Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet adni kecske tejet a...

Lehet adni kecske tejet a babának?

Figyelt kérdés

A fiam 8 hónapos. Édesapámnak van kecskeje és gondoltam arra,hogy adjam neki. A férjemnek a nagynénje adta az ikreinek akik most 15 évesek de ritkan betegek és szép derék lányok.

Én is ittam de csak ha dédimamámnál voltam nyáron és tenyleg,hogy már vagy 5 éve nem voltam beteg.

Szeretném én is adni neki,körbe kérdezősködtem ismerősöktől de több véleményre is szükségem van.

Van aki azt mondja nem kell forralni sem mert ki főzök belőle valami vitamint,máshol azt olvastam kell.

Szerintetek?



#táplálkozás #.kecsketej
2016. máj. 9. 08:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem! A veséket megterheli, ami nem feltétlenül azonnal jelentkezik, lehet, hogy felnőttkorban.
2016. máj. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Szeder Katalin ***** válasza:
2%

Ha a kisbaba valamiért nem kaphat anyatejet, ezt hígított tehéntejjel pótolják. A kecsketej lényegesen zsírosabb, mint a tehéné. Legalább ugyanannyi vizet adj hozzá - lehet kicsit édesíteni is -, ha meg akarsz próbálkozni a kecsketejjel. Még így is lehet, hogy hasmenést kap tőle.

Apád egy közkeletű, makacs tévhiedelmet vall. Kecsketej (amúgy egészséges, de) leromlott FELNŐTTNEK való, annak is hígítva.

2016. máj. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Zala Megyei Kórház honlapján ez olvasható a témáról:

A kecsketej

2007. augusztusában 17 felnőtt beteg került be kórházunk fertőző osztályára vírusos agyhártya-agyvelőgyulladással. A megbetegedéseket fertőzött kullancs által megcsípett kecskék teje okozta. A médiában nagy figyelmet kaptak a történtek, ez adja aktualitását annak, hogy eloszlassuk a tévhiteket, illetve a gyermekek számára biztonságos alkalmazásról beszéljünk.

Tévhitek

- Védettséget ad a parlagfű allergia ellen, mert a kecskében kialakul az ellenanyag, mely a tej révén átjut az emberbe és annak védettséget nyújt!

Tudományos kutatás ezt az állítást nem támasztja alá. Az immunológiai ismeretek alapján sem képzelhető el, mivel a kecske szervezete csak akkor védekezne, ha a parlagfüvet idegen anyagként ismerné fel, illetve ha megeszi a parlagfüvet, az a gyomrában alkotóelemeire bomlik, ezért nem képződik semmiféle ellenanyag.

- Nem alakul ki allergia a kecsketej ellen!

Ezt az állítást számos - eseteket bemutató - orvosi közlemény cáfolja. A jelen kutatások alapján előfordulási gyakorisága kisebb, mint a tehéntej allergiának.

- Tehéntej allergiás beteg biztonsággal fogyaszthatja más emlősállat tejét, valamint az ezekből készült tejtermékeket!

A vizsgálatok szerint erős kereszt reakció mutatható ki a tehén- és a kecske-, valamint a juhtej között. Ez azt jelenti, hogy a tehéntej allergiás betegben más emlősállat teje a tehéntej által okozott tünetekhez hasonlóakat okozhat.

Csecsemők

A csecsemők megfelelő fejlődése és egészsége érdekében 6 hónapos korig a kizárólagos szoptatás, kiegészítő táplálék mellett pedig 12 hónapos korig vagy azután is javasolt annak folytatása az édesanya és a baba igénye szerint.

Ha az édesanya nem akar szoptatni, vagy azon ritka eset áll fenn, hogy nem tud illetve nem szabad, akkor elsőként a standard tehéntej alapú tápszer választandó. Egyéb, szója-, kecsketej alapú vagy más speciális tápszer használata csak orvosi indok alapján ajánlott. Tehéntej allergia megelőzésére illetve annak kezelésére is számtalan gyógytápszer áll rendelkezésre, melyekben megfelelő a vas és az ásványi anyag tartalom illetve biztosítja a csecsemő optimális fehérje és kalória bevitelét.

12 hónapos korig kerülendő a tehén-, a kecske- vagy más emlősállat tejének adása.


