Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hany cm-es 1eves babatok?...

Hany cm-es 1eves babatok? Tenyleg aggodnom kene?

Figyelt kérdés
Ma voltunk a vedononel statuszvizsgalaton.Kisfiam 2650g es 48cm volt szuletesekor.Fel eves statuszon 6500g es 65cm.Most egy evesen 8200g es 72cm.Azt mondta a vedono h nagyon kicsi es vigyuk el kivizsgalasra,h kideruljon nem e torpe v vmilyen egyeb baja van.Amugy egy nagyon okos,ertelmes es jol fejlodo gyerekrol van szo(jar onalloan,mond szavakat es megert egy csomo mindent amit mondunk neki) Mindene aranyos is!
2016. ápr. 4. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam 1 évesen 11,5 kg és 79 cm volt, de ő 3900 grammal és 55 cm-el született.

Linkelek egy táblázatot, eszerint a te fiad a minimum magasságot pont eléri. Nem magas az tény, de a súlya például a minimum alatt van, így arányosan kicsi. Az orvost kérdezném meg inkább erről (és főleg a súlyáról), nem a védőnőt.

[link]

2016. ápr. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bár hozzáteszem, hogy mivel igen picinek született, így tulajdonképpen a súlya sem vészes, a triplázás megvan.
2016. ápr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 2980 grammal született és szintén 48 centivel, 1 évesen 8010 gramm és 74 cm volt, mi elmentünk vérvételre meg vizeletvizsgálatra, illetve volt egy hasi ultrahangra is, de nem találtak semmit. Ő ilyen alkat, okos, arányos kisfiú, valószínűleg a te kicsiddel sincsen semmi probléma - mindenesetre a kivizsgálás sosem árt. Milyen az étvágya? Gondolom egyébként, hogy "lemozogja a kaját", az én kisfiam folyamatosan nyüzsög, mióta tud járni, imád sétálni, játszóterezni stb. Azóta már másfél éves elmúlt, nőtt is, hízott is, a maga tempójában fejlődik, a doki sem piszkál már minket, belenyugodott, hogy ő ilyen alkat. Mondjuk mi sem vagyunk óriásiak az apjával.
2016. ápr. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A kislányom 1 évesen 71cm és 9,8 kg volt. Ő nagyon dunduska volt, de tény, h picike. Mondjuk lány,de a dokink sosem aggódott.
2016. ápr. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szomoru lettem es kb sirva jottem el,annyira bunkonak talaltam a vedonot!(sose szerettem) Mi sem vagyunk magasak az apjaval 165cm en,apja 175cm!Etvagya valtozo,annyira mozgekony,h nem nagyon koti le az eves.Rohangalva kell ,,beletomni,, Allandoan nyuzsog o is.Es tenyleg aranyos,okos es sokkal elorebb tart mozgasfejlodesben.Ha egyatalan nem novekedne aggodnek,de ez nem igy van.A sulya miatt egyatalan nem aggodok,mert amennyit mozog csoda h egyatalan hizik.A hossza meg....nem gondoltam h aggodnom kene amkg a vedono ram nem hozta a fraszt
2016. ápr. 4. 10:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Fiam 82 cm volt, de ő nagy. Vele egy idős kisfiú 71 cm és nem volt baja.
2016. ápr. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Védőnői ijesztgetésekre SOHA nem szabad adni!


A törpesegnel tobb tenyezo is lenne!pl aranytalanul róvidebb karok, stb.

2016. ápr. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A fiam 2880 grammal és 46 cm-rel született.

1 évesen 8,46 kg és 72 cm volt. Jó húsban :)

Sose merült fel senkinek h baj lenne

9 évesen a legkisebb az osztályban,és arányos.

2016. ápr. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem normális a védőnőd. Egy átlagos 1 éves gyerek 75 cm. A 72 cm is benne van a normál tartományban.

A lányunk 3100 gr-al és 50 cm-el született, 1 évesen 8240 gr és 75 cm volt. Most 3,5 éves, átlagos magasságú és testalkatú.

2016. ápr. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!