Baba forgatása?

Figyelt kérdés

2 hónapos a fiam, az orvos oda vissza forgatta és a kezénél fogva húzogatta ülésbe és mondta hogy otthon is ezt kell vele csinálni... Persze szegény végigordította, pedig mégcsak ez utàn kapta meg az oltàsokat... Az első babámnál (másik orvos) soha nem mondták hogy ezt kellene csinálni, soha nem is csinàltam. Gondolom ezzel azt akarja siettetni hogy elkezdjen forogni, de szerintem teljesen felesleges, majd ràjön szépen hogy hogyan kell, az ülésbe húzogatàs meg szerintem egyenesen káros neki!

Ti mit gondoltok? Nektek is javasoltak ilyeneket?


2016. máj. 14. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Hat egeszseges babat szerintem nem kell nyuzni.
2016. máj. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Fiunk hipoton nyakizomzattal született, a kórházban mutattak egy feladatsort, amit kellett vele csinálni, ebben volt ülésbe húzás is, de kb másfél hónapos koráig kellett csinálni, aztán abba is hagyhattuk. De ezt nem a mezei gyerekorvos mondta, hanem a kórházi szakorvos javasolta és gyógytornász mutatta meg, hogy hogyan kell. Ezenkívül soha nem huzogattuk ülésbe, nem tornáztattuk, mégis mindent nagyon hamar megcsinált. Szerintem felesleges úgy tornáztatni, hogy arra nincs valóbanrendes indok.
2016. máj. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta az orvos, hogy húzzam ülésbe a babát mert egyáltalán nem tartotta a fejét. Láttam is, meg is lepődtem rajta egyébként csak fáradt volt. Itthon csináltam egyszer alvásideje után, olyan szépen ment neki, hogy inkább hagytam is. Egyébként semmi baj nincs vele, mindent az átlagos időintervallum elején csinált.
2016. máj. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%
Ugyanúgy jártam, mint a 3-as. 6 hetes volt a lányom, nagyon fáradtan kezdte piszkalni az orvos. Ordított, és persze eszében se volt tartani a fejét. A doki közölte, hogy hipoton, jol megijesztett, de nem hittem neki, én tudtam, hogy tartja a fejét. A védőnő is megprobalta kipihenten, simán tartotta a fejét... Mondta, hogy hagyjam, nem kell vinni sehova, egy ekkora babanal, ha ordít és fáradt, egyébként se kéne ezt azonnal kijelenteni. Már 10,5 hónapos, minden idoben csinalt, sőt, vokt, amit előbb. Áll, kapaszkodva lepeget, mászik, ül, minden megy. Marha hipoton lehetett. Ja, ugyanaz a doki előtte 2x irta le róla h izomtonus rendben...
2016. máj. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!