cicin altatas) se lehetett felelos, eleg az hozza hogy 2-4 honapos kora kozt ataludta aztan 5 hosan elkezdett 2-3szor kelni, be mentem megfogtam a kezet es 3-4 perc alatr bealudt. de be.kellett mennem mert ha nem.mentem sirni kezdett felallt es annal nehezebben aludt utana.vissza. es ez igy ment 1,5 evea.koraig de neked tobb sikert :)
2016. márc. 25. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a fogzás átmeneti gondot okozott csak, dackorszakos korában viszont volt egy nagyon durva fél év 2 éves korától, amikor félt éjjel, és éjjelente többször kelt sírva, alig tudott visszaaludni. Kb. másfél év alatt szokott rá vissza, hogy újra átaludja az éjszakát.

De sok minden más is problémát okozhat, fogzás, mozgásfejlődés, szeparációs szorongás, betegség, növekedési ugrás... De kár ezen előre aggódni, örülj, hogy most alszik.

2016. márc. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk semmi nem zavart be. 6 hetes korától átalussza az éjszakát. Se fog, se mozgásfejlődés, se időjárás, természetesen ha beteg, akkor előfordul, hogy felébred... most 2 éves.
2016. márc. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze, így maradhat. A fiam 8 hetes korától alussza át az éjszakát, lassan 4 éves lesz és semmi nem tudta ezt megváltoztatni. Persze fogzás vagy betegség miatt előfordult, hogy felébredt éjszaka, de ez max. 1-2 napig tartott és vissza is állt minden a megszokott rendbe.
2016. márc. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, nálunk még akkor rossz nagyon az alvás ha nappal valahogy nem aludt eleget pl kimaradt egy alvás vagy valamiért túl fáradt lefektetésre. Akkor az éjszaka első felében óránként ébred. :(
2016. márc. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!