Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik pici újszülöttel...

Anyukák, akik pici újszülöttel és 1-3 éves nagyobb gyermekkel vagytok otthon: a pici gondos ellátása mellett hogyan foglalkoztok a naggyal?

Figyelt kérdés

Mit csinál a nagy, amíg szoptattok, főleg igény szerinti szoptatás esetén, vagy amíg ringatjátok, altatjátok a kicsit..... ?


Ha mindkét gyermek egyszerre akar titeket, melyiküknek kell általában várni, melyikük sír többet? Egyáltalán: sok a sírás nálatok, vagy nyugis, kiegyensúlyozott mindkét gyerek?


2016. ápr. 26. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Még csak most tanulom ezt a helyzetet, nehéz a naggyal most igazán foglalkozni és mindig lelkiismeret furdalásom van, hogy mindkettő többet igényelne. Vannak jobb és rosszabb napok. Tegnap pl. mindenki sírt egész nap (magamat is beleértve), ma meg nyugi van. Igyekszem a nagyszülőket mozgósítani, szoptatások alatt beszélgetek a naggyal, vagy játszunk valamit, de jó esetben maga is elvan. 2 éves múlt.
2016. ápr. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 klopusz ***** válasza:

Szia!


Megpróbálok visszaemlékezni, mert nem tegnap volt, hogy kicsik voltak a lányaim :)


Szóval. Lányaim között három év a korkülönbség, mindketten nyáriak. Sajnos nem tudtam szoptatni egyiket sem, így bizony előfordult, hogy amikor a kicsit etettem, közben a földön ülve társasoztam a naggyal :) Egyébként állandóan egy légtérben tartózkodtunk, míg a törpe aludt, mindenfélét tudtam a nagyobbikkal játszani, de akár főzni is, pedig a kicsi igen sírós volt.

2016. ápr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljes káosz :P Na, jó, már alakul. 5 hónapos a kicsi, 2.5 a "nagy". Egyszerre alszanak, egyszerre "esznek". Relative igény szerinti, mert ha az 5 étkezésen túl kér még, kap, akkor fél kézzel játszom a naggyal. De igazi, profi sakkozás az egész. Hogy mindenkinek jusson belőlem. A legkevesebbet én magam kapok magamból. Ez a legdurvább része.
2016. ápr. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

5 honapos a pici, 3 lesz a nagy nyaron.... Haaaat, kezdunk belejonni. :-)

Egyutt alszanak, hala a jo egnek! En, ugy csinalom, h igyekszem a nagyra koncentralni, mivel ugye neki van tapasztalata, h milyen volt mikor meg egyedul uralta az idomet.

Nagy szerencsem van a picivel, mert egy angyal baba, sokat elvan magaban. Ha fent van, mindig velunk van a nappaliban. Ha nyugje van, felveszem, babusgatom. Altatni sem kell, ha latom h faradt, asit, viszem fel a szobajaba. Leteszem es mar alszik is a Dragam.


Az estek egyedul a nehezek, ha a parom nem er haza idoben. Olyan 18 korul beindul a pici es semmi nem jo neki, csak sir es sir. Persze a karomban nem sir, de mivel furdetnem kell a nagyot es vacsorat adnom neki, addig sajnos a kicsi sir... Ez van! :-(


Nalad mikor jon a teso? Gondolom azert tetted fel a kerdest, h mire szamithatsz. :-)

2016. ápr. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 6 hetes a kicsi, 3 éves a nagy. Őt anno sosem hagytam sírni, azonnal tudtam ugrani hozzá, igény szerint szoptatta, néha órákon át ringattam, és nekem is lelkifurdalásom van, hogy most sem a kicsi igényeit nem tudom mindig azonnal és maradéktalanul kielégíteni, sem a nagyét. Persze tőle már elvárható lenne, hogy várjon néha 5 percet, de nagyon visszababásodott, megbántódik, szomorkodik vagy éppen keservesen sír vagy fejhangon üvölt, ha várnia kell. Szoptatáskor néha odajön, megrángatja picit a húgát (nem durván), aki elejti a cicit, és nehezen tudja újra felvenni a fonalat.Így persze még annál is tovább tart az egész.


Én is leteszek egy párnát a szőnyegre, ott szoptatnék, hívnám a nagyot, hogy kirakózzunk, építőzzünk, olvassunk mesét, de ilyenkor juszt is mást akar, amit szoptatás közben én képtelen vagyok csinálni.

2016. ápr. 26. 13:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, engem meggyőztek a hozzászólások, hogy várok még pár évet a tesóval :)
2016. ápr. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hihi, én meg pont azt mondtam a férjemnek, hogy ha szeretnénk harmadikat, akkor minél hamarabb, mert ennél még két pici babával is könnyebb (nincs még az "akarom, akarom", nem kell még a szó szűkebb értelmében nevelni, "csak" gondozni éjjel-nappal, de szerintem az kutyafüle a dackorszakhoz képest:):):)
2016. ápr. 26. 13:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is a nagy korkülönbség pártját fogom! Bocsi. :))))
2016. ápr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok!

Igen, ismeros a helyzet. En mar nem szoptatok, de az kB nalunk is igy nezett ki. Nagyon nehez volt.

Meg most is, mikor etetem a hugit, olyan helyet valasztok, ahol a nagy nem tudja elerni, h rangassa, v megzavarja.


A nagy nekem is olbe-baba volt, minden nyikkanasra ugrottam.


En is gondoltam arra, h talan a kisebb korkulonbseg jobb, mert hat ez a dackorszak, kemenyen igenybe veszi az idegeimet.

Most is epp megy a hiszti...

2016. ápr. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!