Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napirend - nappali alvással...

Napirend - nappali alvással kapcsolatban lenne kérdésem?

Figyelt kérdés
Kislányom május 3.-án múlt egy éves. Jelenleg úgy alszik napközben, hogy reggel 6 és 7 között felkel, ezt követően már délelőtt 9-10 körül hulla fáradt, elaltatom. Ilyenkor viszonylag hamar el is alszik, de olyan is előfordul, hogy ő maga mellém kucorodik, kicsit piszkál és el is alszik. Általában két óra hosszát szundikál. Ebből arra következtetek, hogy valóban fáradt és igényli is az alvást. Ezután 3 óra körül teszem le újra. Megint csak látom, hogy fáradt, morzsolja a fülét, szívja ezerrel a cumit, nyűglódik. Na ilyenkor kezdődik a gond, mert hiába álmos, kész katasztrófa elaltatni. Kb. a fél hajam kitépi mire végre nagy nehezen sikerül neki lenyugodni. Ilyenkor alszik 4-5-ig, tök változó...Viszont sajnos este (fél 9-9) is borzasztó az altatás, van hogy 1 (!) órát altatom. Mit csináljak? Álljunk át a napi egy alvásra? De hogyan kivitelezzem, ha egyszer már délelőtt 9-kor álmos? Ha alszik is két órát, 11-től este 9-ig tuti nem bírja ki. Úgy látom délután is fáradt, mégsem nyugszik meg, nem alszik el, nagyon kell most már erőltetnem, hogy elalatassam. Este szintúgy. Vagy várjam meg mi lesz ennek a vége?!
2016. máj. 15. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kisfiam ebben a hónapban tölti az 1. életévét. :)

Ő is 2x alszik, 9-10 felé, utána 3 körül szintén. Azt gondolom, a leírtak, és a saját tapasztalataim alapján, hogy kell még neki a napi 2 alvás mindenképp.

Hogy miért nehéz elaltatni? Nem pörög jobban, mint a de alvás előtt? Rákészültök, nyugi van? Én kb fél órával alvás előtt, ha látom, hogy fárad, Tv/zene kikapcs, már nem nagyon kezdeményezek játékot, max könyvet olvasok, énekelek. Nekük az is jó, hogy úgy jönnek ki az alvások, hogy előtte nem sokkal eszik, amitől általában beálmosodik.

Éretlen még a kis idegrendszerük,nem tudnak pikk-pakk kikapcsolni(néha még mi felnőttek sem...), neked kell megteremteni a nyugis környezetet.

És, ha nem erőlteted a délutáni alvást mit csinál?

2016. máj. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Snorri ***** válasza:
Mi egy évesen álltunk át egy alvásra. Próbáld meg csak egy órát eltolni, hogy 11 legyen, mire leteszed, vagy legalább fél. Alszik mondjuk 13-ig, és próbáld előbb letenni, mondjuk 7-kor. Aztán ez majd kitolódik, délelőtt is tovább bírja. Csak az eleje nehéz. 😊
2016. máj. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Betu ***** válasza:
A kisfiam 14 hónapos. Most màr csak egyszer alszik egy nap. Fél nyolckor kel fel reggel, majd olyan 11- 12 között elalszik. Kb. 1,5-2 óràt szokott aludni. Majd este 19-20 óra között alszik be. Ez kb. egy hónapja van így, pedig előtte ő is kétszer aludt napközben. Ez így màr jó neki bàr màr fürdés utàn elég fàradt, de tudja hogy fürcsi, vacsi, fogmosàs és alvàs. Néha előfordul hogy a délutàni séta alatt alszik a kocsiba, de akkor is marad a felàllàs mert attól nem alussza ki magàt rendesen, így az esti időpont az marad. 😊
2016. máj. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves első! Nem vettem észre, hogy jobban pörög delutan mint délelőtt. Ha elmaradna a délutáni alvás akkor szerintem legkésőbb 5 korul kidőlne, ami ugye még rosszabb lenne az esti altatás szempontjából.

Kedves második! Azert felek ettol mert ha 7kor lerakom akkor lehet hogy mar hajnali 5-kor kukorékolna. Vagy nem?

2016. máj. 15. 22:17
 5/8 A kérdező kommentje:

Anyósom azt javasolta hogy ebresszem fel délelőtt es akkor korábban le tudnam tenni delutan, igy nyilván korábban is ébred fel es akkor jobban elfárad estére.

Egyebkent nem szoktam a délutáni alvashoz ilyen ritualet alkalmazni de lehet h megpróbálom.

2016. máj. 15. 22:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, valószínűleg már csak 1 alvás kell neki. A délelőtti alvást próbáld egy picit tolni olyan 11-fél 12re. Ha felébred, ebédel. Aztán az esti elalvást picit előbbre hozni, olyan 6 körül pancsizhat, vacsi, es akár már 7-fél 8 körül aludhat.

Ez egy átmenetj időszak, nem tart sokáig. Magától is kesőbbre tolná a nappali alvást, aztán egy idő után már meg tudja majd várni az ebédet és utána alszik egy óriásit. De addig is segíthetsz Neki.

2016. máj. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Ki kell próbálni, hogy mit csinál, ha csak 1x alszik, max lesz egy fárasztóbb napotok. Nálunk is volt, mikor elutaztunk. Akkor nagyon pörgött, de ahogy hazajöttünk visszaállt az 2 alvásra. Azt gondolom, hogy beállítja magának, hogy mennyi alvás kell neki. Én a fiamra hagyatkozom, és minimálisab alakítom csak az alvásrendjét. Viszont az jó ötlet lehet, ha valamelyik alvást lerövidíted. Próbálkozz! :)

2016. máj. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ma megpróbáltam az egy alvást, fel11-tol aludt fel1-ig. Delutan próbáltam ébren tartani de fel 6-kor kidőlt. Hat altatni nem kellett :)) viszont igy 6kor fel keltem, vagyis fel órát engedélyezek. Remelem igy az esti alvás nem lesz gaz. Viszont utalom ezt, utalom idomitani. Az o igenyeit szeretnem szem elott tartani, csak valahogy össze kellene egyeztetnünk az enyémmel :)
2016. máj. 16. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!