Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A lent leírt dologgal menjünk...

A lent leírt dologgal menjünk orvoshoz?

Figyelt kérdés

3 napja reggelente büdös a lányom vizelete. Csak reggel éreztem, napközben nem. Éjszaka nem szoktam pelenkát cserélni, mert csak pisil, arra gondoltam, lehet hogy csak azért büdös, mert sokat volt rajta (mivel nappal gyakran cserélem a pelenkáját, akkor nem ilyen szagú). Ha fertőzés lenne, nappal is büdös lenne?

Szerintetek vigyem orvoshoz, vagy ez nem gond?


2016. ápr. 25. 20:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

Az enyémnek eddig 2x volt húgyúti fertőzése, nappal is büdös volt a vizelete de mivel kevesebb volt nappal, nem annyira. Az étvágya nem volt túl jó, láza, hőemelkedése nem volt. Illetve puffadt de ő eleve érzékeny pocakú.

Kérhetsz beutalót általános vizeletvételre, ott biztosra kiderül. Én parás vagyok, csináltam már itthoni gyorstesztet is egyszer. Ha egyik napról a másikra változik az azért gyanús. Nem emlékszem nálunk lett-e bármilyen átmenet de a vége az volt, hogy sikerült megúszni a komolyabb fertőzést itthoni antibiotikumos kezeléssel, minél előbb jobb elkapni, én legalábbis nagyon nem vágyok megint kórházban tölteni egy hetet. Egyébként itt én is a szag miatt aggódtam, az első esetnél a nagyon durva hasfájás és az étvagytalanság volt aggasztó.

2016. ápr. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Amúgy ha jól emlékszem Gabriel 7 volt a teszt neve és vizeletben lévő fehérvérsejtet és nitritet mutatja, hogy van-e benne.

De a labor biztosabb.

2016. ápr. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

1-es, megírnád, milyen tesztcsíkot használsz?

Plusz, zacskóval vetted le a vizeletet?

Egyébként sajnos a húgyúti lehet tünetmentes is. Olyan a szaglásom, mint egy kutyáé, mégse éreztem meg a változást a babánknál. :(

2016. ápr. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Egyszerre írtunk. Köszi azért! :)
2016. ápr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nem. Csak mikor a laborba vittem, amúgy 2-3 hónaposan még sűrűn pisilt már mostanság nem és elég szívás a zacskó. Kisfiam van, napi szinten belepisil a fürdővízben és készültem egy pohárral, sikerült elkapni. Úgy gondoltam egy otthoni gyorsteszthez jó lesz ez így is.
2016. ápr. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy most egy hetet nem vagyunk otthon, hanem látogatóban a szüleimnél. Ha itt el is mennék ügyeletre vagy egy orvoshoz, akkor gondolom csak ebbe a kórházba tudna beutalót adni. De mire sorra kerülnénk, szerintem már nem lennénk itt. Hétfőn tudom legközelebb elvinni a saját orvosunkhoz. Sok idő ez ugye? De ha meg itt nem csinálják meg a vizeletvizsgálatot rögtön, akkor feleslegesen is megyünk.
2016. ápr. 25. 21:11
 7/19 anonim ***** válasza:
Ha vizeletet akarsz venni könnyen, jó kislánynál nehezebb kicsit. A hasa alját hideg vizes ronggyal törölgesd, úgy 1-2 perc és pisil. Nekem is így kellett csinálni mikor kórházban volt, és a zacskó mindig félrement a pelusban. Így nem kell "vadászni".
2016. ápr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet tudni. Először 5 hetesen lett beteg a babám. A vizelete zsúfolva volt bacival, tényleg durva volt, 7 napig kapott napi 2 vénás injekciót mire helyrejött.

Legutóbb enyhe hőemelkedése egyetlen nap volt de biztosra nem tudjuk mi miatt, amúgy is mentünk méretni a babát tanácsadásra, ez 5 hónapos korában volt. Azt mondta az orvos nem talál betegségre utaló jelet, biztos a foga miatt van. Másnap már nem volt hőemelkedése, a foga se jött ki 1 hét múlva sem, felhívtam az orvost mert itt már az eszembejutott a húgyúti fertőzés, de kb 2 hét eltelt a hőemelkedés és az vizeletvizsgálat között, 1 keresztes vizelet jött ki és enyhén emelkedett fehérvérsejt. Ez szerencse volt. Ennyi idő alatt sajnos az is megeshet, hogy gyorsan elszaporodnak a baktériumok, vesemedence gyulladás is lehet.

Én a helyedben vennék egy tesztet a patikában meg egy zacskót vagy próbálhatod pohárba, mint én, mert lehet nincs is baja a babának. De ha meg nem jó az eredmény, akkor mielőbb szükséges a kezelése, ottani orvossal is.

2016. ápr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, szinte én is írhattam volna a kérdést. Nálunk is ez a helyzet. A zacskós megoldás nálunk nem vált be, úgyhogy fogalmam sincs hogyan vehetnék mintát.
2016. ápr. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Esetleg hívd fel a saját gyerekorvost,vèdőnőt hogy mit javasolnak.
2016. ápr. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!