Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek a...

Van itt olyan anyuka akinek a gyermekebe 1 eves kora elott kullancs volt?

Figyelt kérdés
8 honapos kislanyombol tegnap kullancsot szedtunk ki. Fule mogott, icipicike volt mint egy gombostufej. En hulye mivel azt hittem eloszor h kosz picit megdorzsoltem neki vizesronggyal. Gyanus volt hogy nem jott le, akkor lattam hogy kullancs. Kiszedtuk, kijott egeszbe par oraja lehetett csak benne mert nem szivta meg magat. Rettentoen ideges vagyok hogy fertozott volt a kullancs. Ha esetleg ne adj Isten lymekoros volt ugye gyogyithato egy ilyen kicsi gyerkocnel is? Figyelem egyfolytaba a fulet :(
2016. máj. 9. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Bár az én kisfiam elmúlt már 1 éves (14 hónapos volt), amikor először kullancsot találtam benne, de nem lett semmi baja. Feljegyeztem a fejemben a dátumot és hetekig jobban odafigyeltem a hangulatára, viselkedésére, illetve néztem a bőrét, hogy pirosodik-e a csípés helyén vagy sem.
2016. máj. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A csípés után 1 héttel bukkan fel a csípés helyén a körkörös folt, ami Lyme kórra utal. Ha nem, nem lesz gond.
2016. máj. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
És ha észreveszed időben, akkor még kezelhető is. Amúgy meg nagyon minimális az esély arra, hogy fertőzött kullancs volt :) Én is most szedtem ki nemrég a lábfejemből, nem lett foltos 1 hét után :)
2016. máj. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!