Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek eltúlzom? Hogyan...

Szerintetek eltúlzom? Hogyan fogadjam el a helyzetemet? Szülés utáni depresszióm van?

Figyelt kérdés

6 hetes a fiunk. Eddig 2 szobás albérletben laktunk, ki volt adva a saját 1 szobás tégla lakásunk. Eladtuk és vettünk egy 3 szobás panelt, kiadásra és későbbi vészköltözésre. (Sajnos hitel nélkül csak ezt tudtuk megfizetni.)


Az albérletbe rendezkedtünk be, 11 éve lakunk itt, a II. kerületben polgári lakásban. A babakocsink pl. nem fér be a panel liftbe. Sajnos az albérletünket a cég eladja, újat nem tudunk kivenni jó helyen, mert durva nagyon most a piac.


A panel, amit vettünk, 10 emeletes házban van, metróvégállomásnál. De sosem laktam még panelben és külvárosban sem, úgy félek, mi lesz.


Persze, ott a metró, de arra nem tudom a babakocsit felvinni, a környéken meg nem nagy változatosság tologatni. A hordozóban meg már most alig bírom el őt, nemhogy később.:(


A CSED-em felétől már ott fogunk lakni. A férjem minden nap hazajárt ide ebédelni, mióta van a gyerek és délután 15 perc sétával itthon volt, ez megszűnik 2 hónap múlva.


A megszokottaktól (védőnőnk, fodrászom, kozmetikusom, kedvenc éttermeink) el leszek szeparálva, csak akkor tudok majd menni, ha a gyerek nem lesz velem (hordozási gondok miatt). Még azt sem szoktam meg, hogy nem dolgozom, nemhogy ennyi változást...:S


Nem akarok depresszióssá válni és bezárva sem akarok élni. Visszamenni dolgozni se szeretnék a gyerek legalább egyéves koráig. Kb. két hete tudjuk ezt a hírt, és igyekszem a gyerek előtt nem mutatni, de teljesen kivagyok. Próbálom a költözési tervet írogatni meg kiélvezni a környéket sok programmal és sétával, de bőgőrohamok jönnek rám egész nap.


Tudom, hogy ésszerűtlen, mert másnak ennyije sincs, ezért gondolom, hogy talán csak a hormonok szórakoznak velem...


Tudnátok segíteni, hogy mit tehetnék, hogy ne érezzem ezt világégésnek, hiszen nem is az?



2016. ápr. 14. 10:36
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem most inkabb fokuszalj a babara, arra, hogy neki mi a legjobb, es ez az, hogy te ott legyel neki, mindegy, hogy a varos melyik reszeben es milyen lakasban.


A megszokottakrol nem kell lemondanod, vegyel egy hordozokendot es ugy egyutt konnyeden tudtok metrozni, setalni.

2016. ápr. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Megertem, h aggodsz, m szules utan az ember sokkal erzekenyebb es sokkal negativabban reagal bizonyos dolgokra. De ez nem a vilag vege. Gondolj arra, h mas ember sokkal rosszabb helyzetben van, es sokkal nehezebb megoldast talalniuk a problemakra. Nektek csak a koltozessel lesz gond, meg amiatt aggodsz, h nem laktal meg panelben. Probald meg a jo oldalat is nezni es igyekezz megoldast talalni arra, ami nehezseget okoz. Ha pl a babakocsi nem fer be a liftbe, akkor nem tudjatok lecserelni olyanra, ami befer, vagy ossze lehet hajtani?

A ferjed most kicsit messzebb fog dolgozni az otthonatol, mint eddig, de a lenyeg, h minden este otthon van. Az en parom ejszakai muszakban dolgozik, es ikreink vannak. amikor megszulettek - es meg most is - minden masodik heten estenkent es ejjel egyedul vagyok veluk es mindent en csinalok, nem egy, hanem 2 babaval. Es egesz jol hozzaszoktam es birom is. Sosem ereztem ezt problemanak, hiszen ha egyszer ilyen a munkarendje a paromnak, akkor ez van es ehhez alkalmazkodni kell. Szoval, hidd el, nem a vilag vege, ha nem megy haza a ferjed ebedre.

A lakast szepen be lehet rendezni ugy, h fel sem tunik, h panelben van. Szoval ez sem akkora problema.

Szerintem ezek nem olyan nagy gondok, csak Te reagalsz kicsit erzekenyebben a szules utan. Probalj meg kicsit pozitivabb lenni es megtalalni a megoldasokat.

