Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem szeretjuk a babakocsit,...

Nem szeretjuk a babakocsit, milyen "kendot" ajanlotok?

Figyelt kérdés
Lattam/hallottam ilyen horodozo kendokrol. Tudnatok irni errol. Artalmas a kicsinek, nekem, stb?:)
2016. máj. 12. 20:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
13%
Szia. Nekem nincs ugyan kendőm, kengurut használok, mert az én fiam is utálja a babakocsit. Nálunk ez bevált. Mindig arccal kifelé teszem bele, és kizárólag előre. A hátamra én nem merném rakni, hiszen úgy nem látom. Ha rendesen fel van csatolva, nem is érzem a súlyát, pedig már közel 9 kg (8 hós). Nem vettem észre, hogy ártalmas lenne, a fiam imádja. Ha kényelmetlen lenne neki "szólna". :-) Mondjuk nem írtad babád életkorát. Én is csak 3 hónapos kora óta használom.
2016. máj. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

3 hónapos szerinted hány hónaposak lehet elkezdeni használni?:)

Köszönöm hogy irtal

2016. máj. 12. 22:15
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp menj el egy hordozós klubba, mert rengeteg fajta kendő és egyéb hordozóeszköz (szövött kendő, rugalmas kendő, karikás kendő, mei tai, csatos hordozó, hogy csak a leggyakoribbakat említsem) létezik, egy-egy típuson belül is rengeteg márka. Az ideális eszköz sok mindentől függ, pl. a gyerek életkorától, a mozgásfejlődésétől, súlyától, a te alkatodtól stb. Egy klubban hordozási tanácsadók személyre szabottan nektek tudnak eszközt ajánlani, sok helyen kölcsönözni is lehet, és mivel egy jó hordozó nem olcsó, bizony jobb biztosra menni, és előtte kipróbálni.


Az egyes válaszolóval nem értek egyet. Nagyon jó dolog, hogy hordoz, de a kenguru pont nem ajánlott, kifelé fordítani a babát pedig szintén nem. Itt egy cikk a témában:

[link]

[link]

2016. máj. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Valahol enis olvastam h a kenguru nem jo mert lóg a kicsi lába de nem tudom nem próbáltam

De ha drága akkor megéri? Csak mert ha minden életkorban másik kell másfajta stb .,akkor mindig másikat kell vennem? Vagy állítható ? Felénk nincsenek ilyenek , mármint ilyen klubbok

Orvos vagy védőnő tud ebben segíteni ??:)

2016. máj. 12. 22:31
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hordozz szabadon, kérdezz bátran fb csoportot keresd meg.
2016. máj. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Orvos és védőnő általában nem ért a témához.

Van olyan eszköz, ami elejétől a végéig jó, pl. a szövött kendő, vagy akár a karikás is, de mivel a karikás csak fél vállra terhel, így nagy babánál a hordozó személynek lehet kényelmetlen.

Vannak eszközök, amik bizonyos életszakaszban használhatók inkább, így ezeknél időnként újat kell venni. Van, ami állítható, de az sem biztos, hogy a kezdetektől a hordozós kor végéig jó.

A jó hír az, hogy bár drágák a hordozók, de értékállóak, így minimális veszteséggel tudod eladni, ha már nem kell.


Van fb-on hordozós csoport (Babahordozás - kérdések és válaszok), ott hordozási tanácsadók és gyakorlott anyukák válaszolnak, de van listájuk is a klubokról, hátha mégis van a közeletekben.


Tényleg nehéz kezdőként (és haladóként is) kiigazodni a rengeteg fajta eszköz között, szóval érdemes utánaolvasni a dolgoknak :)

2016. máj. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Sajnos Facebookom sincs egy ideje

:)

Nem baj ha mondjuk kétszer kell újatt venni egy gyerekhez , annyira nem gond csak tényleg nehéz téma ,mert nem tudom kitől kérjek tanácsot :) ezért írtam ide

Kendorol hallottam en is , de felek hogy rosszul fogom megkötni vagy ilyesmi es kiesik vagy lecsúszik es történik valami rossz :(

2016. máj. 12. 22:46
 8/16 A kérdező kommentje:

Ha es nagyon szépen köszönöm a linkeket

Jól jöttek

2016. máj. 12. 22:49
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

mi mei tait, podot és karikás kendőt használtunk, bár utóbbi kettőt kicsit későn szereztem már be.

Mei tai kompromisszumos megoldás, de olyan 5-6 hós kortól lehet használni -még mindig jobb, mint a kenguru.

nem bonyolult a kötése, pár perc alatt megtanulható. pod hasonló, karikás kendőt pedig kötni sem kell (bár hátránya, hogy féloldalra terhel, viszont a járni tanulós időszakban nagyon jól jöhet).


szóval ha csak az a gond, hogy félsz a kendő kötözgetésétől, akkor van alternatív megoldás.


csak ne kengurut. és főleg ne kifelé.

2016. máj. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Rendben nagyon köszönöm

Ezt a markát vagy fajtát sokan írjak a neten valóban jo lehet

Az en kicsim 3 hónapos szóval ra keresek most szerintem használtan veszek :) két felet es az egyik csak beválik

2016. máj. 13. 09:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!