Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik mosható pelust használnak...

Akik mosható pelust használnak/tak: Hogyan "működik" a mosható pelus pontosan?

Figyelt kérdés

Most készülünk a bilire szoktatásra, és azt olvastam, hogy hamarabb rá tud érezni a kicsi, ha mosható pelus van rajta, mert abban érzi a nedvességet, zavarja, szóval szeretne tőle mielőbb megszabadulni, és hamarabb megérti mi a dolog lényege.

Innen merült fel bennem a kérdés, hogy milyen az élet mosható pelenkával? Félinformációim vannak csak. Mosható pelenkába való betét van, amit ki lehet dobni? Vagy milyen módon kerül ki a kaki onnan?

Illetve mennyi ideig bírja egy ilyen pelus magába tartani a nedvességet? Hány fokon ajánlott mosni?

Valahogy olyan tabunak látom ezt a témát, pedig haszosnak tűnik a módszer, de egyszerűen nem találok választ a kérdéseimre. Előre is köszi a segítséget!



2016. ápr. 26. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Olvasmánynak : www.temiti.hu, Babespötty blog a www.okolurko.hu honlapon.

Alapvetően úgy épül fel egy mosi pelus van egy külső nedvesség záró réteg, van egy belső nedvszívó réteg, és kerülhet rá egy szárazontartó vagy kakifogó papír. Van ahol az egész össze van varva, van ahol bepatentolható a külsőbe a betét, van ahol teljesen külön adható fel a gyermekre. A belsők 40-60fokonmoshatók, a pul külső csak 40 fokon.

Szerintem ha csak azért próbálnád ki most, hátha jobban érzi a pisit működhet, mert eldonosban száraz a popsi.

Az én lányom 18 hos, nem zavarja se pisi, se kaka a mosiban sem. Szerintem gyerekfüggő is.

Facebookon vannak jo kis csoportok, ahol segítőkész anyukák vannak! Moshatópelenka piac és csevegő

Remélem segítettem.

2016. ápr. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2016. ápr. 26. 14:43
 3/4 anonim ***** válasza:

A textilpelenkához lehet kapni olyan betétet, ami úgy néz ki, mint a papír és ezzel együtt ki lehet a kakit dobni.


Ha nem kakis, akkor ezt is lehet mosni is, azaz nem kell feleslegesen eldobni.


Nálam az volt a megszokott rendszer, hogy a használt pelenkát azonnal hideg vízben átöblíttettem (ha kakis volt, akkor elötte a betéttel együtt a kakit kidobtam), és egy fedeles vödörben mosószeres vízben tartottam mosásig.

Természetesen legkésöbb két naponta ki kellett mosni (meg ilyenkor a vödört is hipóval kiöblíteni), de mivel közben mosószerben volt, ezért elö volt áztatva.

A mosni 60 fokon célszerü, mert csak így fertötlenítödik eléggé, viszont ha nem túl érzékeny a gyerek böre, nem kell vasalni (illetve csak egész kicsinek kellett)

Nem javasolt viszont öblítöt használni, mert az öblít rajtamarad a textilszálakon, és nagyon jó táptalaj a különféle gombáknak és baktériumoknak.


A síma textilpelenkához lehet kapni olyan betéte, ami erösen nedvszívó - ezt a vékony betét és a pelenka közé célszerü tenni -, így símán kibír 2-4 órát attól függöen, emnyit pisil a gyerek, de ezt rövid idö alatt ki lehet tapasztalni.


Viszont éjjelre továbbra is az eldobhatót javaslom, mert azzal kibírja az egész éjszakát, a textillel nem minden esetben.


Ha még van kérdésed, nyugodtan írj, szivesen segítek.

2016. ápr. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is a Mosható pelenka piac és csevegôt ajánlom a facsén. Ha nem akarod megfogni, arra van a kakifogó papír. Vannak un. Hibrid pelusok, amikbe eldobható betétet IS lehet tenni. Éjjelre nadrágpelenka belsô (Nadi, facebook) plusz külsô pelus ( kb. Mint egy régi gumibugyi, csak jobb, sxebb), 12 óra nálunk.
2016. ápr. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!