Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hòs kislányom még...

6 hòs kislányom még mindig nagyon hasfájós. Valami tuti tipp, amivel enyhíthetném a szenvedését?

Figyelt kérdés

Kèrlek segítsetek, Èn nem birom tovàbb nèzni,ahogyan a babócàm szenved!!!

Amióta megszületett így megy ez! Azt hittük 3hónapos koràra elmúlik, de semmi vàltozàs. Àllandó hasgörcsel ès kaki problèmával küzdünk.Voltunk orvosnàl, kivizsgàlàson, de a vàlasz csak annyi volt, hogy majd kinövi... jó, jó, add ig nezzem ahogyan szenved? Amikor 5 napig semmi szèklete nem volt az ügyelleten beöntèst csináltak neki. Had ne mondjam milyen kìnok között "tûrte". Az orvos írt fel glicerines vègbèlkúpot, de ennek is már mèg csak a felhelyezèse is egy kihívàs. Rúg-kapàlózik, ordít, Aztán mikor vègre sikerül nagynehezen behelyezni a fenekèbe, kinyomja kis idő múlva, kaki pedig sehol. A lázmèrősèssel is próbálkoztunk már, de ezzel is csak kìnlòdik. Ugye ha kaki pedig nincs, akkor jön a hasfàjàs, amit mèg gyógyszer mellett is óràkhosszat tartó síràs követ. Teljesen kivagyunk.


2016. ápr. 16. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

hanem tudsz feltenni neki egy kúpot akkor nem a babával van a baj, hanem te nem csinálod jól:( akkor meg persze, hogy kellemetlen neki. pelenkázón fogd össze a két bokáját és úgy told fel a lábait, a kúpot a kezed között melegítsd fel, akkor egyrészt kevésbé kellemetlen, másrészt gyorsabban felolvad. jól krémezd be a kúpot is és a popiját is, és figyelj oda, hogy a záróizmán túl nyomd be a kúpot, akkor fáj ha ezt nem teszed meg! mikor felhelyezted, legalább fél percig szorítsd össze a farpofákat, persze akkor már ne told fel a lábait.


de sokkal egyszerűbb ha laevolac szirupod adsz neki éhgyomorra. figyelj oda, hogy mit adsz neki enni, nálunk a szilva jött be, utána szopizott, nem volt többé szorulása

2016. ápr. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni, hogy anyatejet vagy tápszert kap, illetve elkezdted-e a hozzátáplálást.
2016. ápr. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szerintem a kúp felhelyezèst jól csinàlom, nemis hiszem, hogy azzal lenne a gond, hogy fàj neki, sokkal inkàbb az a baj neki, hogy a fenekènèl "piszkàlunk".Sokszor màr akkor is sír, amikor a pisis pelust mèg csak bontom kifelè, hogy kicserèlem! Olyan mintha fèlne mindig valamitől, amikor pelenkàzàsra kerül sor!!!! Anyatejes egyèbkènt.
2016. ápr. 16. 22:46
 4/9 anonim ***** válasza:

" vègre sikerül nagynehezen behelyezni a fenekèbe, kinyomja kis idő múlva"


de ha helyesen helyezed fel akkor ez nem történik meg, hanem a kúp feloldja és megindítja a székletet.

na de nem kötekedni szeretnék hanem segíteni akartam, nem kell, nem baj, remélem megoldódik

2016. ápr. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Elèg nehèz egy síràstól màr szinte fuldokló kapàlòdzò gyerekkel bàrmit is kezdeni!!!
2016. ápr. 16. 22:53
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia! Hogy nez ki egy atlag etrended? Nalunk a dieta oldotta meg a dolgot+ kap napi 2,5-5 ml Emociot 3 reszre elosztva.


Nalunk a feher liszt, tejtermek es a hus volt a ludas. Ezeket kerulom, mar par nap utan latvanyos volt a javulas, es azota is, ha nemtartom a dietat, es atmegy a tej e, rogton megerezzuk. Gasztroenterologusnal voltal? Szoptatasi technikad jo? Nem nyel tul sok levegot?

2016. ápr. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó jókat írt. Én is azt javaslom, hogy hagyd el az étrendedből a leggyakoribb allergéneket (az összes tejterméket, a glutént, szóját, földimogyorót) és ha ezek után nincs változás, egy időre a tojást is. Minél kevesebb feldolgozott (E-számos) ételt, italt fogyassz. Igyál minden nap gyömbér-, borsmenta- vagy kamillateát.

Mielőbb kezdjetek el valamilyen probiotikumot szedni (Te is). Minél több törzset tartalmaz, annál jobb.

A hozzátáplálásnál legyél különösen óvatos, mivel valószínűleg gond van az emésztésével. A gluténnel, cukros ételekkel lehetőleg várj egyéves koráig. A szóját lehetőleg kerüljétek. Tojás bevezetésénél a sárgáját válaszd külön a fehérjétől, mosd le víz alatt, majd csípd ki a burkot és folyaszd ki a sárgáját, ebből kávéskanálnyival kezdd, majd lassan emeld a mennyiséget. A fehérjével várj addig, amíg teljesen nem rendeződik a hasfájása.

Krumplit és más magas keményítőtartalmú zöldségféléket, hüvelyeseket, gabonákat minél később adj neki, ezekkel is légy óvatos (kis mennyiséggel kezdjetek, figyeld a reakciót). Jobb lenne csak akkor adni neki ezeket, ha már a többi javasolt zöldséget, gyümölcsöt bevezetted.

2016. ápr. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amig szoptattam vegig dietaztam. Tulajdonkeppen 8 honapig kizarolag rizst es krumplit ettem, barna kenyeret, gyumolcslevest, rantott levest. Szedtem a probiotikumot. Sem tejet, tejtermeket, sem csokit, sem diofeleket nem ettem. Minden nap 1l fitolacot ittam, plusz mentes vizet, de abbol is csak a nestlet vagy szentkiralyit mert masiktol gorcsolt a gyerek. Mindent irtam, hogy mit ettem, ittam es mi volt a gyerek reakcioja, igy alakult ki ez a par etel, amit ehettem. A szeklet szine, allaga mindig figyelendo!
2016. ápr. 17. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez komoly hogy 6 hónapja szenved, de odáig nem jutottál hogy 1) diétázz vagy 2) legalább kipróbáld a tápszert (tejfehérje allergiára szolgáló gyógytápszert)?
2016. ápr. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!