Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél éves baba fitymaszűkületév...

Fél éves baba fitymaszűkületével tényleg semmi teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eléggé el vagyok keseredve.

Születése óta szűk a fitymája a kisfiamnak. Most voltunk a doktornéninél, holnap lesz fél éves.

Megnézte neki, és elkezdett sóhajtozni,meg jajgatni a dokinő, hogy nagyon-nagyon szűk a fitymája.

Nagyon megijedtem, mert oké, hogy tudtam hogy szűkebb, de mikor egy orvos sóhajtozik a gyereked fölött, az azért elég rossz :(

Megkérdeztem hogy mit kezdjek ezzel? hiszen egy időbe húzogatták a kisfiúk kukacát.

azt mondta semmit... nem tudok vele mit csinálni... várjunk még, hátha mégis valahogy magától kitágul.. ( hát ez nem volt valami biztató.) ha mégse, majd a sebész megoldja...így mondta.. hát lefagytam.

Tudok esetleg valamit mégis tenni, hogy ne legyen ebből gond? Mégis húzogassam?

Majd megkérdezem a védőnőmet is erről, ha legközelebb találkozunk, de addig bújom a netet, de mindenhol annyira mást olvasni. Tapasztalatok érdekelnének!



2016. ápr. 25. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Miből derül ki a fitymaszűkület? Akadályozza a vizelést? Eleve hónapokig össze van még nőve makk és a fityma, hogy lehet születése óta szűkülete, miért nézegették már akkor? Három hónapos a kisfiam, sose nézegette se a védőnő, se a gyerekorvos a fitymáját. Úgy tudom, csak egy éves kor után kell elkezdeni felhúzni.
2016. ápr. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez jó cikk szerintem, ráadásul ez két éves kort írt. Nem értem a dokidat...


[link]

2016. ápr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam 1 éves múlt. Olyan szűk neki, hogy egyáltalán nem lehet hátrahúzni, és csak egy pár mm-es pisilésre elég lyuk van neki. A doki azt mondta, hogy most kezdjem el neki óvatosan húzogatni fürdés közben. Előtte hozzá sem volt szabad nyúlnom! Te se nyúlj hozzá! Olyan sérüléseket okozhatsz neki ami komoly problémákat fognak okozni a jövőben!


Ne keseregj, meg sápítozz azon, hogy szűk neki! Ha nem akadályozott a pisilés akkor nincs semmi gond vele, és nem kell hozzányúlni! Majd a természet megoldja! Amúgy is fél évesen még tilos a piszkálása!


Vannak helyek ahol egyáltalán nem nyúlnak hozzá. A férjemnek az anyja pl 4 fiút nevelt, soha az életben nem piszkálta, és láss csodát semmi bajuk! A sógornőm fia 3 év körüliek, azoknak sem volt piszkálva, és láss csodát, nekik sincs bajuk.


A nővérem meg már másodszor vitte vissza a fiait, mert visszatapadt nekik, amit az orvos feltépett....


Viszont nagyon sok olyant ismerek akinek a túlaggódó anyukája fél évesen rángatta, mert az orvos sipákolt, hát szépen be is szakadt a fiúcskának, és csúnya, heges lett.


Szóval te se piszkáld neki, mert nem szabad! Ha gond van akkor majd 13 éves kora körül vidd orvosoz, mert addig kell lenőnie. Ha nem hiszed olvass utána.


Pl itt.:

[link]

2016. ápr. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tényleg nincs teendő egyéves korig, és addig nem is szabad húzogatni!!! Addig le van tapadva, és nem is jut be oda semmi, nem kell kimosni, öntisztuló... Kisfiamnál is szűk volt, de egyéves kor után NAGYON FINOMAN elkezdtük a fütyimosásnál mindig egy-egy picit hátrább húzni, és emlékeim szerint 2 éves korára már semmi probléma nem volt. Most 6 éves.

Fél évesnek NE húzogasd!

2016. ápr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocs, de nem normális a dokid. Váltsd le, ha jót akarsz magadnak! Töbiek véleményét osztom. Mit akar egy féléves babától? Fiam 4 éves, és most jutott el odáig, hogy fürdéskor magának húzogatja finoman a bőrt, mert elmagyaráztam neki, hogy az jót tesz. Neki is szűk, szűk volt mindig is, csak én nem hallgattam ebben a kérdésben az orvosra.
2016. ápr. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiamnak is azt mondta az orvosa hogy nagyon szűk, de mivel nálunk gond volt a vizelettel( mindig sok baci volt benne), elvittük sebészhez 10 hónaposan. A sebész azt mondta hogy enyhén szűk fityma, hozzáteszem szerintem nagyon is szűk volt neki. Szépen hátrahúzta neki, semmi gond nem volt. Azóta minden fürdésnél visszahúzzuk neki. A vizeletével sincs gond azóta. Most múlt egy éves a fiam. De ha nem lett volna gond a vizeletével egy éves koráig nem is javasolják a "huzkodást" a gyerekorvos szerint.
2016. ápr. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!