Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek a babájukkal...

Szerintetek a babájukkal együtt alvók nem hisznek a bölcsőhalálban?

Figyelt kérdés

A védőnőnk szerint a babáikkal egy ágyban alvók nem hisznek a bölcsőhalálban, ezért nem használnak légzésfigyelőt. Szerinte nem gondolják, hogy segíteni tudnak a babán, ha jelez a gép, mert pl. az hirtelen nem vesz levegőt, ezért inkább nem is törődnek a lehetőséggel.


Nem tudom, mit gondoljak. Igaz, hogy van az Angelcare tájékoztatójában leírva módszer lélegeztetésre meg szívmasszázsra, de ki tudja, éles helyzetben tudna-e segíteni az ember.


(Mi nem alszunk vele, és nem is ismerek olyat, aki igen, így erre magamtól nem tudom a választ.)


Hogyan gondolkodnak erről az együtt alvók?



2016. máj. 9. 13:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem semmi köze a kettőnek egymáshoz. És a légzésfigyelő valóban felesleges, ha a szülőnek fogalma nincs mit kell tennie vészhelyzet esetén.
2016. máj. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
41%
Mivel te már egyértelműen állást foglaltál és meg is ítélted a magamfajtát, ezért nem tartalak érdemesnek arra, hogy leírjam a gondolataimat, a véleményemet, a tapasztalataimat.
2016. máj. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
2. nagyon sajnálom, ha úgy érzed, "megítéltelek". egyáltalán nincs így. én magam is írom, hogy nem tudnék segíteni a gyereken, hiába venném észre, hogy nem lélegzik...
2016. máj. 9. 13:51
 4/25 anonim ***** válasza:
40%

nem alszom együtt a babámmal más okokból.

De azt hozzátenném hogy a bölcsőhalál évente 16 csecsemőt érint átlagosan. Ugye érzed, hogy ez milyen kevés? Ebből is nagy része eleve rendellenességgel született...ezért tehát ha valaki együtt alszik a babájával, teljesen megértem, hogy nincsenek álmatlan éjszakái a klasszikus értelemben vett bölcsőhaláltól (még ennek ellenére is egyébként igen is nagyon sokan használnak pelusra csíptethető légzésfigeylőt, nem tudom honnan veszed hogy nem).


Azt már kevésbé tudom megérteni, hogy az összenyomástól, ráfekvéstől hogy nem férnek, de ugye azt nem bölcsőhalálnak hívják, és az ellen tök mindegy a légzés figyelő is szerintem, ha ráfekszik a gyerekre elmozdul leesik meg egyáltalán az lesz a legkevesebb baja a gyereknek.


és hogy valaki tudja e mit kell csinálni ha jelez a figyelő az megint egy más kérdés semmi köze az együtt alváshoz. nekünk is van, tudom mit kell tenni, mert utána néztem, szerintem ennyi felelősség van az anyák nagy részében, sőt egy átlag nem anyuka, értelmiségi emberben is, hogy megnézze, hogyan kell újraéleszteni (a kreszvizsgához pl kell is)

2016. máj. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
28%

A védőnőd hülye.

a szülőkkel együtt alvó babák körében kisebb eséllyel fordul elő a bölcsőhalál.

mint ahogy a cumival elalvó babák is kevésbé veszélyeztetettek... miközben pl a nyári születésű és hason alvó fiúk sokkal inkább...

nos akkor?


én nem aludtam együtt a gyerekkel, volt légzésfigyelőnk, de végül sosem került be a kiságyba a gyerek alá. egyszerűen úgy éreztem, hogy nem fogok tudni aludni úgy, hogy egyfolytában azt lesem, hogy mikor szólal meg.

arról nem is beszélve, hogy beteszem alá, de meddig?fél évig? egyig? ismerős gyermeke 2 évesen halt meg késői csecsemőhalálmiatt...

2016. máj. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
58%

kutatók szerint valóban magasabb az együtt alvás esetén a kockázat, mert az esetek több mint felében együtt alvás közben következett be a bölcsőhalál.

de szerintem ahhoz, hogy ki lehessen jelenteni, hogy az együtt alvás felelős lehet ebben, legalább 30% eltérésnek kellene lennie..

magyarán az hogy 45%-ban különalvó, 55%-ban együtt alvó babáknál következik be, szerintem önmagában nem bizonyíték arra, hogy az együtt alvás miatt halna meg bölcsőhalálban több csecsemő (a pontos arányszámot egyébként nem ismerem, de ennek így ebben a formában nem is lehet utána olvasni, az hogy a cikkekben találgatnak nem releváns)

és szerintem itt tényleg azt kellene leszögezni (már akár a kérdésben is) hogy mit értünk bölcsőhalál alatt: hogy agyonnyomja a gyereket a szülő (mert ez esetben nyilván csak együtt alvásnál van kockázat) esetleg mellé fekszik és a gyermek megfullad, vagy párnával elzárja a légutakat (jaj..), vagy a klasszikus bölcsőhalált vesszük, amikor kihagy a baba légzése és megfullad...utóbbinál semmi jelentősége nincs az együtt alvásnak.

Amivel meg néhány együtt alvás párti jön, hogy így könnyebben felébred ha baj van (mármint hogy nem használ légzésfigyelőt, de inkább egy szobában alszik a babával) azt egyenesen majomságnak tartom...valaki itt felébred arra hogy a babája nem vesz levegőt???? ugyan már! A sípolásra felébredek akár a szobában akár egy szobával odébb kezd el sípolni..minden más esetben teljesen mindegy hol a gyermek..

2016. máj. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
38%

Nem hisznek benne? Miben, abban a tényben hogy létezik bölcsőhalál? A védőnőd nagyon nincs tisztában a bölcsőhalállal. Bizonyított tény, hogy kisebb az esély a bölcsőhalálra ha a kicsi együtt alszik a szüleivel.


Nekünk mindkét gyerekünk kiságyban aludt, csak betegség/fogzás idejére kerültek be a nagyágyba. Amikor vettük a légzésfigyelőt, részt vettünk egy tanfolyamon hogy mit kell csinálni ha beriaszt. Az esetek 80%-ában semmit, mert a légzésfigyelő hangjára vagy arra, hogy anya-apa kikapja a kiságyból a baba újra elkezd lélegezni.


Barátnőmék kezdetektől együtt alszanak a babával. Vannak ezzel kapcsolatos szabályok, ezeket betartják. Mondjuk ha a férje elmegy bulizni és iszik, akkor külön alszik, nehogy kiütve ráfeküdjön a gyerekre. Ha nagyon kialvatlanok akkor kiságyban altatják, mert akkor is nagyobb az esélye hogy ráfekszenek.

2016. máj. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
34%

én nem is értem, hogy merülhet fel, hogy a szülő ráfekszik a gyerekére. babával együttalvó szülők esetében ez nem opció.


amúgy meg nem a szülő ébred fel arra, hogy nem vesz a baba levegőt, hanem a baba alvása "felületesebb", alkalmazkodik a szülő ritmusához, így kvázi nem felejt el levegőt venni.

2016. máj. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
63%
volt hogy együtt aludtam vele, bár nem vagyok együtt alvás párti, de miért ne fordulhatna elő hogy ráfekszem???
2016. máj. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
79%
vagy még inkább az hogy a takarót a kis szájához nyomom??
2016. máj. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!