Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mi a tapasztalata a...

Kinek mi a tapasztalata a hemangiómával? Hogyan kezelik babáknál?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 6 hetes kislányom ajkán hemangióma van. Az orvos csak annyit mondott, hogy ez később gondot okozhat, ha majd nő a foga. De felvilágosítást nem adott arról, hogy hogyan kezelik. 1 hónap múlva kell visszamennünk. De nagyon aggódom. Akinek van tapasztalata, szívesem fogadnám ha megosztaná. Köszönöm!
2016. márc. 25. 14:14
 1/5 LadyLoss ***** válasza:
Nekem csak annyi a tapasztalatom vele, hogy kislányomnak a nyakán/mellkasán van, pont úg ymnitha egya medál lenne a nyakába, kb 100 forintos nagyságú. 2hetes korában kezdett kialakulni 6 hónapos koráig nőtt kb. Azóta 4 éves, és nagyon nagyon lassan de visszább ment, halványult. Nekem annó azt mondták, hogy ha megsérül, nagyon tud vérezni, valamint hogy nem kell eltávolítani csak ha arcon van, illetve szoktak ilyenkor UH-t csinálni mert a belső szerveken is kialakulhat hasonló érdaganat. Én szeretném leszedetni a lányomról, de még nem határoztuk el magunkat. Mostanában kezdi zavarni, mert a többi gyerek rákérdez, hogy mi az. Úgy hallottam a Heim Pál kórházban lehet kezeltetni. Fagyasztásos módszerrel.
2016. márc. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnak is van a nyakán. Most 4 éves, és még mindig nő. Számomra nagyon ijesztő, most már ki is dudorodik neki. Jövő héten viszem ultrahangra. Sebész azt mondta, hogy ameddig nem nő látványosan, addig nem nyúlna hozzá. Én meg keresem közben a lehetőségeket.
2016. márc. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
9 hós kislányomnak az arcán van egy kb. 20 Forintos nagyságú hemangióma. Mivel neki látványosan nőtt, és ráadásul befelé nem kifelé, ezért elvittük a Kelen Kórházba a gyermeksebészetre, az első alkalomért fizetni kellett - akkor fagyasztással kezelték valamint kaptunk rá krémet is. Azóta kétszer voltunk, mindkétszer meglézerezték (beutalóval ingyenes, hiába magánrendelés). Elvileg nem fáj neki, bár sírt (az orvos szerint a macera miatt). Azóta nem nőtt, de nem is igazán lett kisebb, azt mondták hogy pár év alatt fog eltűnni de muszáj volt a lézerezés hogy ne nőjön tovább.
2016. márc. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Esetleg, akit még érint: nekem a csípőmön és a hátamon volt/van. Akkor még nem volt rá kezelés. Kb. tizen pár éves korban kezd el bőrszínűvé válni, és olyan 17-a8 éves koromban lett olyan, hogy már csak a bőr másmilyen textúrájáról én ismerem fel. Ott a bőr nagyon vékony maradt, a hátamon levőről többször kérdezték orvosok (ortopédia, belgyógyász hallgatózáskor), hogy innen eltávolítottak valamit?. Most kislányomnál küzdünk vele, mivel neki a halántékán van, de már tudják kezelni lézerrel. Növekedés előtt (kb. 2-3 hét születés után...) még lehet fagyasztással kezelni, ez megakadályozza a növekedését, de a saját előzményekkel sem tudtuk, hogy mi ez, mert az elején nem emelkedett ki- így lehetett volna tűzfolt is... Most krémmel kezeljük, és nemsokára megyünk lézeres kezelésre. 33/N

2017. jan. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
17-18 éves koromban - előző
2017. jan. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!