Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti kinézitek a férfiakat a...

Ti kinézitek a férfiakat a kisbabás programokon? Elítélitek, hogy nem az anyjuk van velük vagy furcsának tartjátok?

Figyelt kérdés

A férjem 2 napot dolgozik az irodában, a többi napját szabadon osztja be. Abban a két napban én vagyok a gyerekkel (CSED-en vagyok). A férjemhez bemegyünk ugyan ebédelni azon a két napon is, de aztán hazajövünk, ő 4 körül ér haza.


De szeretne ő is kettesben időt tölteni a gyerekkel, arra gondolt, elvinné babaprogramokra két másik hétköznap. Pl. vinné babaúszásra, ringatóra, bábszínházba, a korának megfelelően persze, vagyis nemcsak sétálni meg ügyet intézni. Vagyis más szülők és gyerekek közé.:)


Ilyen programokon kinézik/tek vagy furcsállják/tok a férfiakat? Zavarná szerintetek a nőket az usziban?


Csak mert minden felhívás anyukához és babájához szól, nem úgy fogalmaznak, hogy "szülő"...



2016. ápr. 4. 10:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavarna egyáltalán. Nem érezném furcsának, sőt örülnék neki, hogy milyen dolga van a ti babátoknbak is, hogy apa is részt tud venni maximálisan az életében.


Babauszin nálunk sok az apuka.

2016. ápr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szokatlan persze olyan szempontból, hogy Mo-on az a szokás, hogy az anya van otthon a gyerekkel, én pl. ringatón még soha nem láttam apát egyedül a gyerekével, csak úgy, hogy anya is ott volt.

De én nagyon is támogatom és egyáltalán nem elítélendő, sőt! ÖRülök, hogy vannak olyan apukák akik kiveszik a gyereknevelésből a részüket% Szóval nyugodtan menjen apa is ringatóra és babaúszásra is! Babaúszáson sem hiszem hogy zavarja egy férfi az anyukákat, hiszen nem meztelenül vannak a vízben és az uszodában is számtalan más férfi ott van, szóval ez nem kizáró ok.

2016. ápr. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy nézem ki, sőt, nekem kimondottan szimpatikus, ha az apuka is jár ilyenekre a gyerekkel, és nem idegenkedik attól, hogy kettesben legyen vele, vagy programokra vigye. Egyébként meg nem is tetszik, hogy mindig csak az anyukákat szólítják meg az ilyen felhívások, hiszen tényleg az apák ugyanúgy vihetik a gyerekeiket erre, csak általában a nők szoktak otthon lenni a picikkel. De szerintem szuper dolog, ha apuka is tud menni. Az meg a férjedet ne érdekelje, hogy az ő jelenléte zavar-e másokat, hiszen ő ugyanúgy a gyerekével megy oda, mint akárki más.

Én örülnék neki, ha a férjem tudna ilyenekben részt venni, de sajnos sokat dolgozik, ezért neki marad a séta, meg néha ő viszi orvoshoz a gyerekeket. Mondjuk a nagyot szokta vinni ide-oda, pl. moziba olyan filmre, amit ők ketten szeretnek, de a kicsit még ilyenekre nem lehet vinni, ő még nagyon picike. Ringatóra, meg ilyesmire meg a férjem nem tudna vele elmenni, ezek hétköznap délelőtt vannak, olyankor mindig dolgozik. Pedig szerintem simán elmenne ő is vele, nagyon szeret vele is foglalkozni, esténként legtöbbször ő altatja, hasfájásnál is apa a nagy varázsló, szóval szeret babázni nagyon, és ért is a gyerekekhez :)

2016. ápr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Neeem ! Sőt én minden egyes alkalommal meg is jegyzem páromnak,de fura és milyen szuper emellé,hogy apukát látni a gyerekkel,kettesben is,nemcsak anyukával.

Bár nem usziban,csak úgy az utcán is sétálni pl.

2016. ápr. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4: nem is fura.:) egyébként szerencsére itt a környéken sok apuka hordoz és babakocsizik egyedül a gyerekével (Lipótváros), de a programok nem a kerületben vannak, amikre mennének.
2016. ápr. 4. 11:30
 6/11 anonim ***** válasza:

Én a gyerekünk 1,5 éves korában kezdtem újra dolgozni. A férjem szabadnapjain. Heti 2-3 napot. AZóta is sok apás nap van. Elviszi dokihoz, védőnőhöz is, amikor kell. Babás programokra nem járunk, de mindenhova viszi ő is, ahova én vinném.

Ezért nem lepődök meg, ha bárhol apát látok gyerekkel, sőt úgy vagyok vele, hogy jó látni, hogy nem csak "begyöpösödött" családok vannak, ahol anya van a gyerekkel, apa meg pénzt keres" (mert ismerek ilyet is).


Az apa ugyanolyan szülő, mint az anya. Szomorú, hogy sok babás dolog tényleg úgy van hirdetve, hogy "baba-mama" klub, meg ilyenek.

2016. ápr. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Bella169 ***** válasza:

Szerintem tök klassz dolog.

A férjem is szokta vinni sétálni, amíg én itthon befejezem a házimunkát.

Plusz járunk jelelös játszó bölcsi a 7.5 hós lányunkkal. Ki nem hagyna egy alkalmat sem, pedig ő az egyetlen apuka aki jön.

2016. ápr. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem tök jó dolog. Nálunk biztosan úgy lesz, hogy apuka fogja vinni a picit babaúszásra.

Azt csak pozitívan lehet értékelni, ha az apa és a gyerek között is kialakul a megfelelő kötődés.

2016. ápr. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk jár egy apuka a zenebölcsibe. Nagyon tetszik ez a felállás. Sajnos a férjem nem tudja vinni .
2016. ápr. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nalunk bebiuszason van egy szuloparos: apu es apu. Ket meleg pasi,egyutt hordjak a kisfiukat az usziba:) eleinte furi latvany vomt,de nem azert mert pasik,hanem mert melegek:) de nem zavar,jo fejek:)
2016. ápr. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!