Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hetes kisfiam nem tud...

Anneee25 kérdése:

5 hetes kisfiam nem tud kakilni. Nyom, erőlködik, vörösödik a kis feje, de nem sikerül! Hogyan segíthetek?

Figyelt kérdés

Anyatejes baba, így tudom, hogy a széklet kimaradás normális. Viszont itt arról van szó ,hogy szenved, erőlködik, nyom, olykor pukizik. Álmából is felébred, viszont, mindig csak egy folt marad a peluson, nem jön ki a kaki.

Ha meghőmérőzöm hatalmas spricceléssel jön a kaki, de sajnos rá 2 órára megint kezdődik az erőlködés.

Kap biogaia cseppet és gripe watert, amivel legalább a hascsikarás, hasfájás megoldódott. De ez a hőmérőzés nem megoldás....hogyan segíthetek rajta? Létezik, hogy túl erősek a záróizmai?Hisz a kaki mindig ott van,ahogy meghőmérőzöm, illetve a pelusba is van nyom.

Egy kezdő anyuka


U.i.: gyerekorvostól kértem időpontot, de elhajtott, hogy ezzel a problémával ne jöjjek be, mert ez általános probléma és az espumisant javasolta, a gyógyszerész pedig azt mondta, jobb a gripe water adjam azt.



2016. ápr. 24. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Először is milyen gyakran van széklete, vagy mielőtt hőmérőzted miylen vagyran volt?

Milyen gyakran hőmérőzöd?

Azt írtad spriccel, akkor híg állagú?

2016. ápr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább a pukik zavarják. Mégpedig azért, mert az írod kakilás után 2 órával is szenved és spriccelve jön a kaki, elég híg lehet.

Eszel bármilyen tejterméket? Próbáld meg elhagyni, ha igen.

2016. ápr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az első héten tápszert is kapott,akkor minden evés után volt kaki. Aztán sikeresen anyatejes baba lett és onnantól napi 1x volt kaki, úgy hogy mégkakiltatták a Madarász utcai kórházban szélcsővel vagy hőmérővel. Itthon is rááltunk a napi 1re,nyögvenyelősen,nyögdécselve,de sikerült. Aztán voltak napok, amikor kimaradt teljesen +hasfájós lett( nem tudom, mennyire függ össze.)


Híg,vízes jellegű a kaki. Olyan, mintha a záróizommal lenne gond,hisz a popsi luk,pelus kakis,ingerlésre azonnal és nagy erővel jön.

Pukizni szokott álmában.

2016. ápr. 24. 16:00
 4/9 A kérdező kommentje:
Maximum 1 Danone joghurt,amit eszek, meg némi sajt,de elenyésző mennyiség.
2016. ápr. 24. 16:01
 5/9 anonim ***** válasza:

Ekkora babánál még nem elvárás, hogy minden nap legyen széklete, ha csak anyatejes. Inkább a szelek bántják, ha a kakája még híg.

A hőmérőzéssel meg állj le sürgősen, mert rászokik(ha már nem szokott rá), mert akkor tényleg nem fog tudni kakálni magától.

Beszélj a védőnőddel, ha mégis aggódsz.

2016. ápr. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A híg széklet pedig elég jó kiindulási pont, nálunk is az volt és laktózérzékeny. A sajt sokat nem tartalmaz de a joghurtban van, viszont tejfehérje is okozhat panaszokat. Szóval szerintem próbáld meg elhagyni, nekik a kis mennyiség is lehet nagyon kellemetlen.
2016. ápr. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szia. Ugyan ez volt a baj nallunk (5honapos a lanyom). Azt montak meg nem tudatos a zaroizmok mukodese es ez okozza a problemat. Ha hiszed ha nem a legegyszerubb megoldas valt be. Fektesd az oldalara a karodban arcal feled es finom kor koros mozdulatokkal simogasd a gerince vegenel h a zaroizom ellazuljon. En ezt csinaltam 3-4szer egy nap es kb 2hos korara szepen helyre jott a problema. Jo babazast!
2016. ápr. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Biogaia nekünk segített
2016. dec. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Úgy értem hgy csak az. Amikor mással együtt szedtük (infacol) akkor nem lett jobb. Sőt csak hasmenést csinált a kettő együtt
2016. dec. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!