Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kullancs vagy bárányhimlő...

Kullancs vagy bárányhimlő ellen oltás?

Figyelt kérdés
nem kötelező oltások.bárányhimlőt nem érdemes mert jobb ha gyerekkorban kapja el ugye?kullancs ellen oltás mennyire érdemes?mire szoktak adatni az anyukák inkább?most 15 hónapos a fiam.beadassam valamelyiket vagy felesleges?
2016. máj. 19. 20:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

mi mindkettőt beadattuk..A bárányhimlőn sokáig gondolkodtunk,de végül mivel a doki nagyon ajánlotta,nem is a betegség,inkább a szövődmények miatt,megkapták..

A kullancs meg egyéni adottságoktól is függ,paneldzsungel közepén nyilván kevesebb esély van rá, hogy összeszedje,mint aki pl. az erdő mellett él,mi ez utóbbiak vagyunk és kb. hetente szedek ki 1-2 kullancsot a gyerekekből..engem megnyugtatott,hogy megkapták,de persze így is nézem őket naponta,hogyha beléjük is mászik,minél hamarabb kiszedjem.

2016. máj. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%

3 éves a fiam, egyiket sem kapta meg.

Az agyhártya ellenire receptünk is van, de nem váltottam ki végül. Mert nem kullancs ellen véd ugye, hanem csak egyféle fertőzésétől. Tehát kullancs ellen védekeznünk kell (krémmel, spay-vel vagy valamivel), hogy bele se Menjen a gyerekbe. A legtöbb dologra nincs oltás, amit kullancs terjeszt, így nem láttam értelmét pont egy ellen védekezni. Mert a kullancs ellen kell.

2016. máj. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Egyiket se kértük. Csak a kötelezőket kapta mindkét gyerekünk.
2016. máj. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én a kullancsot nemsokára be fogom adatni, már ki is váltottam. Mi is erdő, mező közelében lakunk, bár állítólag már simán az udvaron is össze lehet szedni a kullancsot.

Valószínűleg majd a bárányhimlőt is be fogom adatni.

2016. máj. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mi mindkettőt be tervezzük adatni.

A kullancsencephalitis ellenit azért, mert bár Pest megyében egy kisvárosban lakunk, még csak nem is erdő mellett, mégis borzalmasan sok a kullancs... Ha nem is véd minden betegség ellen, amelyeket terjesztenek, legalább a kivédhetőt kivédi....

A bárányhimlő ellenit azért, mert mostanában nagyon sok a szövődmény, sajnos a közeli ismeretségünkben több gyermek kórházba került miatta, a legrosszabbul egy 3 éves kisfiú járt, akinek nagyon csúnya heregyulladása lett tőle (és nem lehet tudni, lesz-e ennek később hosszútávú negatív hatása például a termékenységére). Emellett nem tudjuk, hogy a férjem átesett-e a bárányhimlőn, mert nem biztos, így jobb, ha oltatunk....

2016. máj. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

A bárányhimlő oltás egész életen át véd, tehát ha beadatod akkor felnőtt korában sem kaphatja el.

A kullancs ellenit is érdemes beadni, mivel nem szeretné senki ha agyvelőgyulladást kapna. Oké hogy a lyme-kór ellen nem véd, de az kezelhető betegség, és ami ellen lehetséges, jobb védekezni.

A kullancs elleni krémek egyáltalán nem biztos hogy védenek minden kullancstól, szóval csak erre nem alapoznék.

2016. máj. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem csak az volt a lényeg, hogy "kullancs elleni" oltás nem létezik.
2016. máj. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
Kedves kettes Szombathelyen nem rég halt meg egy 13 éves fiú mert nem volt beoltva!! Szóval én elgondolkodnék erősen rajta hogy megéri-e kockáztatni!! A fiam amúgy megkapta a kullancs elleni oltást is és minden ajánlott oltást.. nekem nem ér annyit hogy később nagyobb baja legyen mert nem kapta meg!!
2016. máj. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
és a kullancsra,hányszor kelloltás?kell ismétlés tudja valaki?és meddig véd?a bárányhimlőre tényleg fontos?mert nekünk unokatesómmal csak kiütéseink voltakstb.átestünk gyerekkorban ezen,mint ahogy mindenki,és annakidején senkinek nem lett baja.és félek ha beadatom felnőttkorába kapja el..
2016. máj. 20. 04:18
 10/11 anonim ***** válasza:
63%

Az Encepur junior (kullancs) oltás 6500 Ft. Kettőt kap, 6 hét különbséggel. Az úgy 90%os védettséget ad, 1 év múlva az ismétlő adja meg a 100%ot. Aztán kap egyet az elsőtől számított 3 év múlva. És onnantól 5 évente van ismétlő. És nem a kullancs ellen véd, hanem az agyvelő gyulladás ellen, ami egy nagyon csúnya betegség. A Lyme-kór antibiotikummal gyógyítható.

Én beadattam, mert a város szélen lakunk, ráadásul gyakran járunk az erdőbe kirándulni.

A bárányhimlő ellenit is beadattam, azt a gyerekorvos ajánlotta a szövődmények miatt. A lányomnál mondjuk ennek ellnére kijött a bárányhimlő (doki szerint a 2 oltást kapott gyerekeknél erre az esély 1%), de enyhe volt nagyon. Minimális kiütése lett, nem viszketett, nem voltak mélyek, nagyon gyorsan gyógyult, láza sem volt.

2016. máj. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!