Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hátrafelé kúszástól mennyi...

Hátrafelé kúszástól mennyi idő, amíg megtanul előre fele is haladni?

Figyelt kérdés

lassan 7 hónapos a fiam, nagyon elszánt, és kitartó ami a kúszás-mászást illeti, körbe körbe nagyon ügyesen halad már, és 1-2 hete hátra fele is.

most már kb 5 napja kinyomja a popsiját, és ilyen fekvőtámasz szerű pózban próbálkozik , de aztán mindig leengedi magát. teszek elé játékokat, hívom én is, és nagyon próbálkozik, de ahogy felnyomja magát, általában hátranyomja az egész testét, így hátrafelé halad, és nem előre. És ilyenkor olyan kis csalódottan sír.

Párszor már felnyomta magát négykézlábra, hogy a térdén állt, de akkor ki volt támasztva a lába ( kiságyba) .

még álmába éjjel is ezzel próbálkozik, mivel mostanába csak hason alszik, és 1-2 óránként arra kelek fel, hogy sír, mert mászni-kúszni próbál.


És utána néztem, és általában így van hogy oldalra,meg hátra haladnak, és utána tanulnak meg csak előre.

de kb mennyi idő lehet ez? sokat van hason, kb egész nap, és szeret így játszani , és én se sürgetem, nem támasztom a lábát, meg hasonlók..szóval ráér, csak mégis érdekel hogy átlagosan mennyi idő míg megtanulja? :)



2016. máj. 19. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:
egyik pillanatról a másikra egyszercsak majd rájön, hogy lehet előre is haladni. enyém nem tolatott egyáltalán :D unokatesók közül az egyik hetekig közlekedett így, a másik kb 2 napig.
2016. máj. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! Szóval ennyire változó...hát kíváncsian várom mikor jön rá hogy is kell előre fele haladni :D
2016. máj. 19. 09:54
 3/5 anonim ***** válasza:
En Kisfiam ugyanezt csinalja. Mar hetek ota tolat, négykézláb hintázik. Elore csak akkor halad, ha segitek es megtartom a kis talpat, vagy vmibe belekapaszkodik es huzza magat. En is varom mar, mikor kezd elore is kuszni, mert ő is felhergwli magat, hogy nem megy neki. Ejszaka detto... 😊
2016. máj. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
mennyi idős a te babád? :)
2016. máj. 19. 11:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Hat hónapos 😊
2016. máj. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!