Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van akkor ha egyaltalan...

Mi van akkor ha egyaltalan nem adok a babamnak glutent? Van itt olyan, aki nem vezeti be akar 1 eves koraig?

Figyelt kérdés

Egyik ismerosom termeszetgyogyasz, es o azt javasolta, hogy ne adjak neki glutent, raer joval kesobb bevezetni.

Na most az orvosok azt mondjak, hogy 7 hos korig be kell vezetni a glutent a kesobbi erzekenyseg elkerulese vegett.

Tanacstalan vagyok.


2016. máj. 15. 21:02
1 2
 1/18 anonim válasza:
86%
Én ápoló vagyok, és én is azt mondom, hogy jobb minél előbb bevezetni, mint egy esetleges intoleranciát megkockáztatni.
2016. máj. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
53%

Hát... Természetgyógyász az én szemembe elmehet a.....

Egyébként nem tudom hallottad e azt amit a hiradó nyom 2 napja, hogy egy másfél éves kisgyerek meghalt mert éheztették a szülei. 4 kg volt. Hozzáteszem egy természetgyógyász is járt hozzájuk és épp a pozitív energiájával vagy mi a tököm...gyógyította.. Vagy a pálcáival hadonászott a gyerek elött.. Ennyit a termgyógyászokról... Na mindegy is.

Én inkább hallgatok egy szakképzett orvosra, orvosokra mert ugye többen is azt állítják, hogy 4 hós kor elött semmiképp de 7hós korig mindenképp be kell vezetni és ugye a WHO szerint is.. Na én inkább nekik hiszek..

Én bevezettem...

Anno édesanyáink biztosan bevezették nálunk.. Legalábbis anyum nálunk mindenképp és semmiféle problémánk nincsen glutén ügyben:)


Bocsi de kicsit kifakadtam most a term.gyógyász miatt.. Valószínűleg csak azért mert a hír lesokkolt. Az én lányom is másfél éves.. Talán azért!

2016. máj. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem akarod,hogy nagy eséllyel legyen gluténérzékeny akkor a gyerekorvos javaslatát fogadd meg és adj neki.
2016. máj. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Bella169 ***** válasza:
65%

Megannyi kutatás alátámasztja, hogy 4 és 7 hónapos kor között el kell kezdeni a glutén prevenciót (1 kávékanál keksz vagy gabona minden másnap a gyümjébe vagy amit eszik.)

A legjobb hogyha anyatejes védelem mellett történik mindez ha lehetőség van rá, mert így még jobban csökken a egy esetlegesen kialakuló glutén érzékenység esélye.

A lányom 9 hós. 6 hósan kezdtem a gluténprevenciót nála. Mára már rendesen eszik tésztás és gabonás ételeket heti 3 alkalommal. Kell is neki,mert jobban laktatja a sima gyümölcs vagy zöldség püré.

Amúgy a természet gyógyászos véleménnyel, teljesen egyet értek azzal amit a 2-es válaszoló írt. Kuruzslók, sarlatánok. Csak a pénzt viszik, hasznuk egy száll se. Kb egy 2 napos gyorstalpalón szerzik a végzettségnek nevezett papírjukat. "Meggyógyítani" maximum azt tudják aki magától is meggyógyult volna segítség nélkül. Inkább az orvosotokba bízz. Nem véletlenül töltött 10-12 évet tanulással

2016. máj. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
43%

Nekem az a véleményem, hogy valsz nem ezen múlik valaki gluténérzékeny lesz-e vagy nem. Kicsit túl van ez lihegve mit mikor.


Most sem tudja senki, hogy mi van ha korán bevezeted, mi van ha csak későn, mert sok esetben majd 20-25 év múlva derül ki valakiről hogy gluténérzékeny, és erre vonatkozólag nem lehet még elég statisztikai adat, hiszen nem nem régóta közismert a probléma.


Vannak felnőtt gluténérzékenyek is akik még úgy nőttek fel, hogy cukros tea meg papapiskóta, háztartási keksz, tejbegríz 4 hónapos kortól, meg vannak gyerek gluténérzékenyek is akiknél meg aztán jól később lett bevezetve minden "egészségtelen"...


A lényeg a mértékletesség. Nem kell sikérrel dúsított tönkölykeksszel tömni a gyereket (tönköly a legrosszabb gluténtartalom szempontból), de ha néha kap egy kis kiflit 7 hónapos korától, attól nagy baja nem lehet. Ugyanez a felnőttekre is igaz, mert sokan szerintem nem is azért lesznek gluténérzékenyek mert csecsemőkorukban korán kaptak glutént, hanem mert később orrba szájba eszik, (kenyér, péksüti, keksz, pizza, tészták stb mindez egy nap!) És besokall a szervezet.

2016. máj. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%
Mindegy, mikor vezeted be a glutént, csak a természetgyógyászt felejtsd el.
2016. máj. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
34%
2016. máj. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Koszonom a La Leche Liga sem eppen hiteles szamomra az agyonmajmolt szoptatassal. Hogy csakis azok emberek, akik szoptatnak es mindent rajuk irnak...

Amugy igazatok lehet, en pl babakoromban 7 hosan mar huslevest es tejbepqpit ettem mint szerintem olyan sokan kozulunk. Megsincs semmi bajom. Nincs semmi allergiam se tulerzekenysegem.

2016. máj. 15. 22:58
 9/18 anonim ***** válasza:
69%
És mivel támasztotta alá a "természetgyógyász" az ajánlását? Miért hinnél neki az orvos helyett?
2016. máj. 16. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%

a sogornom is a termeszetgyogyaszanak hitt...mindket gyermeke gluten erzekeny lett (1 eves kor korul vezette be).

200 ftot fizet egy zsomleert. hat ez tortenik. hajra.

2016. máj. 16. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!