Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinél bevált a Pregomin,...

Akinél bevált a Pregomin, mikor lett teljesen panaszmentes a baba?

Figyelt kérdés

Első nap gyors javulás után most stagnál. Még mindig fáj a hasa. Hétfő óta kapja. Ha nem jön rendbe hétfőig akkor gasztroenterológia következik.

7 hónapos, szinte leállt a hízása, születése óta nagyon hasfájós, a széklete híg, gyakran nyálkás vagy vizes, a bőre nagyon száraz néha kiütéses és állandóan beteg. A háziorvos szerint ez mind lehet tejallergiától.



2016. máj. 5. 08:08
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyébként most váltottunk gyerekorvost az előző mindig csak azt hajtogatta, hogy majd kinövi meg hozzátáplálással enyhül. Mondjuk utóbbit sem vettem észre csak annyira, max egy kicsit.
2016. máj. 5. 08:12
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Bar mi 15 hosan jutottunk gasztrora mert a dokim engem lehulyezetthogy nem tejallergias a gyerekem. A mi tuneteink szuletes ota 24 orat sirt kolika miatt. Aztan elhagyta a cicit es meg mindig fajt a hasa. Alladoan ekcemas volt a combtove es a karja ejjelek borzalmasak. Es a kakija zoldes volt mindig. A fiam a pregomint nem eszi meg. A humana Sl ami bevalt. Nalunk kb 1 honap volt meg jelentos valtozas allt be. Akkor mar nem sirt ejjel hogy faj a hasa es csokkent a pukik szama is. Es a zold szeklet eltunt. 2 eves koraban lesz tejterheles. Most 19 hos es egyalralan ne ehet semmilyen tejszarmazekot. Eleg nehez is. Szinte mindenben ott a tejsavo, tejpor stb.... es nostanaban tudtam ki sakkozni , hogy olyan dolgoktol is faj a hasa amiben kemenyito van :S
2016. máj. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Érdekes dolgokat írsz, a babámnak ha nagyon híg a széklete akkor sárga de sokszor zöld. Nem volt ez mindig így. Eleinte sárga volt majd eleve a tápszer miatt zöldült be (dobozáb is rajta volt) de váltás után is maradt zöld, csak halványabb. Itt már nem volt a dobozra írva semmi, tenyésztés negatív lett, orvos azt mondta normális is lehet és nem hallottam még, hogy lenne összefüggés. Valószínűleg laktózérzékeny (is) mert lactase comfort csepp segített valamennyit illetve amióta pregomint kap nem pukizik egész nap főleg nem büdöset, de a hasfájás meg ittmaradt. :( az éjjelek borzalmasak sajnos. A nappalok is. Alig alszik a baba.

Ja a krumplitól is fáj a hasa, ha már keményítőnél tartunk.

Szóval javult valamennyit (azt gyorsan) de sehol sem tart még a hasfájásmentességtől, bár ezek szerint akkor nem is lehet csodát várni még, ha 1 hónapról van itt szó.

2016. máj. 5. 16:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, mi lett a megoldás?
2017. dec. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sajnos tejfehérje allergiás és fruktóz felszívódási zavara van. 15 hónaposan az lett a megoldás, hogy elutasította a gyümölcsöket ami után gyors javulás jött. Addigra már a tojás, mert kiütéses lett tőle és szója, bár arra mindig is figyeltem, úgy voltam vele sokan nem bírják, felesleges kapnia aztán csak kijött, hogy diétázni kell arra is. Kis mennyiségű zöldséget bír. Most jól van. :)

Ja betegség, a kérdés kiírása után 1 hasmenéses betegsége volt és 1 két napos náthája, semmi más.


Jó a Pregomin és kb 2 hét után sokat javult, de már hozzátápláltam, így egy ideig még tartott a hasfájás.

2017. dec. 27. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!