Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti otthon csak a babával/gyere...

Ti otthon csak a babával/gyerekkel foglalkoztok, vagy mást is szoktatok csinálni? Elvárható magamtól más is?

Figyelt kérdés

A gyerekünk 2 hónapos, itthon vagyok vele CSED-en. A munkahelyemen volt/van egy projektünk a férjemmel. Lényeg, hogy pár hete megkért, hogy itthonról segítsem neki befejezni a dolgainkat (olvasni kell hozzá sokat és abból készíteni elemzéseket). Most CSED-et kapok, szóval nem pénzért csinálnám nyilván.


Azt tudom, hogy a nők otthon a háztartást (vagy a felét?) is viszik, ha otthon vannak a gyerekkel, ennek alapján gondolom, nekem sem csak a gyerekkel kellene foglalkoznom. (A háztartásban nagyon kevés dolgot csinálunk mi magunk, így az kiesik.)


És azt is tudom, hogy egy nyugodt, sokat alvó, 4 óránként evő 2 hónapossal nem is nagyon lehet "játszani". De szeretnék többet eljárni vele sétálni, nemcsak napi egyszer. Néha beülni egy fánkoshoz, vagy elmenni egy múzeumba is (nyilván saját szórakoztatásra, csendes helyekre).


De, ha nem segítek a férjemnek, akkor ő munka után van fenn egész éjjeleket dolgozva, és akkor reggelre kialvatlan és úgy megy dolgozni. És ugye ez kettőnk "sara" volt annak idején, a saját munkámat nyilván én tudom jobban dekódolni.:)


Valamelyiküket elhanyagolom. A férjem délután ér haza, 5 körül, de nekem délelőttönként van csak ihletem jól és pontosan dolgozni, szóval így az egész nap elmegy...


Mit tegyek?



2016. ápr. 28. 08:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Delelott melo,delutan az egyeb programok a ferjeddel közösen...en igy csinalnam
2016. ápr. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
most ez van, de ebben még mindig nincs benne, hogy én elmegyek vele sétálni, csak hárman megyünk el, délelőtt meg itthon vagyok a lakásban "bezárva".
2016. ápr. 28. 08:35
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

Erről szól az anyaság. Te vagy a sorrendben az utolsó. Én az első hetekben örültem, ha aludni tudtam picit. Úszott a lakás, én is, a pici napi kétszer fél-háromnegyed órát aludt, hajat mosni alig volt időm.

Délelőtt dolgozz szerintem is, amíg a pici alszik, aztán délutánra időzíteni a programokat.

2016. ápr. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
28%

Délelőtt sétálgatsz a babáddal és vele, valamint a háztartással foglalkozol.

Délután lehettek hármasban.

2016. ápr. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy ido utan belerazodsz, meglatod.Nekem most mar 2 gyerekem van.A nagy megy oviba, de a kicsi meg csak 4 hos.Viszem a haztartast (nem uszik a haz, mostmar 🙂), es besegitek a ferjemnek a vallalkozasba.A kertet mar egyutt csinaljuk, es van egy kutyank is.Persze, ahogy itt valaki irta az utolso en vagyok.Nincs egy szabad percem sem, de ez az idoszak ilyen...Kesobb, ha a pici is oviba megy, akkor talan lesz magamra is idom.
2016. ápr. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont a szüléssel egyidőben lett volna két vizsgám. Az iskola méltányosságból 2 hónapot megcsúsztatta az időpontot.

Így szülés után amikor a gyerek aludt, én vizsgára készültem. Igen, bezárva a négy fal közé. Utána már több időm volt másra is.


Mivel projectről van szó, gondolom ez is csak pár hétig tart, utána már szabadabban tudsz mozogni. De nem is értem, hiszen reggel/délelőtt tudsz dolgozni, délután csatangolni, este meg a férjeddel lenni. Ez miért nem felel meg?

2016. ápr. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
37%

El kell keserítselek,2-3 évet be leszel zárva a négy fal közé és nem lesz izgalmasabb a napi 2 sétával se a dolog. A munka de,du csavargás,este férj sokkal jobban le fog foglalni,mint ha úton vagy.

Aztán arról ne is beszéljünk,ha majd közösségbe megy a gyerek és MINDIG beteg lesz,mert akkor majd lázas,náthás,köhögő,hányás hasmenésben szenvedő,bárányhimlős stb stb stb gyerekkel nem mehetsz majd sehová.

2016. ápr. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Elvárható magamtól más is?"


Mit akarsz elvárni magadtól?

2016. ápr. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Hát igen, biztosan nehezen rázódik ebbe bele az ember.:) Mondjuk 3 évig nem leszek itthon, van lehetőség bevinni a gyereket magunkkal, ha majd GYED extrázom (vagy a férjem).


Csak nem voltam sosem itthon ülő típus, de igaza van az egyik válaszolónak, ez csak egy projekt, max. pár hét és ismét kimehetünk.:)


Amúgy, aki az idősávokat firtatta, reggel/délelőtt van kedvem dolgozni, de kimenni is kettesben a gyerekkel akkor tudnék. Délután már jön a férjem, akkor vele vagyok/vagyunk.

2016. ápr. 28. 10:08
 10/16 anonim ***** válasza:

Csináld úgy, ahogy Nektek, az egész családnak a legjobb. Én mikor a legnagyobb gyerekem volt pici, OKJ-tanfolyamra jártam, és itthonról dolgoztam. Mikor két pici gyerekkel voltam együtt, akkor pedig egy másik OKJ-tanfolyamot végeztem. Nekem például bejött, hogy elmentünk sétálni, a babakocsiban elaludt a pici, én meg leültem egy padra tanulni.

Én biztos segítenék a férjemnek, délelőtt egy óra séta a picivel, néhány óra marad úgy is dolgozni. Attól nem hanyagolod el a gyereket, hogy nem napi 24 órában foglalkozol vele. Múzeumba meg fánkoshoz meg mehettek hármasban is.

2016. ápr. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!