Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet leszoktatni az...

Hogyan lehet leszoktatni az ujjszopizásról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A Kislányom 8 hónapos,a cumit utálja viszont az ujjacskáját folyton szopizza! Sokan mondják,hogy ettől később kifelé fognak állni a fogai,meg lapos lesz ujja...ez igaz? Hogyan lehetne leszoktatni?



2016. ápr. 7. 09:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Erre poenbol sokan azt mondjak, hogy kend be szarr.al, de nyilvan okosabb ha megkerdezel egy gyerekorvost :D
2016. ápr. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
:D a poén inkább az,hogy valaki neg is csinálja vagy komolyan is gondolja! :D
2016. ápr. 7. 09:25
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

Mivel férjemet kb iskolás korában kellett leszoktatni az ujjszopásról (igaz nem nyilvánosan csinálta csak otthon, de akkor is...), ezért én megfogadtam anyósom tanácsát, és már rászokni sem engedtem.


Igaz, kisebb volt, mint a kislányod, de nem bonyolítottam túl. AKárhányszor a szájába vette a kezét, én kivettem. És lefoglaltam. SZóval kitartás kérdése.


(ja, és férjemnek se a foga nem áll ki, se az ujja nem lapos...)

2016. ápr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
24%

Én 8-9 éves koromig ujjszoptam, és bizony tiniként fogszabályzó, mert a metszőfogaim felül kiálltak, plusz a harapásom sem volt jó.


Ne engedd.

2016. ápr. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogod tudni leszoktatni, mivel már 8 hónapos, és még ha egész nap 24 órában ott is állsz mellette, ő akkor is kevesebb mint 1 másodperc alatt a szájába fogja rakni az ujját, ami mindig kéznél van. Éjjel meg nyilván nem tudod kontrollálni hogy szopja-e vagy sem.

ELmagyarázni meg még nyilván nem tudod neki, mert még pici, nem érti meg.

Max cumit próbálhatsz adni, de azt írtad azt nem fogadja el. Majd leszokik magától. Amit tehetsz szerintem annyi, hogy nappal próbáld meg lefoglalni hogy unatkozás miatt ne szopizza az ujját!

2016. ápr. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is 8-9 éves koromig szoptam az ujjam. Egyszer csak megszállt az ihlet, hogy a most már nem kell, és onnantól nem csináltam. Addig semmivel nem tudtak leszoktatni, viszont állandóan stresszeltem, mert szüleim, nagyszüleim csúfoltak, bántottak érte folyamatosan. Fogszabályzó nélkül tökéletes a fogsorom. Az alsót kellett csak szabályozni, a mintavétel után azt mondta a fogorvos, hogy tankönyvi a felső fogsorom. Az alsót is csak azért kellett szabályozni, mert kicsi az állkapcsom, és mikor megindultak a bölcsességfogaim, akkor összetorlódott egy kicsit. Én nem b...szogatnám még, sőt, még 4-5 éves korában se.

29N

2016. ápr. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

8-9 éves koromig szoptam az ujjam -dett. volt ÉJSZAKAI fogszabályzóm, na bumm! sokkal jobban örültem volna, ha a fiam az ujját választja cumi helyett, mert az mindig kéznél van, azt mindig a szájába tudja tenni, miközben a cumit még 2éves gyerek mellett is én keresgéltem éjjel az ágyában (addigra már volt benne vagy 6, hogy bárhova nyúlok, tudjak neki adni).


fogszabályozót ugyanúgy kapott olyan ismerősöm is, aki sosem volt ujjszopós, de 6éves koráig cumizott, és olyan is, aki egyiket sem szívta... és mégis.

az meg mit takar, hogy "lapos lesz az ujja"??? ezt nem is értem :o

2016. ápr. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én sem tudom mt jelent a lapos ujj pontosan,mert aki mondta,ő sem tudott rá válaszolni,amikor visszakérdeztem,hogy az mi. Fogalmam sincs. Azt is mondták,hogy 1-2 éves korig normális,hadjam nyugodtan. De már most egyre többet veszi a szájába,akkor mi lesz később?!? Mindig kiveszem neki amikor látom,de 0-24-be nem lehet...lehet csak hagynom kéne,aztán majd kinövi...nem tudom.
2016. ápr. 7. 12:08
 9/13 anonim ***** válasza:
azért hidd el, nem az ujjával a szájában fog férjhez menni. Nem kell szerintem ezt túllihegni... ezzel nyugtatja magát, kelleni fog még neki.
2016. ápr. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hagyd, ne vedd ki a szájából, majd kinövi.

Enyém most 22 hós, és szinte csak elalváshoz szopja az ujját, de amint elaludt már nincs a szájában. Nagyon ritkán ha mondjuk már álmos és mesét néz akkor is szopizza, de napközben nem, mivel akkor nincs ideje rá hiszen mindig játszik valamit, pakol stb. Viszont a hüvelykujján van egy kis bőrkeményedés ott, ahol a fogai érnek az ujjához.

De szerintem az rosszabb, mikor 4-5 éves gyerekeket látok pl. a tescoban, ahol bevásárlás közben végig ott a szájukban a cumi, illetve mikor bábszínházban voltunk, ott is egy 4-5 éves, tehát már nem pici kislánynak az előadás alatt végig a szájában volt a cumi...

2016. ápr. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!