Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás? 6 hós lesz a...

Hozzátáplálás? 6 hós lesz a babám másfél hét múlva, tápszert és Sinemilt evett eddig. Frissen facsart almalével szeretnék kezdeni. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Mikor adjam a levet? Mennyit? Meddig? Mikor adhatom utána a pèpet? Azt meddig?

Tippeket, trükköket kérek.

Mire figyeljek, mit okozhat egy egy étel?

Szándékosan nem guglizok, a védőnőm 5 és fél hónapja nem is nézett ránk sajna.


2016. ápr. 24. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
En lereszeltem az almat, es a kinyomkodott levebol kapott egy kanalnyit. Nagyon izlett neki, igy kapott meg ket kanallal. Nem volt semmi reakcio, igy masnap mar a lereszelt almabol is nyammogott egy kicsit. Ha mar par napja, egy hete eszik, es nincs semmi reakcio, lehet adni kostolni a tobbit. Krumpli almaval, barack stb, mar nem emlekszem a sorrendre, de tok jo tablazatok vannak. Nekem a baba kiskonyveben is volt egy par oldalas tajekoztato, tablazattal.
2016. ápr. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Délelőtt add neki, hogy ha fájna tőle a hasa az napközben legyen (nálunk a hasfájás van mikor 2 de van mikor 4-5 órával később jön, sajnos neki volt pár ételtől), meg ami még lényegesebb, ha véletlenül allergiás lenne bármire is tudd figyelni. Kiütések és hasmenés enyhébb esetben utal allergiára, a súlyosabb formája akár fulladás is lehet de ez ritka főleg kis adagtól.

Először csak 1-2 babakanállal adj mindenből, fokozatosan növelve az adagot. Minden ételre szánj legalább 3-5 napot, én úgy csináltam, hogy első nap egy babakanál lé, másnap 1-2 babakanál pép, harmadik nap vagy 5-6 kanál, negyedik nap 10-12, 5. nap meg amennyit szívesen evett (nem evett sokat egyébként, a tápszeradagját elfogadta még ezután). Nálunk ami hasfájást okozott az már megbukott legkésőbb 10-12 babakanál mennyiségen, volt amelyik korábban is.

Amikor bezeted be a következő ételt, az első kanálka után adhatsz neki a már bevezetett ételből is, ha szívesen eszik. De eleinte kínáld meg tápszerrel is még.

Ami fontos még, egyszerre csak egy új ételt adj, különben ha valamelyik gondot okoz nem tudhatod, hogy melyik volt a ludas.

2016. ápr. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt!

Gluten hogyan vezessem be?

Beleszorok egy kis kanal lisztet az almapurebe? Vagy hogy?

2016. ápr. 24. 15:27
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én Milumil 7 babonás péppel vezettem be, egy babakanálnyi mennyiséget kapott a gyümölcspépjébe. Lehet babakeksszel is de a sok tartalmaz tojást és/vagy tejport szóval jól meg kell nézni az összetevőket. (HIPP babakekszet gondoltam először de tejpor van benne.)
2016. ápr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

első három napban csak 1 teáskanál reszelt almát, ha nem üti ki nem fogja meg a hasát emelheted az adagot.

a kóstoltatás lényege hogy mindent KÜLÖN-KÜLÖN legalább 3-4 napig kóstoltass kis mennyiségben.

különösen fontos ez az alma-répa-krumpli esetében ami nagoyn meg tudja fogni a hasukat (párolástól független), a szorulás pedig cudar dolog, tönkre teheti az egész hetet :) ha az almát 4-5 napja adod és van kaka, akkor azt már nyugodtan adhatod, jöhet a répa, a krumpli, és ha bírja őket, akkor kezdheted mixelni.

Én nagyon figyeltem rá hogy pl répát krumplival ne társítsak mert mindkettő hasfogó...lazító a sütőtök, barack, meggy, ezek ugye elsők között adhatók szintén, majd a cékla, körte 6-7 hónaposan (nálunk pl az alma fogta a hasát ezért a körtét is bevezettem 6 hónaposan imádta és szépen lazult tőle a kaka)

2016. ápr. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Babamnak mindennap van kaka, sosem volt hasfajos.

Mikor szamit szorulasnak? Hany nap utan?

A 7 gabona pep jol hangzik, abbol veszek egyet.

Koszi az eddigi valaszokat!

Varom a tovabbiakat!

2016. ápr. 24. 17:35
 7/7 anonim ***** válasza:
ha anyatejes 5-6 napig nem kakil, az is rendben van, de a lányomnál 10 nap volt a rekord...a szorulást leginkább abból látod hogy erőlködve, sírva kakil, több percig vörös a feje mire kiprésel valamit, könnyes a szeme, és a kakija bogyós, kemény, szinte kopog. na az szorulás...ha 5 napig nem kakil de utána könnyen és lazát kakil, akkor az rendben van..
2016. ápr. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!