Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor érdemes a kullancs...

Mikor érdemes a kullancs elleni oltást beadatni? Hány oltásból áll?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy egy éves kor után lehet.Érdemes megvárni a 2éves kort vagy minél előbb.Van valamilyen oltás utáni reakció?
2016. márc. 28. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:
A mi dokink a gyerek 2 eves kora elotti januarban adja be, egy oltas, mert egyre hamarabb lesznek kulancsok, azt mondta. Reakciorol nem tudok beszamolni.:)
2016. márc. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A mi gyerkőcünk elég veszélyeztetett környezetben él kullancsok szempontjából, így egyértelmű volt, hogy nem várunk 2 éves koráig és esetünkben a gyerekorvos sem ellenezte. Mivel télen javasolt megkezdeni, hogy a szezonra már kialakuljon a védettség, így januárban (1,5 évesen) kapta az első adagot, februárban a következőt, a 3. oltás pedig 9-12 hónappal a 2. után lesz aktuális. Nem volt semmilyen reakció a beadás után.
2016. márc. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2oltás van egymás után?tehát akkor 2éves kor előtt simán be lehet adatni?Májusban akkor már későn van?
2016. márc. 29. 11:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia, én a jövő héten adatom be az elsőt, és azt hiszem egy hónap múlva kell a másodikat.

17 hónapos a babám. Jobb lett volna januar -februar környékén beadatni, csak akkor volt a 15 hós oltás meg a bárányhimlő elleni, így csak most tudtuk beiktatni.


(Ma váltottam ki mind a kettőt. Most március vegéig akciós, ha mind a kettőt kiváltod, így 10ezer ft volt a kettő együtt , 14300 helyett!)

2016. márc. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!