Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok azokról a...

Mit gondoltok azokról a nőkről, akik nem szoptatnak, azért, mert nem akarnak? Szerintetek jó anyák lehetnek ettől még?

Figyelt kérdés
Mondjuk azért tápszereznek, mert idegenkednek a szoptatás gondolatától is, vagy mert féltik a mellüket, nem akarnak válogatva étkezni vagy csak óvatosan sportolni. Vagy bármi más okból elapasztják a tejüket gyógyszerrel vagy anélkül.

2016. ápr. 20. 13:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
20%

Mindenkinek máshol van az önzéshatára. Mostanában kitolódott. Mindenkinek magánügye megítélni, hogy milyen anya, nem a szomszédnak, vagy fórumozóknak. De ha valaki az alakját (ami múlandó) a gyereke egészsége elé helyezi, maga döntse el, hogy mennyire önző ember.


Tények: [link]

2016. ápr. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ha valaki nagyon ódzkodik a dologtól kár erőltetni. Engem ez annyira nem érdekel, persze kicsit furcsa nekem, de ezt mindenki maga dönti el. Én szoptattam normálisan ettem, és sportoltam is, mondjuk a súlyom miatt nekem nem kellett aggódnom :)

A másodikat is szeretném majd szoptatni

17 hkm

2016. ápr. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
74%

Bár, még csak a gondolataimban a baba, de számomra is nagyon 'idegen' ez a szoptatás.

Sokat gondolkoztam, hogy mi lenne a helyes megoldás, ha egyáltalán van olyan.

Persze, a babának a legfontosabb az anyatej, de mi van akkor, ha anyuka nem bír szoptatni? Elárulom, az a gyerek is felnő, valahogy.:)

Természetesen, ha egyszer anyuka leszek (lehet nemsokára?) megpróbálok majd szoptatni, hisz tudom, hogy a gyereknek a legjobb táplálék az anyatej. De, ha valami véletlen folytán nem, tudnék szoptatni, akkor se fogok elkeseredni, mert más babák is felnőttek anyatej nélkül, akkor pont az enyém miért ne?:)

2016. ápr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

független a kettő egymástól

ettől még lehet jó anya

ettől még nevelheti jól a gyerekét

ettől még megadhatja neki azt a törődést ami kell

2016. ápr. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem a jó anyaság nem a szoptatáson múlik.

Van aki hüvelyen keresztül sem akar szülni,azt sem tartom rossz anyának,meg azt sem aki 1 évesen bölcsibe adja a gyereket,mert unatkozik otthon.Mások vagyunk.

2016. ápr. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem kívülről felesleges bárkit elítélni,nem "hordod a cipőjét" ergó nem tudod miért csinál valami,vagy miért nem. nekem a szoptatásnak a gondolata már megrémiszt,mikor kisfiamat vártam annyira nem is gondoltam bele,de mindig idegenkedtem a dologtól,alapból a mellem növekedése egy zavaró tényező volt gyerekkoromban,biztosan sokat számít,hogy anyám élettársa egész kicsi koromtól kezdve szexuálisan molesztált és állandóan az akkor még mellem helyét fogdosta,persze később a mellemet is,amíg nem lettem elég nagy,hogy ellenálljak. Nekem nem esik jól ha a mellemhez ér a párom,nem izgat,igazából az elején még zavart is. Fiamnál egy kín volt a szoptatás a belefé forduló bimbóim, a csodás emlőgyulladás miatt, a fiam sem igazán volt partner,és még a kórházban is csak jobban megutáltam mikor tépték a mellem, meg a sikertelenség miatt. El is apadt a tejem 3 hónap alatt,ezlatt is fejtem,mert nem menta szoptatás,hiába voltam tanácsadónál stbstb,valószínű a szülés utáni depresszió is kapcsolatban volt ezzel. Miután elapadt a tejem rátértünk a tápszerre,lelkileg is rendbe jöttem,persze addig megkaptam milyen önző dög vagyok,hogy nem tudok,és nem szoptatok. Most várom a második babát a szülésen kívül a szoptatás az mitől igazából félek,szeretném,hogy a babának jó legyen,de biztos hogy nem fogom kínozni magam ha nem megy,nyilván igyekezni fogok de nem fogok őrlődni ha esetleg nem sikerül,mert csak lelkileg készülök ki. Nem gondolnám magam önzőnek ettől,de az biztos a gyerekeimnek sokkal fontosabb,hogy lelkileg is rendbe legyek,mint hogy szotatok-e vagy sem.
2016. ápr. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
35%
Utolsó: akkor mitől jó anya a jó anya, ha se megszülni, se szoptatni nem akarja, és vele lenni sem 1 éves kora után? Most komolyan, érdekel, hogy akkor mitől jó a jó anya, ha nem attól, hogy megszüli, táplálja a gyerekét és mellette van???
2016. ápr. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
60%

Nos, bevállalom a lepontozást: igen, lehet jó anya, de szerintem rosszul dönt. A saját igényeit a baba igényei elé helyezi. Szerintem ez újszülött esetében nincs rendben. Ha két lehetőségem van, akkor azt választom ami (a legjobb tudásom szerint) jobb a gyereknek. Akkor is, ha ez számomra lemondással jár.

Nyilván van határ, nem azt mondom hogy bele kell rokkanni a gyereknevelésbe! És az sem mindegy, hogy egy csecsemőről vagy egy kisgyerekről van szó.


De senkit nem ítélek el vagy szólok meg! Az ő döntése.

2016. ápr. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem rossz anya.


A szülés,a szoptatàs az első amit megadsz a gyerekednek. Vagy nem.


Pont arról szólna az anyasàg,hogy lett vmi az életedben,ami fontosabb a sajàt érdekeidnél. Az önzetlenségről,a feltétel nélküli szeretetről, odaadàsról.

Aki a sajàt kényessége miatt nem szül,szoptat az önző,annak nem való a gyerek. Meg lehet magyaràzni,de az màr rosszul kezdődik,hogy természetes dolgokat nem csinàl egy "anya",hogy pl a természetellenes melleit megtartsa stb. Ahol fontosabb a testem mint a gyereké,ott majd fontosabb lesz a hajam,a körmöm,egy buli, egy utazàs, a tàrsasàgi élet stb is.

Lehet vitatkozni ezzel,de sajnos ellen példàt nem làttam. Tehàt olyat,aki nem szült/szoptatott a sajàt érdekében,de csodàlatos odaadó édesanya lett. A kettő kizàrja egymàst.

Nem azokról van szó akik nem tudtak vmimiatt szoptatni vagy csàszàr lett a szülés vmiért!!!

2016. ápr. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
65%

Biztos lehet, de az én olvasatomban ez elég nagy önzőség. Elég kevés igénye van egy újszülöttnek, az anyatej pont az egyik lenne. Persze az megint más, ha nincs tej és muszáj pótolni, de hogy szánt szándékkal az én kényelmem/hiúságom miatt vegyem el tőle, nem tudom elképzelni.

Hogy mit gondolok róla? Hogy más gondolkodású, mint én, nagyjából ennyit.

2016. ápr. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!