Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babám hozzátáplálása...

9 hónapos babám hozzátáplálása úgy áll, hogy viszonylag kevés ételt kóstolt, nem sokat eszik a főzelékből. Főzhetek neki már rendes ételeket?

Figyelt kérdés

Tehát főleg az alapdolgokat főztem neki eddig. És az a kérdés, hogy lehet-e neki már rendes, felnőttételt főzni, csak nyilván kevesebb vagy semmi fűszerrel. Hátha azt megenné.

Merthogy ugye csomó minden nincs még kóstoltatva. De arra gondoltam hogy pl a hagymából mit kellene kóstoltatni, hát úgyse adnék neki többet mint az első napi kóstoló. Nem?


2016. ápr. 5. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem is egy 9 hónaposom van, én nem javaslom a felnőttételeket még. Vannak nagyon jó babareceptek, babának való spagetti, almás babasüti stb. ezek közül válogass.
2016. ápr. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

mire gondolsz? mert azt írod főzelékeket eszik, aztán azt kérdezed, hogy adhatsz-e felnőtt ételeket fűszerek meg egyebek nélkül. az nem a főzelék?


hagymát én tökfőzelékkel vezettem be. nagyon pici olajon megfonnyasztottam egy nagyon finomra vágott negyed vöröshagymát, rá a tököt, pici sót, petrezselymet, pici kaprot, majd megpároltam. amikor kihűlt tettem bele kis tápszerport, az besűrítette és krémes lett tőle.

egyébként a mi tökfőzelékünk is így néz ki, csak magunknak ugye habarom liszttel, tejföllel, tejjel...

2016. ápr. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát igazából mondom, lehet hogy hülyén fogalmaztam de az a fő kérdés azt hiszem hogy az olyan dolgokat amiket még nem kóstolt, viszont csak kevéske menne amúgyis az ételbe lehet-e aggodalmaskodás nélkül akár egyszerre többet is adni neki.

Meg nem tudom... hát igen, eddig csak mondjuk kapott krumplit, húst és teszem azt tököt összekeverve. De ezt marhára nem eszi, és gondoltam hogy mondjuk attól válik nekem felnőtt étellé hogy teszek bele hagymát. Vagy ja, hát némi fűszert de nem sót. Meg ilyenek. (Nekünk a védőnő azt mondta hogy kb csa petrezselyemmel fűszerezhetek.)

2016. ápr. 5. 10:43
 4/9 A kérdező kommentje:
Hogy gondolkodhatok-e felnőtt ételekben csak babásítva. Hogy ne csak zöldségpépeken járjon a fejem, mert elfogyott minden fantáziám.
2016. ápr. 5. 10:44
 5/9 anonim ***** válasza:

nem ételeket kell kóstoltatni, hanem ízeket. az ízek önmagában válthat ki allergiás reakciót, hasfáját, hasmenést, szorulást... tehát bármit készíthetsz a hozzávalókból, tulajdonképpen bárhogyan, lényeg, hogy csak 1 új dolog legyen benne. ez a kóstoltatás.


tehát ha esett már krumplit, húst és tököt, ma csinálsz neki krumpli-hús-tök-hagyma- főzeléket, akkor ez rendben van, mert a hagymát kóstoltatod éppen. de ha ugyanebbe beleteszel még cukkinit és zöldbabot is, amivel még nem találkozott, az baj lenne, mert ha fájna a hasa, nem tudnád, hogy a 3 új íz közül melyik a bűnös.

de onnantól, hogy bevezetted, már teljesen lényegtelen az elkészítési mód és hogy mivel kevered, csak maradj a jóízlésen belül :)

2016. ápr. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kööszi
2016. ápr. 5. 12:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Őszintén? Én nagyon be akartam tartani ezt a babának semmi fűszer, főleg nem só dolgot. Anyukámmal ölre mentem, hogy ne merjen neki adni a vasárnapi levesből zöldségeket lével turmixolva, mert sós stb. És a lányom az égvilágon semmit nem volt hajlandó enni, se házit, se üvegest. Már utálta az egészet, ordított, ha csak leraktam az etetőszékbe. Kínomban adtam neki a miénkből, láss csodát, eszik. Azóta magunknak is csak lájtosan fűszerezek, de abból kap. Inkább, minthogy semmit ne egyen. Amúgy így utólag nem is csodálom, hogy nem ette azokat az ízetlen szarokat, borzalmas mindegyik üveges, de a házi se sokkal jobb úgy.
2016. ápr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy az én gyerekem azért eszeget, csak nem eleget ahhoz hogy kiváltsunk egy étkezést. Szóval még nem szeretnék nagyon elcsábulni, de én is elgondolkoztam rajta. (Utolsónak)
2016. ápr. 5. 12:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó írására reagálnék. Mi is nagyon finoman sózunk, de só nélkül nem hajlandó megenni az ételt, legyen akár milyen éhes. Inkább üvölt. Szóval, és sem akartam sózni, de muszáj. :)
2016. ápr. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!