Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy másfél éves babánál...

Egy másfél éves babánál normális h nem tud még beszélni?

Figyelt kérdés
Szokott gyügyögni, anyát tudja mondani de nemtudja mit jelent mindenre aztmondja mást nemtud... nem az én gyerekem nekem nincsen nem értek hozzá, de ez normális?
2016. ápr. 18. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Lányom 1,5 évesen nagyon sok szót tudott és mások számára is érthetően. Fiam szókincse 1,5 évesen annyiból állt,hogy anya és mamma (kaja).
2016. ápr. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Másfél évesen az enyém is már sokat beszélt. Az első szülinapján mondjuk még csak anya, baba (sokszor így hívom őt) és hápi voltak.

Unokaocsém nagyon hamar beszélt mindenfélét (cipővel kezdte), a húga viszont csak a bölcsiben szólalt meg.

2016. ápr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%

Én másfél évesen csak kb irtam össze qa szókincsét,már akkor 180 szó volt, 21 hónapos korától mondatokban beszél.

DE !!! Neten is mindenhol az van,a gyereknek jogában áll hallgatni 3 éves koráig,de 2 évesen kezdenek el beszélni átlagban.

2016. ápr. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, normális. A lényeg, hogy gügyög.

Viszont, te nem tudsz írni!

(egy logopédus)

2016. ápr. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. Fiúk körében ez az általános, a lányok ennél már gyakran kicsit előrébb tartanak, de semmi probléma nincs akkor sem, ha nem.
2016. ápr. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!