Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás során a krumplit...

Hozzátáplálás során a krumplit meddig adom csak egymagába? Hány nap után adhatok már a krumpliba répát? És azt hány napig adjam? És ha ezt a kettőt bevezettem, akkor krumpli és mi következik?

Figyelt kérdés
6 és fél hós 2 hete táplálok hozzá. A gyümölcsöt nem ette meg.
2016. máj. 16. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Hát, ha rám hallgatsz, először répát adsz, ugyanis az üres sótlan krumplinak se íze, se bűze, magában egyik gyerekem sem ette meg. Az csak sűrítésnek való a többi, finom zöldséghez.
2016. máj. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg itt egy táblázat: [link]
2016. máj. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Nem adtam neki krumplit magában, de nem azért mert ízetlen. A csecsemők még nem az ízekre utaznak, gondolj csak bekóle, 6 hónapon át napi többször is tökélketes, nem unalmas és finom neki az anyatej vagy a tápszer.


Azért nem adtam magában a krumplit, mert a főtt krumpli fojtós, tömős. Tápszerrel kevertem ki neki csomómentesre, kicsit folyósra és úgy nagyon szerette. Én minden új dolgot 1 hétig adtam, fokozatosan növelve az adagot. Ha nagyon elutasította vagy öklendezett, egy percig se adtam tovább. Majd megpróbáltuk 1 hét múlva.


nem zaa lényeg, h gyorsan be legyen vezetve minden. Az a jó, ha szép lassan, türelmesen haladtok.

2016. máj. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1 hét után keverhetsz hozzá répát. Amúgy te döntöd el, h mi a következő lépés, na meg az, h minek van épp szezonja.

Lehet folytatni almával, barackkal, céklával, meggyel, sütőtökkel.


Én amúgy rizzsel kezdtem, nem krumplival, mert az jobban lehetett a gyümölcsökkel variálni. Egy táblázat szerint haladtam. sok van a neten, mindegyik kicsit más, tölts le egyet és haladjatok aszerint.

2016. máj. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Teljes kepzavarban vagyok szerintem 😊

Oovastam nem egy tablazatot, a vedono osszevissza beszel.

Az a baj, hogy a lanyom kikopte es razta a hideg az almatol es az oszibarac bebieteotol.

Ezert dontottem ugy, hogy inkabb krumplit adok. Osszekevertem egy csepp sinemillel, meg a sajat fozolevevel, ezt megette izlett neki.

A vedono azt mondta, hogy ne keverjem a gyumit a zoldseggel, mert a gyumolcs tizoraira , a zoldseg es a fozelek pedig ebedre valo. Ebben latok is logikat, na de amig nem eszi meg a gyumit, addig szeretnem adni a zoldseget.

Viszont mikor adjak neki gyumit? 1-2 het?

Nekem ez nem vilagos. Mert sokan adjak osszevissza, krumpli-alma, krumpli-oszi. Ez most akkor minek szamit? Ebednek? Fozeleknek? Ez most tizorai vagy ebed?

Szoval nekem most nagy a kavar a fejemben

2016. máj. 16. 09:46
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A táblázatra ezért mondtam, h válassz egyet és haladj aszerint. Mindegyik a fokozatosságra épít csak van, amelyik azt mondja, adhatsz padlizsánt 8 hónapos kortól, a másik szerint meg csak 10-től. Ezek nem olyan tragikus dolgok, semmi se történik, ha 8 hónaposan adod, de akkor se, ha csak 10.


Az én lányom is öklendezett az almától, a barack meghányatta. Nem erőltettem, adtam neki sütőtököt, céklát. aztán később próbálkoztam újra az almával és akkor már kedvelte. A barack most se lett a kedvence, hát van ilyen.


Nem gond, h krumplival folytattad. Igazából nincs kötött, kőbe vésett sorrend, az első ételekből azt kell adni, amit elfogad, meg aminek szezonja van épp. Ha krumplit választottál, akkor kóstoltasd a krumplit egy hétig. Nem baj, ha először egy egy fél kiskanálnyit fogad csak el. Dicsérd meg és ennyi, nem szabad erőltetni.


Az, h mit mivel keversz, egyéni ízlés dolga. Ha a te babád örömmel eszi az almát krumplival, akkor add neki nyugodtan. Nekem pl. a barack krumplival eszembe se jutott. mindenki úgy keveri a zöldségeket,gyümölcsöket, ahogy finomnak véli.


Ne ragaszkodj görcsösen a reggeli, tízórai-ebéd-uzsonna-vacsora vonalhoz, mert ő még egy kisbaba, nem biztos, h pont így fog enni. Nálunk nincs is tízórai, mert nem fogadja el, reggel 7kor van egy tápszer és utána 11kor ebédel.

Az mindegy, délelőtt kap zöldséget vagy délután.


De amúgy is, te még nem hozzátáplálsz, hanem kóstoltasz, az meg napi egyszer elég. Vagy délőtt, vagy délután. A többi étkezés anyatej vagy tápszer. Szóval nem értem, h miért érdekes, h most az az egy kóstoltatás minek minősül. Tökmindegy. Kóstoltatsz valamit, utána úgyis még tápszert vagy anyatejet kell adnod, mert még nem eszik meg egy adagot úgysem.

2016. máj. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom az utolso valaszt 😊

A kerdeseimre megadtad a valaszt. 😊

2016. máj. 16. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!