Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek a baba mikortól...

Szerintetek a baba mikortól SZERETI a szüleit?

Figyelt kérdés
A mosoly megjelenésére gondoltam, de idegenek is könnyen tudnak mosolyt csalni a három hónapos babám arcára. Honnan lehet tudni, hogy minket már jobban szeret, mint másokat?
2016. máj. 4. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
A szeret minden életkorban mást jelent. Ha a kötődésnek köze van a szeretethez, akkor jóval azelőtt szeret már, hogy mosolyogna.
2016. máj. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

a mosoly 2 hónapos kora körül megjelenik. de én igazán 6-7 hós korától kezdtem érezni, mert onnantól volt ilyen kis hozzám simulós, akkor már teljesen máshogy bújt nagymamához, apához, mint hozzám.

egyébként épp tegnapelőtt mondta először hogy szeret és mellé megsimogatott :) 21 hónapos

2016. máj. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Naponta lát, benned bízík, látja h törődsz vele. Ragaszkodik hozzád, örül neked. Jól esik az ölelésed a puszid.

Ezt érzi. :)

2016. máj. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A szeretet tudományosan nehezen megfogható dolog. A babáknál inkább kötődés van. Ez idővel kialakul (ezért működik az örökbefogadás is, ott is ki tud alakulni).

Újszülötteknél annyira alapvető ösztön a kötődés, hogy rettentő gyorsan kialakul. Viszont ehhez az érzékszervek élesedése is kell, hogy az elsődleges gondozó személyt minél jobban azonosítani tudja.


Az első hetekben például nem igazán látnak, nem a szem miatt, hanem a látásközpont még tanulja a szemből beérkező ingerek megfelelő feldolgozását.

2016. máj. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hiába nem lát élesen, attól még a magzat is kötődik az anyjához. Az érzelmek nemcsak a fizikai érzékeléstől függnek.
2016. máj. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdetben csak kötődés van, de lehet talán azt is szeretetnek hívni. Én most érzem a 2,5 éves kisfiamnál, hogy talán már kezdi érteni, mi is az a szeretet és mi a lényege. Ő már mondja is magától, hogy szeretlek anya.
2016. máj. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! Igazán olyasmire lettem volna kíváncsi, mint amit a 2# válaszoló írt, amikor az ember már viszont szeretet érez a baba irányából is.


A kötődés is jó fogalom ide, de valahogy úgy érzem, az nem pont ugyan az, mint a szeret, hasonló, de valahogy mégsem.


Szívesen fogadok még további gondolatokat, tapasztalatokat! :)

2016. máj. 4. 20:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért írtam hogy sztem két éves kor után kezdik ezt valahogyan tudatosabban is átélni. Bár a kisfiam múltkor az egész bölcsis csoportot felsorolta, hogy szereti őket. Szeretem Hannát, Szeretem Évit... A szomszéd kiscicát is szereted? Igen..Még a fiam is leginkább a gesztusaival érzékelteti a szeretét. Néha csak úgy bújik hozzám, puszilgat, de nem mindig mondja hogy szeretlek anya.
2016. máj. 5. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jah és ebből remélem lejött a véleményem: a tudattalan kisbaba kötődik a gondozójához ösztönösen, ez még nem biztos h szeretet, mert nem tudatos. Egy olyan kisgyerek viszont aki már kezd önmagára és a világra is tudatosabban tekinteni, szerintem már képes igazából is szeretni.
2016. máj. 5. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!