Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezeljem 21 hónapos...

Hogyan kezeljem 21 hónapos szerintem kezelhetetlen kisfiamat?

Figyelt kérdés

21 hónapos kisfiam úgy tűnik néha, hogy maga az ördog. Iszonyatos akarattal rendelkezik, ha valamit el akar érni, addig küzd, míg végül sikerül neki. Félelemérzete nulla. Vadul motorozik, ugrál a gurulós asztal tetején. Ha valamiért rászólok, kinevet és csinálja tovább. Ötször, tízszer, százszor. A számítógép egeret hónapok óta ahànyszor csak eléri, földhöz vágja. Csak úgy, heccből. A sütő ajtaját nyitogatja, majd ráfekszik a 14 kilójàval, miközben az egész gáztűzhely dől felé.

Próbáltam kedvesen elmagyarázni neki, miért veszélyesek ezek a játékok, volt, hogy ideges lettem, előfordult, hogy rácsaptam a kezére, volt, hogy kiabáltam, semmi sem bizonyult hatásosnak.

A férjem sokat dolgozik, egész nap egyedül vagyok a fiammal, ő csak kb megfürdeti este, de hétvégén igyekszik tehermentesíteni engem, mégis azt érzem, hogy teljesen kivagyok, volt már, hogy sírva kérleltem reggel a férjem, hogy ne hagyjon egyedül a kisfiammal, akit amúgy imádok, de kikèszít.

Úgy érzem egy rikácsoló banya lettem mellette. Sok gyerekes ismerősöm mondta, hogy a kisfiam "extra", tenyleg sok türelem kell hozzá, úgy érzem nekem ez már nincs...😢



#kikészítés #totyogó #Többemberes gyerek #Öntörvényű gyerek
2016. máj. 12. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Tedd el a motort egy időre!


Tereld el a figyelmét! Vidd sokat friss levegőre!

2016. máj. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Ha valamivel kárt okoz(na), vedd el a kezéből és látványosan rakd el. Ne messziről szólj rá, hanem mindig fog meg, állítsd le, vidd arrébb. A hangod legyen komoly, nézz a szemébe. Ha végképp nem bírsz vele, rakd járókába pár percre. Foglalkozz vele sokat, vond be a házimunkába, mesélj, mutass meg és magyarázz meg neki mindent, pl. amit csinálsz vagy amit séta közben láttok. És vidd nagyon sokat levegőre, nagy térben rohangálni, más gyerekekkel "barátkozni".
2016. máj. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Az én fiam 26 hós, ö is igazi kis ördögpalánta, viszont ilyen nálunk nincs.


Az lehet a baj a leírásod alapján, hogy eléri amit akar hisztivel, semminkorlá nincs neki álltva, nem te vagy a fönök, hanem ő.

Ez neki se jó, neked meg agyhalál, tudom ;)


Na ezt nem szabad.

Nálznk nincs sok szabály, de ami van azt foggalkörömmel tartjuk!!!

Aszalra mászást még 11 hósan leszoktattuk, azonnal ment büntibe miatta! (9.en lakunk, nagyon parázok ezen)

A mi cuccainkhoz (telefon egér pénztárca ilyesmik) nem nyúlhatott sose, igyekszünk is eltenni őket, hogy ne érje el!


Amit dobál elveszed pl szekrény teteje aznap ne add vissza!


Ha rosszalkodik direkt, csapkod, dobál, megy a büntihelyre, amíg le nem higgad!

(Igen volt, hogy 3 órá üvöltött, mire letöltötte a 2perces büntit...)


Menjetek sokat! Jászóház, tér, park, barátok, stb.


Az enyémmel 1000x könnyebb ha nem itthon vagyunk...

2016. máj. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Igen, igyekszunk sokat menni a levegore, napi ketszer, mert en is azt latom, hogy ez jon be a legjobban. Persze igy is marad ereje "rosszalkodni" itthon, de talan kicsit visszafogottabb.

Amugy nagyjabol mindent elpakoltunk mi is, a szekrenyeken zar, a huton zar, telefon, tablet tabu! De ha valami megis elolmarad, akkor garantaltan foldhozvagja, nyitogatja, eldobalja. Alkalmaztam mar azt a modszert, hogy megmondtam neki, hogy a kovetkezo ilyen alkalommal elveszem azt a targyat tole, vagy jatszoteren beultetem a babakocsiba, meg is tettem es volt, hogy tenyleg vissza sem adtam neki. De legkozelebb ujra megcsinalta.

Valoszinu igaz, hogy o lett a fonok, mert nem vagyunk eleg kovetkezetesek vele.

2016. máj. 12. 13:44
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerintetek bejon a bünti? Kiprobaltam mar en is a szuperdada modszert, hogy betettem annyi percre az agyaba, ahany eves ( masfel percre ), de valahol azt olvastam, hogy ilyen korban meg kicsit es nem ertik a büntetést.
2016. máj. 12. 13:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Ebben a korban még nem hiszem hogy a sarokban állós bünti hatásos. Inkább az hogy ha valami rosszat csinál pl. kinyitja a sütő ajtaját, akkor azonnal odamész és megfogod a kezét és nem engeded hogy kinyissa, tehát nem csak rászólsz, hanem cselekszel is és addig ott maradsz amíg el nem megy másfelé vagy te tereled el esetleg a figyelmét.

Következő alkalommal ha megy a sütőhöz ugyanez, megfogod a kezét és elmondod hogy nem szabad. Kb a harmadik ilyen alkalom után már tudni fogja hogy nem szabad és közelíteni fog a sütő felé, de valószínű hogy megáll előtte és huncutul rádvigyorog, mivel tudja hogy nem szabad de azért közelít felé.

2016. máj. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!