Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem bírja ki a kislányom...

Miért nem bírja ki a kislányom nélkülem? Hogyan szoktassam arra, hogy hagyja, hogy néha más vigyázzon rá?

Figyelt kérdés
Kislányom 14 hónapos. Mivel nem igazán akad, aki rajtam (és az apukáján) kívül is vigyázna rá, 0-24 együtt vagyunk, még nem volt olyan, hogy én ne lettem volna ott mellette. Van egy dédimama, de mivel ő nem nagyon tudja emelgetni (85 éves), rá sem lehet hosszan rábízni, de ha én ott vagyok, vele is jól elvan. Múlt héten a fogorvoshoz bementem 10 percre, addig a kislányom sírt utánam a dédi karjaiban. Nagyon el vagyok keseredve, hogy még 10 percet sem bír ki nélkülem, egy olyan emberrel, akit heti 3x-4x lát, pedig szépen elmagyaráztam neki, hogy mindjárt visszajövök, várjon itt a dédivel. Szeretnénk lassan még egy babát, de így előre rettegek, hogy mi lesz a sok vizsgálatkor, és főleg a szüléskor. Majd azokat is végigsírja nélkülem?
2016. ápr. 26. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
4%
Pont ezért nincs el mással mert csak 10 percre merted vele hagyni. Az ovan 3 evesen a beszoktatás idején legalább 15 perc volt az óvónőknek hogy a lányomat megnyugtassák és játékra bírják. Szóval tök természetes hogy sír utánad, és nyilván abba is hagyná egy idő után ha hagynál erre időt és hagynál arra időt hogy más is megpróbálja megvígasztalni. Hidd el sikerülni fog, de ne 10 perc után vár ezt. Az lenne a gáz ha sírás nélkül bárkivel megmaradna. De ha nem lennél ott 10 perc múlva tuti sírás sem lenne.
2016. ápr. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Üdv a klubban! Az én kislányom másfél éves, és ő se volt el soha senkivel rajtam kívül, még az apjával se, pedig őt gyakran látja, sokat foglalkozik vele. Persze elvan vele egy darabig, de aztán a gyerek gondol egyet és megkeres a lakásban, ha megvagyok visszamegy. Most kezdem látni az alagút végét. A hétvégén ráhagytam a barátnőmre fél órára (jól ismeri), és semmi baja nem volt, eljátszottak.

Gyakran viszem emberek közé, szüleimhez. Mégis nagyon ragaszkodó. Majd elnövi, fokozatosan lehet próbálkozni, ha látod, hogy eljátszik valakivel "kiszöksz" majd negyed óra múlva visszamész, egyre növelve az időt míg távol vagy.

Szerintem ne erőltesd ha nem muszáj. Két éves korukra már eljutnak oda, hogy elfogadják anya nincs mindig ott. Aztán majd minden érdekesebb lesz mint te....:-)

2016. ápr. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*oviban akart lenni
2016. ápr. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%
Bocsi nem kötekedni akarok, de ne szökj sosem el a gyerek szeme elől! Ne csapd be azzal hogy ő míg játszik te lelépsz! Mindig mond el neki hogy most hova mész és vissza fogsz jönni nemsokára! Neked milyen érzés lenne ha a férjed csak úgy elslisszolna otthonról mikor te épp mosogatsz? Ez nem fair a babára nézve!
2016. ápr. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én sem úgy "szöktem" el, hogy nem voltam a közelben. Csak szoktattam hozzá, hogy nem vagyunk mindig egy légtérben. Ha valahova ténylegesen elmegyek azt tudja. És már könnyebben elfogadja.
2016. ápr. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előszöris szerintem ne görcsölj rá a témára, csak lazán. Utána próbáld ki, hogy elmész esetleg egyedül vásárolni, vagy sétálni, vagy egy kávéra egy barátnőddel, akármit, mondjuk 1-2 órára....addig maradjon apukával. Köszönj el tőle mosolyogva, hogy ne "szökés" legyen, de ne is lássa rajtad az aggodalmat. Ezt nyugodtan ismételd meg néhányszor, majd következhet a picit hosszabb távollét. Menni fog, nyugi, csak ne görcsölj. :)
2016. ápr. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem úgy szeretném másra hagyni, hogy sír, amikor elválunk. Egyenlőre azt sem tudom megoldani, hogy mosolyogva köszönjünk el. Amióta voltunk a fogorvosnál, egy percre sem téveszt szem elől, sőt van, hogy le sem lehet rakni... úgy látom, elveszítette a bizalmát bennem.
2016. ápr. 27. 09:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem veszítette el a bizalmát! Ne aggódj! Pont azért akar veled lenni, mert egyelőre csak benned bízik. Ha megérik rá felfogja, hogy te akkor is "vagy" ha nem vagy ott, és vissza fogsz térni. Később már mással is jól fogja magát érezni, ezt te is látni fogod, és nem lesz olyan nehéz az elválás. Vannak ilyen ragaszkodó gyerekek. Anyósom elmondása szerint a férjem is ilyen volt. A mai napig jó a kapcsolata az anyukájával, és egyáltalán nem lett belőle önállótlan, nyuszi. Pont azért szerintem mert akkor amikor a legnagyobb szüksége volt az anyjára, ő ott volt.
2016. ápr. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!