Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Álmában csórézott a babám,...

Álmában csórézott a babám, nagyon megijedtem mert elkezdett fuldokolni, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
8 hetes a babám, 8 órákat alszik éjszaka. Tegnap éjszaka 2x is csórézott álmában, először csak az orrába folyt és kicsit szörcsögött, aludt tovább 1 órával később újra csórézott attól viszont fuldokolni kezdet. Nagyon megijedtem lehet nem lett volna baj, de azonnal felkaptam, mikor elkezdett köhögni tőle. Utána virrasztottam mellette egész éjszaka. Nem volt még ilyen, általában félre fordítja a fejét, úgy alszik. Minap a szomszédunk 3 hetes babája emiatt került kórházba, úgy félrenyelt, azóta rettegek és nem merem 1 pillanatra se magára hagyni, WC-re is félek kimenni. :( A másik fura dolog, hogy mostanában furán szopizik a babám, bekapja és kiköpi, szétnéz, majd visszafordul újra bekapja, közben rugdosódik és olyan nyugtalan. Ez mitől lehet? Közben sok levegőt nyel, 5 percenként büfiztetem. Pár hete büfiztetni sem tudtam olyan ügyesen szopizott, most meg egyszerűen nem tudjuk van e még levegő a pocijában, mert sokat büfizik, van hogy fél óra is eltelik, mire még kijön belőle egy. Még annyi hogy hason nem hajlandó aludni, ha meg az oldalára rakom addig ficánkol, míg a hátára nem küzdi magát. Ha espumizánt adok neki az segíthet a büfizésben?
2016. máj. 13. 10:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%
Mi a fene az, hogy "csórézott"? Eleinte azt hittem az lehet talán a "büfizés", de utána viszont azt emlegeted. Egyébként az ilyen kis csecsemők folyton büfiznek és pukiznak, teljesen normális, csak ha nagyon fájna a hasa (az azt jelenti, hogy non-stop bőg és folyton puki-büfi van nagyjából egész nap) akkor kell az espumisan, vagy valami hasonló szer.
2016. máj. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%

Mi az a csórézott?

Egyébként az Espumisan arra van,hogy ha valaki fel van fújódva segítsen megszabadulni a felesleges gázoktól. Ha jól értem a te babád ezt megoldja természetes úton,szóval én nem gondolnám szükségesnek a gyógyszert.

2016. máj. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%
Miért nem lehet normálisan írni...?
2016. máj. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
18%

Csórézott teljesen értelmes szo, max nálatok nem használják.

Csorezas = amikor vissza bukja a tejet

2016. máj. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Aki nem érti a kérdést szerintem ne írjon, mert ez aztán nem segítség.
2016. máj. 13. 10:51
 6/17 anonim ***** válasza:
37%

Támaszd ki a hátánál egy összecsavart törölközővel, az újszülötteket így szokták, így oldalt fekve marad. Én is csináltam az elején. Nálad ez már csak egy darabig működhet, mert ha már jobban mocorog, nem marad úgy.


Kicsit megdönthetitek az ágyat is úgy, hogy megemeletiket az fejrészét (könyv az ágy lába alá), ettől elvileg kicsit nehezebben bukik. Őszintén szólva nekem is bukós a babám még mindig, pedig már négy hónapos, 100%-is megoldást semmi sem jelentett. Ő egyébként reflux tápszert eszik, de az is visszajön valamennyire.

2016. máj. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%

Bukós a babám nekem is, hason altatom, 2 hetesen hason aludt már. Bukik így is de nem fullad bele, mondjuk nem merek gumis lepedőt használni.


Próbáltatok már sűrítőt? Egy kis anyatejbe keverve szokták adni anyatejes babáknak. Megemelheted a kiságy egyik végét még (ne csak a matracot) akkor talán kevesebb jön vissza, én mondjuk ettől nem tapasztaltam javulást de másnál működhet. A büfiztetés nagyon fontos, a levegő miatt többet bukik, ha hosszan büfizteted az azért is jó, mert addig is sűrűsödik a pocak tartalma.

2016. máj. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
19%
Óóó anyám! Ìgy kiakadni a csórézott szón! Nálunk is igy mondják, de basszus Magyarországon vagyunk magyarul beszelünk nem angolul, ne mond már hogy nem ertetted meg legalább a szövegkörnyezetből? A büfit nyilván nem tudja a baba félrenyelni...és fulldoklani tőle! Egyebként meg kedves kérdező, jó tippeket adott egyik masik valaszolo! Emeld meg a kiságy egyik felét, plusz a hátát kitámasztva oldalasan is aludhat.
2016. máj. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem próbáld ki az espumisant,esetleg infacolt vagy a gripe water is jó.(nálunk mindegyik segített .

A bukás félre nyelése ellen pedig valóban az oldalt fektetés a legjobb,ha mindig hátára fordul,próbáld meg egy osszetekert pléddel esetleg elfordulást gátló párnával kitámasztani.

Off:a csóré szót még én sem hallottam soha,nyilván valamilyen tájnyelvi szó..tehát nem csoda,hogy nem sokan ismerik.

2016. máj. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
BioGaia-t próbáld ki, drága de nagyon jó, Espumisan nekünk nem jött be. Nálunk ha kiköpi a cicit, meg a fejét elfordítja, akkor nem éhes már, nyugodtan vedd le akkor ciciről.
2016. máj. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!