Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van abban igazság, hogy egy 2...

Van abban igazság, hogy egy 2 hónapos kisbaba hátára muszáj vigyázni? Tényleg nem tesz jót a hátának ha egész nap kézben van?

Figyelt kérdés
Holnap megyek unokaöcsémhez látogatóba, de le se tenném annyira szeretném egész nap babusgatni, viszont nem szeretném ha a háta emiatt elromlana, vagy valami baja esne neki. Kérlek segítsetek, adjatok tanácsot mert nehéz lesz letenni nagyon.
2016. máj. 15. 20:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy nap kèzben lèttől nem fog elromlani a háta, de hosszú távon tènyleg jobb mèg neki a fekvès.

A másik, nem biztos hogy szeretnè az a pici baba, hogy te, egy idegen babusgasd egèsz nap. Ès a baba igènye legyen az első, ne az hogy te babázni akarsz!

2016. máj. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen ez jogos. De szereti ha kézben van és énekelnek neki szóval szerintem ezzel nem lesz gond. Akkor csak arra kell figyelnem, hogy keveset fogjam, de sokszor. Mert fel lehet venni sokszor azt mondta az anyukája, csak nem szabad sokat egyszerre.
2016. máj. 15. 20:54
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

1,) nem biztos h lesz hangulata a kezedben lenni, még akkor sem ha esetleg lattatok egymast nem reg. a babak termeszete hetrol hetre valtozik


2,) ne legyen egesz nap kezben mert masnap az anyja fog vele szivni pl ha nalunk van a nagyi es egesz nap jatszik a lanyommal akkor masnap en egy kavet se tudok megfozni mert elvarja a lanyom h egesz nap mellette uljek. rovidtavon nem teszel jot mar egy nap kezben levessel sem (hosszu tavon meg foleg nem).


3.) egy naptol nem lesz semmi baja a hatanak de hosszutavon az a legjobb ha minel tobbet van vizszintesen

2016. máj. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Csak holnap leszünk ott, de tervezem hogy nyáron is elmegyek hozzá hogy jobban megismerjen. Nem ismerem annyira a kisbabákat, nincs gyermekem, de szeretnék majd egyet mert olyan aranyosak, és szeretném kiélvezni hogy hozzám is kötődik a kicsi. Megértem hogy nehéz vele ha egy napig csak kényeztetve van, de pont azért szeretném elkényeztetni, mert ritkán fogom látni. Holnap meg majd nyaranként 1 hetet. Vagy amennyit megbeszélünk. Csak szeretném a kisbabával megértetni, hogy szeretem. Először a szomszéd ban fogtam legelőször kisbabát, és azóta is szeretem őket fogni. Azt szeretem ha a testem közelében van mert csak akkor hozza ki belőlem az anyai ösztönöket. Ha nem fogom, úgy is tudok vele lenni ez nem vitás, de jobban szeretem ha a kezemben van a kisbaba.
2016. máj. 15. 21:17
 5/12 anonim ***** válasza:
Hány èves vagy???
2016. máj. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
ha azt szeretned kifejezni hogy szereted akkor hagyd neki.hogy o kezdemenyezzen. ne vedd fel ha egy kicsit is ellenkezik, 2 honapos nem fog megismerni, es 7-8 hos koraban a memoriaja kv 1-2 nap, max egy het, ez azt jelenti hogy fogalma sem lesz rola ki vagy mikor legkozelebb talalkztok. ezert ne azt probald erositeni benne hogy szereted hanem torekedj egyenlore arra hogy szimpatikus legy neki, ezt pedig ugy erheted el ha tartod az egy lepes tavolsagot es hogy nem nyomulsz ra hanem hagyod neki hogy furkessze az arcod, morzsolgassa a keed stb
2016. máj. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Persze ez mindenképp meglesz, mert oda adom neki majd az ujjam, és úgy fogom majd hogy a tenyerembe lesz a kis feje, a hátát pedig megtartom és közel lesz egymáshoz az arcunk hogy jól megfigyelhessen. Arra fogok törekedni hogy szimpatikus legyek neki. Első találkakor minden kisbabánál ideges vagyok, és ver a szívem ezerrel, mert nem tudom mit fog reagálni egy adott helyzetre, és nem szeretném ha felsírna. De ahogy telik az idő, úgy szokom meg a gyerek jelenlétét és előjönnek az anyai ösztönök, és ha kellő időt vagyok vele, elmúlik az idegességem, és azt teszem amit egy anya tenne. Puszilgatom játszok vele stb.
2016. máj. 15. 21:32
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
Közel legyen aznarcunky puszilgatom- na ezekre pont nincs szüksège egy pici babának!
2016. máj. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

De aranyos vagy:) a mi kisfiunk is éppen 2 hónapos és bárcsak lenne egy ilyen vagány kiscsaj unokatesó a családunkban!!!:)


Nálunk első unoka, úgy havonta egyszer (amikor a nagyszülők jönnek) 4-6 órát kb. kézben van, de ő nyugodt, mosolygós, jól alvó baba. Másnap és aznap este is ugyanúgy zajlik, mintha a nagyik el sem jöttek volna, de valóban a baba természetétől függ. Valójában lehet, hogy másnap a szülei kicsit nehezen fogják tudni visszaszoktatni a normális életmenetre.


Ajánlok egy köztes megoldást, feküdj mellé a játszószőnyegre és mutass neki szalagokat, kis játékokat, most már kis érdeklődők ám a babák! Vagy ha van pihiszéke, amellé is le tudsz ülni és tudod simogatni őt, beszélni hozzá, nevetgélni.

2016. máj. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor mire van szüksége? Miket szabad csinálni, és miket nem?
2016. máj. 15. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!