Gyermekek

A kecsketej szegény vasban, folsavban, D- és B12 vitaminban, ezért ennek tartós és főleg kizárólagos fogyasztása vashiányos vagy megaloblastos vérszegénységhez vezet.

A nyers tejben számos kórokozó előfordulhat, melyek a már említett agyhártya-agyvelőgyulladást illetve Q-lázat, toxoplasmosist vagy brucellosist okoznak.

Ha a kecskét fertőző kullancs csípi meg, akkor gyakran semmilyen tünet nem észlelhető az állatnál és gyorsan átvészeli a fertőzést, miközben vírus ürül a tejjel. Ezért a tej és a tejtermékek csak hőkezelés után fogyasztható biztonsággal, a vírus már 65 C-on elpusztul.

Csecsemőkor után megfelelően vegyes táplálás (hús, tojás, tehéntej) vagy vitaminpótlás (vas, folsav, B12 vitamin) mellett a hőkezelt vagy kereskedelmileg pasztörizált kecsketej és tejtermékek az étrendbe fokozatosan beépíthetőek.

Számos téves információt lehet olvasni ebben a témában az újságokban és az interneten, ezért, ha kérdés merül fel forduljon bizalommal gyermekorvosához!

2016. máj. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

"A férjemnek a nagynénje adta az ikreinek akik most 15 évesek de ritkan betegek és szép derék lányok. "


Churchill alkohilista volt es eros dohanyos. 90 evig elt. Ebbol nem lehet levezetni, hogy akkor a pia es a cigi nem karos.

2016. máj. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%

Ha a kisbaba valamiért nem kaphat anyatejet, ezt hígított tehéntejjel pótolják. - DEHOGY pótolják. Tápszert kap és kész.


Tehéntej már réges-rég nincs a csmőtáplálási ajánlatban, mert nem tudja megemészteni.

2016. máj. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Felhigitva gondoltam hogy adom vagy teával vagy vizzel. Akkor az iker lányoknak milyert nem lett semmi bajuk. Gyerektől is függ szerintem ki hogy birja. És egy ismerősöm tej allergiás ő is azt ítta kicsi korától sokáig.
2016. máj. 9. 09:03
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 hónapos koráig adtam Milumil tejitalt a fiamnak. Akkor nem akartam "hirtelen" tehéntejet adni, így kecsketejet adtam. 1 hónap után váltottam tehéntejre. Igaz, én "igazit" tudok venni mindkettőből, nem boltit.

2 éves státuszon mondta a védőnő, hogy hígítsam bőven a házi tejet, mert napi 3-4 dl megterhelő lehet a veséjének. 2 évesen, nem 8 hónaposan...


De 8 hónapos babának eszembe nem jutott volna. Akkor vezettem csak be a túrót, sajtot.



"A férjemnek a nagynénje adta az ikreinek akik most 15 évesek de ritkan betegek és szép derék lányok. "

És ha a gyereked allergiás lesz, és egy életre tönkre vágod a veséjét, akkor majd azzal fogod vigasztalni hogy "pedig apád unokatesóiknak nem lett bajuk"?

2016. máj. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
És tápszert fog inni 4 éves koráig na ne röhögtess. Itt a falunkban nagyon sok év alatti és feletti baba issza a tehén tejet. Meg sincs semmi bajom. Én 1 hónapos voltam mikor anyukámnak elapadt a teje és teával higitva ittam a tehéntejet. És hála meg itt vagyok.
2016. máj. 9. 09:07
 9/21 anonim ***** válasza:
36%
Forralatlanul semmiképpen ne add, mert - ahogy fentebb is írták - vírusos agyhártyagyulladást, vagy más betegséget kaphat tőle a baba. Ha a kecske megfertőződik kullancs által, attól maga a kecske egészséges marad (legalábbis annak látszik), de a teje fertőző lesz.
2016. máj. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm utolsó. Leginkább azért is szeretnék mert 2x váltottam tejport és csak székrekedésre van lázmérővel kakál. Tehéntejet anyósom nem pártolja mert a sógornőmnek nem vált be. Nem akarok én rosszat a gyereknek csak valami megoldást mert olyan nehezen kakál.
2016. máj. 9. 09:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!