Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek tényleg semmi segítsége...

Akinek tényleg semmi segítsége nem volt, hogy oldotta meg? Mennyire volt nehéz 2 kicsi gyerekkel?

Figyelt kérdés
A nagy óvodás lesz,mire a kicsi megszületik.A férjem sokat dolgozik,korán megy,későn jön.Más segítségem nincs.Hogyan oldottátok meg a mindennapokat?Ha reggel még aludt a kicsi,h mentetek óvodába a naggyal?Bevásárlás,ügyintézés?
2016. máj. 7. 08:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
42%
Megoldható, ne aggódj. Kicsit mindig viszed magaddal, a nagy pedig nem megy oviba, amikor a kicsi beteg (ilyenkor háziorvossal tudsz a nagynak egészséges igazolást íratni).
2016. máj. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
22%
Nagyon egyszerű.Annyit vállalok,amennyit el is bírok.
2016. máj. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk hasonló volt a helyzet, 3 gyerekünk született kis korkülönbséggel. A kisebbek alkalmazkodtak a nagyhoz, felkeltek ők is, mikor menni kellett az oviba. Inkább délután volt nehezebb, hiába ebédeltettem otthon fél 12-kor és altattam azonnal, így is rendszeresen álmos, nyűgös gyerekkel kellett rohannom a nagyért az oviba.

A bevásárlásba is bele lehet jönni, nálam bevált, hogy a nagyobb gyereket/gyerekeket bevontam/bevonom a vásárlásba, hozhatnak saját kosarat, együtt keressük meg a dolgokat.

2016. máj. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk 20 hónap korkülönbség van. Semmi gond nem volt, a kicsi alkalmazkodik a család életéhez, rutinjához. Nem lesz attól semmi baja, ha néhányszor felébreszted, vagy épp nem óramű pontossággal kap enni. Az óvodában nem kell időre menni, illetve elég rugalmasak (gondolok itt arra, hogy 6:30 és 9:00 között kell beérni), szóval rohanni sem kell reggel. Nálunk az mondjuk elég vacak volt, hogy 12:30-ra menni kellett a nagyért, amire a kicsi már pont elaludt volna. Kihúztam addig, de a babakocsiban fél perc alatt bealudt, majd 10 perc múlva felébredt, amikor hazaértünk. Ilyenkor, mondjuk ha jó idő van, próbáltam még velük sétálni, játszóterezni egyet, ha a nagy nem volt túl álmos. Az biztos, hogy leleményesnek kell lenni minden tekintetben :D
2016. máj. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%

Óvoda:

A) A férjed elviszi a nagyot reggel

B) Te viszed el, kelted a kicsit, esztek, beadod a nagyot oviba, sétáltok egyet és mentek haza.


Hazafele ugyanígy.


Innéttől kezdve 4-8 órát egyedül vagy otthon a kicsivel, szóval ugyanolyan mint eddig volt. Addig hogyan intézted az ügyeket? Banki átutalásokat lehet interneten, ki se kell hozzá mozdulni. Ugyanígy a csekkeket, rezsit is be lehet netes bankolással fizetni, nem kell hozzá elrohangálni otthonról. A bevásárlást már elég sok helyen házhoz viszik, de amúgy

A) A férjed elmegy bevásárolni hazafelé jövet

B) hétvégén elmentek négyesben (lehetőleg etetés után, amikor a gyerekek kicsit nyugisak)

C) A férjed hétköznap/hétévégén este vigyáz a gyerekekre, te pedig elmész bevásárolni

2016. máj. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
15%
egyszerű: nem viszed óvodába a nagyot.
2016. máj. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket. Nem én voltam, aki lepontozta a válaszokat.
2016. máj. 7. 13:24
 8/20 anonim ***** válasza:
50%
Az 5. tök jó tippeket írt, én is úgy csinálnám hogy a kicsivel sétálnék reggelente az oviba menet :)
2016. máj. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
61%

Reggel elvisszük s nagyot a bolcsibe, 9-ig kell beérni addig azert felkel a kicsi is. 3 hetes-visszafelé ha kell megállok a kis boltnal, a pici mindig alszik addig..

Mindent neten intezunk, nagy bevásárlást s ferjem meg a nagy lanyom csinalja de tervben van, hogy 2 het mulva egyutt megyunk..


16:45-ig kell elhozni a lányomat na az necesebb, mert meg nincs napi rendünk, de vagy alszik amig pakolgatom ot, vagy elotte ébred kicsivel...


Ha beteg lesz a kicsi apja hamarabb jon kesobb megy...

2016. máj. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
20%
utolsó, te otthon vagy a kicsivel a nagyot meg beadtad bölcsődébe? nincs lelkiismeret furdalásod? Egy, lepasszolod a gyereked bölcsődébe, ami csak gyerekmegőrző, hogy ne neked kelljen foglalkoznod vele. Kettő, elveszed olyan elől a helyet akinek TÉNYLEG szüksége lenne rá, csak mert így neked kényelmesebb. Sose értettem az ilyen szülőket. Minek vállaltok két vagy több gyereket ha lusták vagytok foglalkozni is velük? Más meg menne vissza dolgozni, de nem tud, mert ti befoglaljátok a helyeket...
2016. máj. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!