Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik 4 honaposan kezdtek el...

Akik 4 honaposan kezdtek el bevezetni az eteleket a babanak, azok mivel kezdtek?

Figyelt kérdés
Lassan 4 honapos lesz, es ugy erzem, hogy nem eleg a tejci. Tapszert nem szeretnek adni, ha nem muszaj, ugyhogy inkabb el szeretnem kezdeni bevezetni az eteleket. Ti mivel kezdtetek ennyi idosen?
2016. ápr. 15. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem akarok beleszólni, de ha annyira lecsökken a tej, egy 4 hónaposnál még baromira nem lehet étkezéseket helyettesíteni "szilárddal". Az én 6 hónapos tápszeres fiamnál most jutottunk el odáig, hogy délelőtt és délután egyszer nem tápszert eszik. De van,hogy ha lenyomja a gyümölcsadagját, még kér rá tápszert.

Egyébként én egy baba ivólevet vettem, azt pár napig adagoltam, utána jött a gyümölcs. Mivel mi szorulás miatt kezdtük 4 hónaposan, a doki azt javasolta,hogy ne adjak babánt-almát, mert hasfogó. Így mivel a baracknak ugye még nincs idénye, bébiételt kapott. Most már felesben. Van, amikor én pépesítek almát, babánt, répát, krumplit, batátát, de van,amikor bébiételt kap.

2016. ápr. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
mi almával, akkor az ért. De kiváltani ennyi idősen szerintem is nagyon korai. A gyümölcs tápértéke amúgy is kevés neki önmagában szerintem. Két evés között kapott először csak néhány falatot. Majd evés előtt, és utána tápszer. Kiáltani csak sokkal később váltottuk ki, idő kell mire a szilárd táplálékot és a kanalat is megszokja. Mi a vashiánya miatt kezdtük, pont jó volt az alma.
2016. ápr. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 4 hónaposan kezdtem. Azért, mert egyre kevesebbet szopizott. Írt a doki tápszert, és ekkor kezdtem a hozzátáplálást is.

Ha nem elég a tejed, ekkora babánál KÖTELEZŐ a tápszer, mert nem tudod mással táplálni.


Én sárgarépa levével kezdtem. 1. nap 2 kiskanál. Másnap 3. És így tovább. AZtán alma leve. Majd püré.

Kb 5-5,5 hónapos volt, mire 1 étkezést kiváltottunk.

Szerinted ennyi kipótolná a tejedet? NEM!

Ha jót akarsz neki, nem éhezteted, hanem tápszert adsz neki. Hidd el, nem az ördögtől való.

Nekünk a Milumil nagyon bevált, 1 éves korától a Milumil tejitalt itta, csak 2 évesen kapott tejet.

2016. ápr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Alma, őszibarack, krumpli, sárgarépa. Ezek voltak az elsők.
2016. ápr. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Egy szoval nem irtam, hogy etkezest akarok kivaltani, hanem etkez melle maximum, ha nem eleg neki a tej. Nem minden etkezes utan marad ehes, de neha nem eleg a tej ahhoz, hogy jollakjon, olyankor egeszitenem ki neki. A vedonovel beszelek a jovo heten mindenkepp errol, o mondta, hogy 4 honapostol mar el lehet kezdeni bevezetni.

Azert durva, hogy mennyire ki tudjatok forgatni az ember szavait.

2016. ápr. 15. 17:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Répa, sütőtök, krumpli.

Reflux miatt kezdtük gasztroenterológus javaslatára azt mondta egyelőre ne adjak gyümölcsöt.

De nem megy az étkezés kiváltás egyik napról a másikra. Ha nem elég a tejed akkor kell neki a tápszer. Nyilván ha el akarod kezdeni hozzátáplálni akkor el fogod de ezzel nem fogod tudni kompenzálni a tejet, így tápszerre is szükség lehet ha tényleg nem elég.

2016. ápr. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

De őszintén, mit forgattunk ki?

Azt írtad, hogy kevés a tej, tápszert nem akarsz, úgy inkább elkezdenéd a szilárd ételt. Ebből te mire következtetnél? De tényleg...

2016. ápr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az meg nem jelenti azt, hogy egy egesz etkezest ki akarok valtani, hanem mondjuk ha nem teljesen lakott jol, akkor kapna valami mast, ami nem talszer, hanem pl bioboltbol beszerzett etel, vagy az, amit mi kint termelunk a kertben. De ezt ennyire reszletesen nem akartam kiirni, mert nem tartozik a kerdeshez. Annyit kerdeztem, hogy aki ennyi idosen kezdte el bevezetni az eteleket, azok mivel kezdtek.

De jellemzo az itt valasztado anyukakra, hogy direkt kiforgatjak az ember szavait, hogy kotekedni tudjanak, meg jol megmondani.

Vagy csak az ertelmezessel van problema.

2016. ápr. 17. 16:28
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha egy 4 hónapos babának nem elég a tejed, és éhes marad, akkor KIZÁRÓLAG a tápszer a jó megoldás.

Ezt nem támadásból írtam, de meg kell értened, hiába veszel akármilyen bio almát, amikor kezded a kóstoltatást, mindig pár kanállal kezdesz, és naponta növeled az adagot. Szerinted az elég kiegészítésnek, ha kevés a tej? Nem! És az alma nem is olyan tápláló, mint a tápszer.

Mint írtam, nekem is 4 hónaposan kellett tápszer kiegészítést adnom, el is kezdtem a kóstoltatást, de kellett a tápszer, mert az a táplálék.Nem a napi 2-4-6 kanál alma/répa püré.

2016. ápr. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!