Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok is voltak ilyen...

Nálatok is voltak ilyen időszakok? Meddig szokott ez tartani?

Figyelt kérdés
7,5 hónapos babám fél 7 körül kelt viszont 1-1,5 hete csoda, ha 5-ig alszik. Nem alszik vissza. Miután bekajált elégedett, egyébként most pl este 7-től fél 5-ig megszakítás nélkül aludt szóval nem hinném, hogy baja lenne, nappal nyugodt, nem panaszkodik se a fogára, se a hasára, semmire. Nappal se alszik sokat, összesen 2-2,5 órát kb. Szerintem az éhség miatt kel fel és rengeteget eszik napközben is. Amire számítottunk, nagyon hasfájós volt, nagyon puffadt így étvágya se nagyon volt, (de fogzáskor is és hasfájáskor is aludt fél 7-ig) volt olyan, hogy 3 hét alatt csak 100 grammot hízott, most nagyon nekikezdett gyarapodni, talán pótol.. növekedési ugrásoknál eszik ennyivel többet, mint egyébként szokott, az meg ha jól tudom ilyenkor nincs. Ha volt nektek ilyen mikor állt vissza az alvása? Egyre kimerítőbb.. volt mikor 3.50-kor kelt fel és akkor se aludt vissza.
2016. máj. 12. 05:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát, talán ne fektesd le 7-kor, akárhogy is számolod, a hajnali 4-re már kialussza a maga kilenc óráját.

Told ki az altatást este 9 körülig, és akkor - ha így marad - reggel 6-7 felé fog kelni csak.

2016. máj. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Na de 11-12 órát szokott aludni éjszaka, ez hónapokig így volt. Most nemrég kezdett el kelni ilyen korán egyik napról a másikra, nem alussza ki magát szerintem mivel nappal se alszik sokat, 12 órát se alszik össze össz-vissz. Már 5-6 körül nagyon álmos. Sose fektettem később és "furcsa" módon akkor kezdett korán kelni amikor már az eredeti adagjával nem volt elégedett.
2016. máj. 12. 06:56
 3/11 anonim ***** válasza:

Akkor adj neki többet. Mi a probléma?

Egyébként egy átlag 7 hónapos már nem alszik nappal se 2,5 órát.

2016. máj. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Többet adok neki..... mint írtam sokkal többet eszik. Úgy 250-300 milivel mivel így van egy plusz evés közben az adagját is megemeltem.

Én meg úgy tudom egy átlag 7 hónaposnak lenne napi 13-14 óra az alvásigénye de azt nehezen hiszem el, hogy egyik napról a másikra 2 órával csökkent volna ennyire drasztikusan.

2016. máj. 12. 07:35
 5/11 anonim ***** válasza:
csökkent az alvás igénye. a 19.00 nagyon korai...21.00-kor aludt el ennyi idősen a babám, és úgy aludt 06.00-ig...egyébként megszoktam hogy minden mélypontos szakasz az alvásában ciklikusan jött, 2-3 hétig tartott, talán fogzás miatt de általában 2-3 hét alatt mindig visszaállt magától a rend. Várd ki ezt az időt és ha nem oldódik meg, akkor a napirendben kell keresni a hibát.
2016. máj. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam ennyi idősen aludt este 7től (tovább nem bírt fent lenni, én meg nem kínoztam, ha álmos volt, hát ment fürdeni és aludni) reggel 6-7ig, nappal viszont kétszer fél órát aludt.

A babák alvásigénye más-más, nem lehet kimondani, hogy 7 hónaposan már csak x óra alvásra van szüksége.

Most egyébként 21 hónapos a fiam. D.után általában alszik 2-5ig (mondom, kicsiként meg nappal alig aludt, 2x fél órával elvolt), este meg 9től reggel 7ig, szóval még mindig nagy az alvásigénye.

Neki akkor csökkent, meg módosult rövid időre az alvása, amikor valamilyen fejlődési ugrása volt (elindult négykézláb, felállt, stb), de ez 1-2 hét volt max, aztán visszaállt a régi rend.

Lehet nálatok is ilyesmi áll a háttérben.

2016. máj. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Lányom ennyi idősen nappal kétszer fél órát, este pedig 8-tól 5-6-ig aludt.
2016. máj. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tényleg az, hogy olyan hirtelen kezdett ennyivel kevesebbet aludni..

Kb 2 hete ült fel és tegnap felállt. Lehet akkor ez lenne az oka?

2016. máj. 12. 09:02
 9/11 A kérdező kommentje:

Tenyleg amúgy most gondolkozok mikor nagyon elkezdte az ülést próbálni néha már volt 5 körüli ébredés majd egyre sűrűbben most meg sose alszik tovább. Pár hónapja a forgással is ez volt csak akkor még fájt a hasa és arra gondoltam inkább, akkor néha aludt tovább is.

Nappal mivel elég régóta nem alszik el magától mikor fáradtnak látom úgyis elaltatom, mostanság eléggé tiltakozik de a kevés alvás miatt arra gondoltam/gondolok, hogy túl fáradt a baba így el szoktam érni valahogy, hogy aludjon, mostanság sétálni is 2x hozom le, el szokott aludni. Lehet inkább ezzel kellene leállni. Tegnap 5 órán keresztül nem mutatta a fáradtság jeleit így nem is altattam, meg is lepődtem rajta, aztán nagyon könnyen elaludt. De nagyon fáradtan kelt fel és nem tudtam visszaaltatni már.

2016. máj. 12. 09:36
 10/11 anonim ***** válasza:
az alvásigény egyik napról a másikra is átalakulhat, igen. én pl leszerettem volna szoktatni 1 éves kora körül a délelőtti alvásról, mindent megtettem a fokozatosság jegyében, próbáltam később fektetni stb de csak nem akarta elhagyni tiszta hiszti volt h nem alhat délelőtt...rá is hagytam a dolgot. Erre pár hét múlva egyik napról a másikra soha többet nem volt hajlandó délelőtt aludni :)
2016. máj. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!