Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sírni nem hagyás és hiszti?...

Sírni nem hagyás és hiszti? Eléggé szembekerültem önmagammal, nem tudom, mit csináljak.

Figyelt kérdés

Van egy 9 hónapos lányom, akit sosem hagytam sírni, max pár másodpercig, ha valamiért nem tudtam azonnal menni. Mindig is elleneztem a sírni hagyást. A probléma az, hogy a kisasszony kezdi felfedezni a hiszti erejét. Vannak már helyzetek, amikor egyértelmű, hogy azért kezd egyik pillanatról a másikra hatalmas, keserves sírásba, hogy megkapja, amit akar. Napközben ezzel még nincs is gond, elég könnyen elterelem a figyelmét. A probléma az esti fektetésnél jön.

Eddig szépen megfürdettük, szopizott, cicin bealudt, aztán alvás. Egy dolog, hogy éjjel 46x kel, de legalább könnyen le lehetett tenni. Na, hát most pár napja rájött, hogy aludni unalmas. Hiába olyan fáradt, hogy majd elájul, alig lát, egyfolytában dörzsöli a szemét, ásítozik, nem akar elaludni. Ha cicin el is alszik, max 20 perc és felkel, és kezdődik a cirkusz. Ugyebár mászna. Ha berakom az ágyába, azonnal elkezd torka szakadtából üvölteni. Ha bent maradok, akkor annyira nem vészes, de sír, és ugyanúgy nem alszik el. Ha kimegyek, nagyon ordít. És itt jön a dilemmám: nem hagynám ugye sírni, de azzal, hogy bemegyek, és kiveszem, engedek a hisztijének. Egyértelműen hiszti, vigasztalom, de pár másodperc után fogja magát, kimászik az ölemből és nyomul játszani. Nem kell anya, nem kell cici, csak ki akar jutni a kiságyból. Ugyanakkor annyira sír, ha nem megyek be, hogy a szívem megszakad, krokodilkönnyekkel. Az előbb bírtam 10 percig, ilyen szar anyának még soha nem éreztem magam. Majd bementem, ringattam volna, és 1 perc után ott is hagyott...

Nem tudom, mit csináljak. Nappal alig alszik kicsi kora óta, bár ez a mászsással sokat javult. Éjjel egy katasztrófa, de legalább az esti fektetés könnyen ment, de annak is vége. Már tényleg egy nyugodt pillanatunk nincs.

Ti mit tennétek? Hagyjam sírni? De hogy lehet azt kibírni, ha mondjuk egy órát ordít? Már ennél a 10 percnél is bőgtem én is...


2016. ápr. 10. 21:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ne hagyd sírni, de játszani se! Vagy dajkálás, vagy kiságy.
2016. ápr. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Tul sok ertelmes tanacsom nincsen, de a sirni hagyas nem jo megoldas szerintem.

Az en kisfiam is tud hisztizni, de meg hogy! Mar ket eves, de o is 9-10 honapos kora korul kezdte.

Mindig kitalalt valami uj marhasagot, amiert hisztizni lehetett. De ezek a dolgok elmulnak. Most ez egy ilyen idoszak. Lehet holnap mar megint szepen le tudod fektetni. Annyira hirtelen valtoznak, valtoztatjak a kis dolgaikat. Tul kell elni :-)

Ne hagyd sirni, szuksege van rad. Meg ha csak azert is, hogy ki tudjon szokni :-) Kitartas!

2016. ápr. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Sírni nem hagytam. Ha nem aludt nap közben nem aludt, ha a fejem tetejère álltam akko sem. Lányom ennyi idősen 3*30 percet aludt, ez volt. 1 éves kora körül kb egy hèt alatt magától állt rá a napi egy alvásra, abban picit irányítani kellett hogy ez ebèd után legyen, de akkor is max egy órát aludt.

Szóval kitartás!

2016. ápr. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Leülök a földre a kiságy mellé, és halkan, nyugodtan beszélek hozzá. Aztán előbb-utóbb elfárad, és elalszik.
2016. ápr. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszi, igyekszem kitartani.

