Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetes babámnak most kezdhet...

7 hetes babámnak most kezdhet fájbi a pocakja?

Figyelt kérdés
Anyatejes baba. 2 napja kezdődött hogy látom hogy nyugtalan a pukik jönnek 1000rel eddig meg sem érezte de 2 napja sírdogol feszegett közben. Evés után pedig ugy mond fortyognak a belei. Mellette ülök és hallom ahogyan a belei működnek. Eddig ilyent nem tapasztaltam. Sokat olvastam a szélcsőről lehet azt kellene kipróbálnom?
2016. ápr. 2. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, lehet, hogy most kezdődik a pocakfájás. A lányomnál kb. 6 hetes korában jött.

Nálunk a belekben levő levegő okozhatta, sokat pukizott, ha végre jött neki. Mi a Biogaia cseppet és az Infacolt próbáltuk, az utóbbi bevált (az előbbi állítólag inkább akkor jó, ha a tej emésztésével van gondja a picinek).

Illetve 2 etetés között tornáztattam kicsit, amikor éppen ébren volt. A szélcsövet nem akartam kipróbálni, mert azt hallottam, hogy esetleg hozzászokhat és akkor csak annak a segítségével tud pukizni/kakilni. Nem tudom, hogy ebben mennyi az igazság. :-)

2016. ápr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.azt hittem elkerüljük a hasifájást de nagyon úgy látom hogy nem. Egyik napról a másikra mekkorát tudnak változni a babák eddig olyan kis nyugis baba volt. Sajnos első kisfiam is hasfájós volt de ő az első héttől kezdve. Úgy örültem hogy a második kisfiunknak nem fáj a pocakja. Infacolt kipróbálom hátha ő nála segít az első csemetémnél nem jött be.
2016. ápr. 2. 12:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne a szélcső legyen az első de ha szükséges nyilván lehet csak próbáljatok pár dolgot, sok minden kapható. Espumisan, infacol, biogaia, colief, angol víz. Nálunk az angol víz segít.

Tornáztatás és masszírozás segíthet mondjuk nálunk nem mindig. Ha semmi eredmény a tornával és masszírozással akkor nálunk is a szélcső a következő. Az előtt is érdemes tornáztatni és masszírozni egyébként.

2016. ápr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Masszírozom sokat szegénykémet. Elejétől kezdve még amikor semmi gond nem volt a pocakkal. Nem szeretném rögtön szélcsövezni persze,csak tapasztalatból írom hogy az első babámnál mindent kipróbáltunk csak az idő segített. szélcsövet nem probáltuk akkor nem hallottam még róla kezdő anyuka voltam 😀
2016. ápr. 2. 12:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi 3 honapig hasznaltuk a szelcsovet napi szinten mert csak ez segitett!!!! Voltak olyan napok amikor tobbszor is kellett hasznalni!

Jelentem nem szokott hozza!!!;))) gyonyoruen kakil magatol!;)

2016. ápr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nálatok sem szokott hozzá. Ma beszéltem az egyik ismerősömmel ő is azt mondta hogy a kislányánál szinte minden nap használták és nem szokott hozzá.
2016. ápr. 2. 23:00
 7/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, nekem nem ellenségem a szélcső egyébként, tegnap is be kellett vetni pedig 6 hónapos múlt a babám. :( a tornáztatást ő már nem nagyon hagyja de amikor kisebb volt egy jópár puki kijött, most csak a masszírozás segít már. Azt se tudom hogy kezdjem el hozzátáplálni azt hittem legalább fél éves korára kinövi. :(

Amúgy volt mikor napi szinten kellett használni de nem szokott hozzá ő sem, már most legalább csak ritkán kell bevetni. Próbáltunk már mi is mindent valószínűleg az én érzékeny emésztőrendszeremet örökölte.

2016. ápr. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!