Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyha közeledik az evés...

Ti hogyha közeledik az evés időpontja de elálmosodik a baba, megetetitek előbb vagy lerakjátok aludni? (Nem szoptatásról vagy tápszerről beszélek. )

Figyelt kérdés
2016. máj. 20. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:
A mienk akkor evett mikor kert, nem eroltettuk, hogy "most van az ideje".
2016. máj. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Najó de az ideje azért van mert akkorra megéhezik. Tehát ha tudod hogy fél óra múlva már éhes volna akkor is inkább aludjon csak?
2016. máj. 20. 09:22
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, nagyobbacska gyerekről beszélünk, ugye? Az én kisfiam három éves, hasonló esetben felkínálok valami nagyon gyorsan elfogyasztható, nem felpörgető hatású ételt (egy joghurtot, kis kesudiót, stb.), amit akkor is szívesen elfogyaszt, ha nem kimondottan éhes, csemegeként. Vagy elfogadja, vagy nem, ha igen, akkor kicsit jobban tud aludni, mintha fél óra múlva az éhség miatt ébredne, és ha ébred is, nem annyira nyűgös az éhség miatt, ha nem fogadja el, akkor viszont felkészülök rá, hogy esetleg hamarabb fog ébredni, és hogy lehetőleg azonnal asztalhoz tudjon ülni ébredés után.


De nálunk nincsenek kőbe vésett időpontok sem az alvás, sem az étkezés tekintetében, fél-egy órákat bármi tolódhat, ha úgy éhezik meg vagy álmosodik el....

2016. máj. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ki kell tapasztalni nektek hogy a legjobb. Először leraktam aludni most meg hogy hosszabb lett az alvása átszerveztem a menüjét.

Ha fáradt akkor a kanalazás rémálom (magától felül és negyed óráig is képes ülni de ha fáradtan teszem az etetőszékbe dől elfele). Főleg, hogy utána öltözés néha, nagyon elhúzza az elalvás idejét és túl fáradt lesz, alig tudom elaltatni. Most ilyen helyzetben vagyunk, reggel 3 órát bír ébren lenni a baba, ekkor már álmos, úgy oldottam meg, hogy a tízórai helyett az uzsonna van kiváltva péppel. Tízóraira megetetem tápszerrel aztán lerakom aludni. Alszik másfél órát. Így nem húzódik el nagyon az evése se de nem kell fáradtan kanalazni sem. A többinél nincs gond, a 4. evése előtt mondjuk lerakom aludni pedig ott sincs olyan messze az elálmosodás ideje és az éhség ideje, de nem egyszerre a 2, kb fél órával - 45 perccel hamarabb alszik el, minthogy esedékes lenne az evés.


Volt mikor 30-40 percet aludt csak, akkor semmilyen ügyet nem csináltam ebből. Ha álmos volt leraktam aludni és utána evett mikor felkelt, olyan hosszú alvással úgyse csúszott el annyira az evés, akkor is felkelt 30-40 perccel később, ha evés után aludt el.

2016. máj. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2: ertem, ebben az esetben felajanljuk neki mi is, hogy ker-e mar valamit, persze ha nem akarja hat nem, akkor majd felebreszti a pocakja, eszik valamit es visszafekszik.
2016. máj. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
15 hónapos a lányom.Attól függ mikor evett előtte.Ha kb.4 óra eltelt,akkor megpróbálok neki enni adni,mert ha éhes,nem tud elaludni.Ha annyira fáradt,hogy nem fogadja el,akkor adok neki 200 ml tejital.Azt akármilyen fáradt,elfogadja.Ha nem evett,de csipegetett alvás előtt,akkor nem nyüstölöm evéssel.
2016. máj. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én adok neki enni, ne keljen szegény fél óra múlva arra, hogy éhes. Mivel ilyenkor már azért érzi, hogy tudna enni, simán kajál mielőtt lefektetem.
2016. máj. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha már evésidő van de elálmosodott akkor megpróbálom megetetni, de ha nagyon nyűgös közben az álmosságtól és ezért nem is nagyon eszik akkor hagyom és leteszem aludni. Ilyenkor alvás után ebédel csak.
2016. máj. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

En megetetem, mert nem szeretnem h arra kelljen éhes. Igy csak kevesebbet aludna, es nyűgösen kelne.. Volt mar ra pelda, azóta igyekszem elkerülni.

Ha mást nem legalabb egy kis gyümölcsöt. Vagy egy banánt leturmixolok par csepp rizstejjel, szivoszallal tuti rögtön beszippantja ..es mar alszik is ;)

2016. máj. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!