Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mászást és járás segítő dolgok?

Mászást és járás segítő dolgok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

9 hónapos a kislányom, még nem kezdett el mászni csak billeg előre-hátra,pár napja már próbálgatja rakosgatni a lábait,szóval szerintem lassan el fog kezdeni mászni. A kérdésem inkább ahhoz kapcsolódik,hogy (a doki szerint lehet,hogy egyből fel fog állni) ha nincs semmilyen kapaszkodó a szobákban,akkor hogyan tudnám segíteni a felállásban? Ez hátráltathatja? Ülésből,ha lassan húzom fel és mondom neki,hogy áll a baba,áll,akkor kinyomja magát állásba. Ezen kívül van valami amivel segíthetem? Vagy kéne a szobájába valami?



2016. ápr. 27. 19:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nem mászik miért huzod fel...? Mindent maguktol kellene csinalni mert ők érzik hogy mikor erősek a gerincet megtartani stb.

A mászogolyo szokta őket nagyon motivalni és egy széknek, kanapénak támaszkodva is felállnak ha eljón az ideje azaz ha már mászik es magátol tud ülni.

Siettetni tilos.

2016. ápr. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szival van mászasmotiválo golyo es tilos felállitani meg járatni a gyereket.

A mászással erősitené a hátiznait hogy kesőbb ulni majd járni tudjon.

2016. ápr. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ne húzd fel, ne akard állítani, amíg magától nem tud felállni. Nem kell siettetni, jobb is lenne, ha nem maradna ki a mászás. Olvass utána, hogy miért fontos.
2016. ápr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

az én lányom 9 hónaposan kezdett kúszni, 10 hónaposan mászni és rá 2 héttel fel is állt az ágy szélén.

viszont van neki ilyenje:

[link]


ezt imádja. Tilitolizni. Ez segíti is a járásban, ráadásul ez később is jó játék neki mikor már babázik, szerepjátékozik. Nálunk épp árulnak ilyet a használt játék boltban 2000 ft-ért (zenél is), szerintem ennyit mindenképp megér...hasonló babakocsi is jó de ezt azért tudom ajánlani mert tényleg stramp, nem borul fel vele, mint a többi babakocsival ha rátámaszkodik. Ha ilyesmit veszel neki, mindenképp ilyen típust keress.

nagyi pl ilyet vett:

[link]


na ezzel borult össze vissza :(


egyébként amikor később az utcán sétálni tanult, akkor meg a nagy babakocsi alsó tároló kosarába kapaszkodott, azt tolta :) szóval mindenképp jó valami tili toli, akár kültérre is

2016. ápr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A háziorvosunk mondta,hogy ülésből finoman húzzam kicsit fel a kezeit,mint amikor még pici baba volt és fekvő helyzetből húztam fel. Mert meg kell tanulnia,hogy a lábaival nyomja ki magát és úgy tud felállni.Meg,hogy megtanuljon erősen kapaszkodni...
2016. ápr. 27. 19:37
 6/14 anonim ***** válasza:
Milyen idős a háziorvosotok?
2016. ápr. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
nekem azt mondták hogy felesleges ülésbe húzni.
2016. ápr. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

ilyen 40 körüli,de már 2 hónapos korától folyton azzal nyaggatott,hogy húzzam fel ülésbe minél többször,mert úgy erősödik a gerince,meg a nyaka.

A kiságyát már 1 hónapja leengedtük teljesen,de nem igazán akar belekapaszkodni a rácsokba sem. Pedig azt mondta a doki,hogy az lesz az első dolga...

2016. ápr. 27. 20:15
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekünk kellett ülésbe húzással és pár másik gyakorlattal tornáztatni a fiunk a születésétől 2 hónapos koráig, de azt gyógytornász mutatta meg, és amikor a hipotónia eltűnt, akkor nem is kellett folytatnunk,s őt a doktornőnk külön felhívta rá a figyelmünk, hogy ne csináljuk tovább. Érdekes, hogy a te dokid ezt javasolja.
2016. ápr. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
de abszolút nem vagytok elkésve ám semmi ilyesmivel...nem kell neked egyenlőre segítened sem ebben, sem a mászásban. magától rá fog érezni.
2016. ápr. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!