Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjjel többször szopó/kelő...

Éjjel többször szopó/kelő babánál (9hó) megpróbálta már valaki hogy amikor felsírt várt 5 percet vagy mennyit? Nem igazi sírni-hagyásról beszélek, csak hogy hátha. Mi történt?

Figyelt kérdés
2016. máj. 12. 10:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
5 perc az rengeteg idő neki. Nem, nem próbáltam, inkább megszoptattam és aludt mindenki tovább.
2016. máj. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
8%

Az én babám már nem szopik, (éjjel nem is eszik)6 hónaposan szoktattam le az éjjeli evésről( itattam). Majd 7,5 hósan már nem kellett neki a víz ha éjjel bedugtam a szájába.

Általában 4-5x kel éjjel.

Én hagyom sírni mindig egy kicsit, van hogy visszaalszik magától, de ezt csak 5-ből 2x.

Ilyenkor inkább csak álmodhat valamit, vagy a fogát érzi jobban.

Próbáld ki, de minimum 1 hétig csináld, mert 1-2 nap biztos nem lesz elég.

Cumija van?

2016. máj. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nincs cumija, az ujját szopja.

De igen, az 5 perc nekem is soknak tűnik, közben meg ki tudja. Meg ilyenkor nem is igazán sír csak üvöltözik.

Te mennyi ideig vársz mielőtt bemész hozzá?

2016. máj. 12. 10:46
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
Olvastam egyszer egy összefoglalót arról, hogy síró babában mennyire magasra szökik az adrenalin, és egyre jobban emelkedik, ahogy nem veszik fel. Aztán arról is írtak, hogy ha éjjel "leszokott" a sírásról éppúgy felébred, éppúgy magas az adrenalin szintje, csak épp már megtanulta, hogy ennek csökkentésében senki nem segít. A síró babát, amikor megnyugtatjuk, lejjebb megy az adrenalin szint, akinek azonban nem segítenek, neki végig magas is marad. Ilyen módon stresszelni egy gyereket kegyetlenség, szerintem. Azon leszek, hogy megkeressem ezt az írást, és akkor belinkelem. Addig is a tanácsom az, hogy vedd fel, szoptasd meg, és aludjatok tovább!
2016. máj. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
61%
1 perc talán. Ráhagytam, mikor szokik le az éjjeli evésről. Mindháromnál így tettem.
2016. máj. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen, de nem sírnihagyásról beszélek tényleg. Más az hogy 5 percig üvöltözget és visszaalszik és más az hogy nagyon sír. Természetesen ha sír átmegyek.
2016. máj. 12. 10:52
 7/17 anonim ***** válasza:
Milyen az az "üvöltözget"? Szerinted miért csinálja? Játszik közben vagy fél? Nem mindegy.
2016. máj. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem az üvöltözget eléggé felhergelt állapotnak tűnik. Miért hagytam volna?
2016. máj. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
ha sírva kel bementem hozzá mindig is...ha csak nyüszög akkor nem mentem be és csomószor visszaaludt...de ha sírva kell akkor a büdös életbe nem fog vissza aludni stressz mentesen. Ezért én az éjjeli 4-5 cicizés helyett - amire 8 hónaposan már nyilván nem volt egyébként szüksége - cumit adtam neki, mikor megébredt felvettem megnyugtattam és visszatettem....így ment ez fél -1 órán keresztül közben többnyire nyüszögött míg a végén már sírt és akkor rátalált végre a cumira. Azóta cumival alszik.
2016. máj. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Mérlegelj, hogy mi a jobb: egy perc után ott vagy, megszoptatod, és alszik, vagy egy órát is ébren vagytok.
2016. máj. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!