Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy bírtátok a kialvatlanságo...

Hogy bírtátok a kialvatlanságot és az éjjeli virrasztásokat? A férjetekkel csináltátok vagy egyedül?

Figyelt kérdés

4 hetes a kicsink. 9-kor le szoktunk feküdni aludni a férjemmel, a baba viszont 11-kor ismét kelt minket, mert éhes (3-4 óránként etetjük). Végül így éjfélkor tudunk csak elaludni általában, mert még altatjuk, pelenkázzuk, böfiztetjük, stb.


Reggel 7-kor viszont megint ébreszt minket a kicsi enni. Én már nagyon fáradt vagyok, terhesség alatt végig sokat tudtam aludni, most meg ez nincs így. Néha visszafekszem aludni délután még egy picit, de nappal valahogy annyi minden izgalom adódik, hogy elfeledkezem az alvásról.


Próbáltuk áttenni 10-re az utolsó tápszert, de nem vált be, hamarabb kelt fel enni legközelebb.:/ Szedek vasat is, kávézom is, nem segítenek.


Ti hogy viseltétek ezt a korszakot? Meddig tartott? A férjetek is kelt veletek, vagy csak ti? Tudtok valami praktikát?



2016. márc. 30. 11:03
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
96%

Nekem annyira komplikált szülésem volt, hogy 3 hétig saját magamat se tudtam ellátni. Akkor a férjem és a nagymamák felváltva segítettek (akár engem kitámogatni a mosdóba).

Utána hármasban maradtunk. Felváltva keltünk, beosztottuk, hogy melyik éjszaka kié. Ha valamelyikünk nagyon fáradt volt, akkor persze cseréltünk.

Tápszeres kezdetektől, így a férjem is meg tudta etetni, ezzel nem volt gond.


Aztán szerencsénk volt, mert kb. 2 hónapos korától 12 órákat aludt végig. Két éves korára ez 10-11 órára szűkült, de ebbe bőven belefér, hogy mindketten kipihenjük magunkat éjjel.

Fogzásnál a férjem kelt, mert ő könnyen visszaalszik, míg nekem, akármilyen fáradt vagyok, 2-3 óra, hogy elaludjak. De a fogzás is alkalmanként 3-4 éjszakát jelentett, nem volt annyira vészes.


Szintén a rossz, felszínes alvásom miatt viszont én ébredek hamarabb a hangokra. Így néha azért én keltem fel, mert a férjem egyszerűen nem ébredt fel rá, én meg ha már úgyis ébren vagyok, minek ébresszem fel alapon inkább felkeltem. Aztán reggelig néztem a plafont utána.


A munkamegosztás miatt egyikünk se purcant ki a fáradtságtól. Az első 3 hét a férjemnek volt húzós, mert én használhatatlan voltam, akkor kénytelen volt minden éjjel ő kelni. Viszont nappal ő is aludt, amikor a baba, így behozta az éjjeli alváskimaradást. Ha nem volt kedve főzni, akkor meg vagy valamelyik nagymama vállalta be, vagy rendeltünk. A takarítást pedig takarítónőre hagytuk, ahhoz egyikünknek se volt kedve, energiája, lehetősége.

2016. márc. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
78%

Ti ilyen sokat tudtok aludni? :D Nekünk van egy 22 hónapos és egy 4 hetes fiunk. Én kilenckor elkezdem altatni a nagyot, közben a feleségem elrendezi a kicsit. Éjfél-egy óra körül ébresztő. Minimum fél óra. Én pelenkázok, a feleségem szoptat. 3-4 körül ismét. Ha 5 órához közelítünk, akkor én már vissza se fekszem. Közben véletlenszerű időpontokban (nem is minden nap) a nagy a szomszéd szobában felébred és szólítgat, hogy apa, apa! :)


Amúgy nem fog ez sokág tartani. Már az utóbbi napokban is egyre többet alszik a kicsi. Hamarosan már csak egyszer fog enni éjszaka. Viszont ne örüljetek, mert utána kezdődik a fogzás időszaka, az se sokkal jobb. :) A nagy már elmúlt másfél éves, amikor azt lehetett mondani, hogy általában végigalussza az éjszakát, de azért rosszat álmodni ő is szokott, olyankor át kell menni hozzá.

