Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos kislányomat egyálta...

10 hónapos kislányomat egyáltalán nem érdeklik a mesék, versek, mesekönyvek - ez mennyire normális?

Figyelt kérdés

Egy kis sajtkukac a kislányom, olyan nincs hogy ő megüljön 1 percnél tovább bárhol. Akkor van elemében, ha jöhet-mehet, feláll a bútorok mellett és lépeget, leguggol ha meglát valami izgiset, folyton pakol és mindent megrágcsál. Egyébként rengeteget mosolyog, kacag, nagyon értelmesnek tűnik nekem (más is mondta már). Tud tapsolni, integetni, megmutat dolgokat kérésre, illetve ha ő el akar valamit érni akkor mutogat nekem hogy adjam oda.

Viszont nem lehet neki mesélni mert nem érdekli. Nem ül az ölembe, hogy könyvet nézegessünk. Ha könyv van a közelében azt azonnal rágni kezdi. Ha akarom neki mutogatni a könyvben , hogy mi micsoda, akkor kikapja a kezemből és eldobja. Ez még belefér a normálisba? Van rá esély, hogy később megszereti a meséket, könyveket? Csak mert én nagyon mesélős, verselős, éneklős, könyvmoly típus vagyok .


2016. máj. 4. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze. ennyi idősen ritka is, ha leül könyvvel egy gyerek. Végre tud mozogni, fel tudja fedezni a világot, meg tud vizsgálni, tapogatni dolgokat. Most ennek van az ideje.


2 éves kor körül kezdenek igazán érdeklődni a könyvek iránt. A lányom ennyi idős, őt sokszor találjuk a kanapén egy könyvvel a kezében. Magában mondogatja a megtalált dolgok nevét "egér, nap, fa, bácsi, cica, stb".

2016. máj. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Normális :) Nagyobbik gyermekem könyvmoly típus, ő már 2 (!!) hónapos korától meghallgatta a meséket, kisebbik gyermekem pedig izgága, széttépős, lerombolós stb. A nagyobbiknak persze kellett esténként olvasni, és a kicsi is kb 1,5 éves kora óta jön meghallgatni az esti meséket. Nem üli még végig, nem bírja, de sokszor odafigyel, kommentálja, kérdez stb, a napokban lett 2 éves. Ha foglalkozol vele, és sokszor nézegettek együtt (amennyire lehet) könyveket, megszokja és megszereti. Mi még annyit tettünk az ügy érdekében hogy rengeteg könyvük van a gyerekeknek, már nagyon piciként is kaptak ismeretterjesztő könyveket cicákról, katicabogárról, vonatokról stb, és sokszor azokat is kérik esti mesének. Vicces mondjuk hogy a Föld kialakulásáról mesélünk este a gyerekeknek, (a nagyobbik nyáron lesz 4 éves) és hogy a múlt század elején milyen mozdonyok voltak, de már a kicsit is érdekli. Kitartás :) Általában a szülő példáját követik az ilyesmiben, ha látja hogy olvasol akkor ő is fog.
2016. máj. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Normális.

Fiam majdnem 2 éves volt, amikor érdekelni kezdték a mesék. Előtte elment onnan vagy ellapozta a könyvet a végére.

Lányom 1,5 éves. Van, h érdekli és nézi, hallgatja, van, h nem vagy csak pár percig.

2016. máj. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Na nem csak engem lepett meg a szobájába egyedül elvonuló 9-10 hónapos a szomszéd kérdésben? :)
2016. máj. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

az enyémet meg a labda nem érdekelte 2 éves koráig.

semmit nem jelent.

Minden gyerek más területet fejlesz, és mindig mást, hol ezt hol azt. 3 éves korukra olyan egyformák mint a gombák, meg nem mondod, hogy ez számolni tudott először, ez rajzolni, ez járni, stb

2016. máj. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!