2016. ápr. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem nem túlzod el. Egy baba érkezése alapból nagy változás, és erre még egy költözés is... Én néha már akkor is sírógörcsöt kapok, amikor belegondolok, hogy mi lesz, ha itt lesz a baba, hogyan fogjuk "túlélni" az első időszakot stb. Szerintem érdemes lenne kibeszélned ezeket magadból, vagy egy jó barátnővel vagy egy pszichológussal. Ha pszichiáterhez mész, ott lehet tudnak neked adni valamit a szorongásra. A gyógyszerek sokat segítenek :) Remélem jobban érzed magad nemsokára!

22hkm

2016. ápr. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
1: nem bírom el hordiban órákig, írtam is.:/
2016. ápr. 14. 11:17
 5/30 anonim ***** válasza:
84%

Hàny kiló az a gyerek,hogy nem bìrod el?6hetesen nyilvàn nem 10 kg. Max 5-6kg. Mi lesz később 1-1,5 évesen ha nyűgösködik és ölben akar lenni?

Nem fér be a panelliftbe a kocsi,jó. De a panelekben van pont ezért babakocsi tàroló,ami a legtöbb esetben zàrható,ha meg nem akkor hajrà zàrhatóvà kell tenni.

A fodràsz meg az éttermek hiànyoznak majd...


Ne haragudj de én csak kifogàs hegyeket làtok. És úgy érzem neked derogàl a 2. kerből panelba költözni.

Szerintem mindent meg lehet oldani.

A 6 hetes baba előtt tartod magad? Hogyan? Minek??? Ő nem érti ha sìrsz,csak annyit érez,hogy megkönnyebbülsz azzal. Ìgy meg a depidet,feszültséget érzi.


Bocs hogy ezt ìrom,de szedd össze magad.

2016. ápr. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
81%

Ne haragudj, de nekem ez sima sznob p...csa hisztinek tűnik, nem szülés utáni depressziónak. Ezen gyógyszer nem segít. Valószínűleg gyerek nélkül is problémáznál rajta, hogy "jaj, panel, jaj, külváros".


De akkor miért amellett döntöttetek?

Lehet, hogy jobban megérte volna a hitel, ha ennyire nem tudod ott elképzelni az életed.


Liftkompatibilis babakocsit könnyű találni.

2016. ápr. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
79%

Igen eltúlzod!

Olyan nincs,hogy egy gyereket ne tudj vinni magaddal.Babakocsi,hordozókendő,kenguru,hónod alá kapod...más szerinted hogy oldja meg? Sehogy hanem bezárkózik a lakásba?


1 év hamar elrepül,aztán lepasszolhatod a gyereket a bölcsődének és mehetsz a kozmetikusodhoz meg a fodrászodhoz...

2016. ápr. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
85%
Ez nem szules utani depresszio. Ez hiszti. Erdekea mas anyuka tudja vinni a gyereket babakocsival metron, csak te nem?! Hany kg a gyereked hogy mar most 6 hetesen nem birod el? Mi lesz kesobb? Fodrasz kozmetikus kedvenc etterem pffff :/
2016. ápr. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
31%

Nem értem, miért kell bunkónak lennetek a kérdezővel. Nincs szerintetek így is elég baja? Nem mindenki viseli könnyen az ilyen nagy változásokat. És egy baba születése, és rögtön utána egy költözés nagyon nagy változás. A megszokott dolgok, emberek megnyugtatóak, nem értem, ti hogyan éreznétek magatokat, ha hirtelen el kéne költöznötök, és mindent magatok mögött kéne hagynotok? Szerintem ti se viselnétek olyan könnyen. Másrészt meg, mi van akkor, ha nem bírja el a babát sok ideig? És ha pl gerincferdülése, vagy valami hátfájása van, és azért nem bírja cipelni sok ideig? Nem mindegy az nektek, hogy miért nem tudja?

Kérdező, ezen az oldalon mindenki "szupermami", ne aggódj, ha te nem vagy az. Nyilván az utálkozók itt élik ki a frusztrációjukat :)

2016. ápr. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
35%

Sok a rosszindulat. Arra nem gondoltok, h betegség miatt nem hordozhat?!

Igaz, h van benne egy adag hiszti, de az is tény, h a jót könnyū megszokni. Nyilvân komprumisszumot kell kötni. Majd belerázódsz, kialakulnak új szokások, megoldod a problémákat.

2016. ápr. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!