2016. márc. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
97%

Ha jól olvasom, alszotok 2+7 órát, és te még ezen felül napközben is. Hát én nagyon jól bírnám :-)


Nálunk ez úgy kb 6 hónapos korától volt, előtte többször kelt. Most pedig ovis, én újra dolgozok, most még korábban kelünk :-)

2016. márc. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ikreim vannak. Amikor mindkettot hazahoztuk a korhazbol, akkor 4 orankent ettek es anyosom jott at 1 hetre segiteni, m a parom ejszakai muszakban dolgozott. Amikor a parom is itthon volt, akkor ketten etettuk oket. Aztan az egyik etkezes elmaradt, m a kislanyom 3 honapos koratol atalussza az ejszakat, igy csak a kisfiamat kellett etetni, de o is csak 1-szer kelt ejjel enni. Az eleg durva idoszak volt, de szedtem vasat en is, meg vitaminokat, es amikor a babak aludtak napkozben, akkor igyekeztem en is aludni.
2016. márc. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
65%
Egyébként érdemes nézetni egy vérképet, ennyi alvás azért elég kellene hogy legyen.
2016. márc. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
88%

Tehát éjféltől reggel 7-ig alszik??? 7óra miért nem elég egy felnőtt embernek arra,hogy kipihenje magát???

Érdekes

2016. márc. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 Betu ***** válasza:
71%
13 hónapos a kisfiúnak és még hajnalban is szopizik vagy csak cumizik rajta😁! A pàrom mindenből kiveszi a részét amiből tudja. Igazàból mióta megszültem egy igazân jót nem tudtam még aludni. Az elején a szopi miatt ugyebàr mert felkelt éjszaka szopizni. Utàna a hasfàjàs, most a fogak, bàr elég jól viseli csak sokat mocorog és akkor jön a cicike! Nappal nem tudok aludni mert ha ő alszik addig van egy kis időm magamra a dolgaimra a hàzimunkàra. Na de minden perce megéri. Bàr néha olyan jó lenne legalàbb 6 óràt egyhuzamba aludni.😯
2016. márc. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
42%

10 körül fekszem le aludni pedig megtehetném már 8-kor is mert alszik a baba fél 7 körül kel éjszaka párszor de azonnal vissza tudom altatni általában és jól érzem magam.

Mondjuk most jön a foga és alig alszom, rosszul viselem persze de úgy is csak átmeneti.

Az első hetekben 3 részletben aludtam 2-3 órát egyszerre nem aludtam napközben mert nem éreztem, hogy szükségem lenne rá. Jól éreztem magam.

2016. márc. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! (Az most lényegtelen, hogy miért nem elég a 7 óra, hiszen ugye másoktól kértem tanácsot, hogy ők hogy vészelték át, ennyi történt.)
2016. márc. 30. 11:36
 10/30 anonim ***** válasza:
76%

Hát nekem volt olyan, hogy 4 órát aludtam éjszaka elég görcsös volt a picim, Férjem sajnos külföldre járt dolgozni elég nehéz volt 3 hónapos koráig szoptattam a sok stessztol meg fáradságtól elapadt a tejem :( akkor ahogy elmúlott a görcsös időszak olyan 4 hónapos korában elkezdődött a fogzás az annyira elhúzódott, pont betöltötte a 6 hónapot akkor jött ki az első foga. Most mondhatom hogy lassan át alussza az éjszakát 9 től 6 ig de én éjfél mire lefekszem mert felmosok. Este még le nem fekszem rendbe kell tennem a házat mert ha a fiam felkel akkor csak vele kell foglakozzak. Nappal csak max 30 percet alszik 3x legjobb esetkor 4x . Multivitamint szedek sok gyümölcs kávézni nem kávézok. De mondhat egyedül elég jol birom. A Férjem 4 hetente jár haza akkor egy hétig ithon van s az nekem luxus

Mis 7honapos a fiam két fogunk jon egyszerre de most eleg tűrhetően alszunk :D

2016. márc. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!