4-es: az én gyerekem még soha a büdös életben nem aludt el így. Hidd el, mindennel próbálkoztam, nem megy. Vagy cici, vagy hordozókendő, vagy babakocsi. Ennyi. Se simogatás, se zene, se suttogás, se éneklés, se dúdolás nem jó. Igazából ezektől csak dühös lesz, és még kevésbé alszik :(

2016. ápr. 10. 21:53
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha babakocsiban elalszik, tedd abba! Mi is volt, hogy ezt csináltuk.
2016. ápr. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
46%

ne hagyd sirni. nem tudnal.vegig csinalni egy alvastreninget latszik.a soraidbol hogy nem vagy eleg kovetkezetes. bocs az oszintesegemert de igy van. ezt a gyermeked is igazolja. egyebkent minden elismeresem hogy ezt 9 honapja csinalod (marmint a 46 ebredest). en egy honapig hirtam aztan az alvastrening mellett dontottem (nevezzuk egyszeri sirni hagyasnak). a lanyom azota poccre alszik, altatast nem igenyel, ezen mindenki le van dobbenve, irigyelnek is bar en nem erzem ugy hogy lenne miert irigyelni hiszen en is megkuzdottem a sirni hagyas miatti szaranya szellemmel. de a teny hogy a lanyom csoda nyugodt, mosolygos, kiegyensulyozott 2 eves, megnyugtat hogy idoben alltam a sarkamra es megeloztem egy olyan hullamot ami a tietekhez hasonlo, es ami valoszinuleg hosszutavon igencsak lestrapalt volna.

De mindez mindegy. Mint irtam a soraidbol olvasva teljesen mas tipusu anya vagy mint en. Nem hinnem hogy barmit elernel a sirni hagyassal, mert attol csak befeszulnel azt pedig megerzi a gyerek.

2016. ápr. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem, valóban nem vagyok elég következetes hozzá szerintem, engem nagyon bántana, hogy utánam sír, és én nem megyek oda. Ettől a 10 perctől is kivoltam teljesen.

Amúgy a 46 ébredést csak 3 hónapja csinálom, 2 hónapos koráig 1x kelt, 2-4 hós kora közt egész éjjel aludt. Akkor kezdődött, hogy felkelt 1x. Nagyon nem akartam neki cicit adni, mindennel próbálkoztam, de éhes volt egyértelműen. Mikor vizet adtam neki, majd lenyelte az üveget, húzta mint egy őrült, és sírt tovább, tehát nem lehetett félreérteni. Megszoptattam. Ez rendszereződött, aztán lett belőle, 2, majd 3, aztán 4... ébredés. Most már csak úgy tudok 1 óránál többet aludni, ha magam mellé rakom, ami szintén szar megoldás, de fáradt vagyok. Pont ettől féltem, hogy ide jutunk, de ha éhes volt, mit tehettem volna, éheztessem reggelig? Utólag se látom erre a megoldást.

Ez a hiszti a lefektetésnél teljesen új, 3-4 napja megy, az eddig sima volt.

2016. ápr. 10. 23:00
 9/17 anonim ***** válasza:
nem. semmikepp se eheztesd :) jol tetted hogy megszoptattad en is azt tettem volna ha ehes de az enyem nem kert vizet nem azert kelt ejjel hanem azert mert megszokta a cicin visszaalvast. de most mar 9 honapos a tied hat 46szor nem lehet ehes :) viszont ha 3-4 napja hisztis csak akkor az egy abszolut atmeneti dolog is lehet. az enyem is csinalt ilyet fog kibujasok elott...nem kimondottan sirt nem mutatta fajdalom jelet csak porgott dacos volt, nem tudott mit kezdeni a helyzettel hogy faj valamie. talan nalad is csak errol van szo.
2016. ápr. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
46%
És kap már laktatóbb ételt? Nem lehet, hogy azért sír és ébred ennyiszer, meg oké, hogy megszoptatod, de már "nagy" baba és a tej lehet már nem elég tápláló neki?
2016. ápr. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!