Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A fiam leesett az ágyból. Nem...

A fiam leesett az ágyból. Nem lessz baja?

Figyelt kérdés
9 hónapos fiam leesett az ágyról. Jó nagy ágyunk van eddig nem csibalt ilyet hasra fordul de még nem tud kuszni mászni semmi s azért mertem ilyen bátran az ágyban hagyni. Be tettem legbelül az ágyba s tettem mellé egy párnát hogy melegitsek tejnek vizet s annyit halottam hogy döngöt egy nagyot s szaladtam is be a hátán volt és sirt. Hamar megnyugodott levetkőztettem de nem latok Sehol semmit mozgatom mindenit nem sir. A fejen elől közvetlen a kutacs és a homloka közt kicsit piros. Bocsánat a helyes irasért csak most is remegek nagyon meg ilyettem nem tudom hogy lehettem ilyen felelőtlen. Most legalább megtanulom hogy nem hagyom az agyon többet. De ügye nem lessz semmi baja ?

2016. máj. 25. 11:31
 1/7 A kérdező kommentje:
A kutacsa alig érződik az kezd be nőni az nem üthette meg. Jó. A kedve nem sir akkor nem lessz baja ügye?
2016. máj. 25. 11:34
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Az en kisfiammal ugyanez tortent, amikor 8 honapos volt. 2 masodpercre fordultam el, h az ikretestveret felvegyem :) Egy nagy pukli lett a homlokan, ahol beutotte, de amugy semmi baja nem lett, pedig jo magas agyunk van. En azonnal atrohantam vele a szomszed csajhoz, aki baleseti nover.

Azt mondta, h a szemeit kell nezni, h egyenesen nez-e es nem mozognak kulon a szemgolyoi, m ezek utalnak fejserulesre. Ha jo a kedve, es minden rendben vele, akkor semmi baja. Az is fontos meg, h ne legyen rosszul 1-2 ora mulva, m a hanyas is utalhat agyrazkodasra pl.

Amugy a babak csontjai sokkal rugalmasabbak, mint a felnotteke, igy nehezebben tornek.

Szoval, ha nincs mas gyanus jel, akkor minden rendben :)

2016. máj. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


Próbálj megnyugodni. Nagy valószínűséggel nem lesz semmi baj:)


Amit a helyeben tennék: felhívnám a gyermekorvost, és elmondanám neki ugyanezt. Fel fog tenni néhány kérdést, válaszolsz, és meg fog nyugtatni, hogy nincs semmi baj, illetve elmondja, hogy pontosan mire figyelj a következő órákban, esetleg napokban.


Ha azt mondja, hogy szeretné látni a babát, az is jó, még megnyugtatóbb, ha vizsgálat után mondja, hogy nem történt baj.


A többit már leírtad: sosem szabad lebecsülni a babákat, hogy mire képesek, ezt legtöbben akkor értjük meg, amikor magunk látjuk, honnan képesek leesni....:(

2016. máj. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most ki jöttem vele sétálni ugyan igy viselkedikahogy eddig. Remélem semmi baja.
2016. máj. 25. 12:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy sztorim:)

Bár akkor nem volt vicces (most sem) de azért már rutinosabb lettem:)

Tehát 7 hónaposan 2 mp-re fordultam el és a kislányom kiült az ágy szálére, hozzáteszem mellettem volt. Tehát kiült és azzal a lendülettel hanyatt is vágódott. Jó nagy csatt!! És hatalmas sírás. Uhh ne tudd meg... Hívtam a védőnőt őt mondta, hogy azért vigyem be a kórházba, hogy nézzenek rá!

Oké bevittük..

Gyerekorvos el küldött.. Beteg felvétel, átküldtek a röntgen-re, utána vissza a sürgősségire, onnan gyerekorvos... Ez a procedúra olyan 2-2és fél óra volt. Nem volt nálam semmi. Se váltás ruha semmi.. Gondolhatod!!

Nos 2 perc alatt a doki megvizsgálta majd közölte ismétlem majd 3 óra várakozás és futkosás után, hogy "amúgy nem kellett volna behozni, a röntgen amúgy sem tesz jót ilyen kicsi babáknak!!! Azt hittem hogy.......le sem írom mert jönnek a moderátorok:)

Annyit mondott a gyerekorvos, hogy ilyenkor nézzem, hogy azonnal fel e sír, nincs hányás, eszméletvesztés, aluszékonyság, rossz kedv.. Igen plusz a szemeit!!

Semmi gond természetesen nem volt!!


Tanulság... Ha nincs semmi nyoma, hogy bármi gond lenne, plusz balóban fel sír, nem kótyagos, jó kedvű, nem hány stb nem viszem sehova!!


Azóta 17 hónapos lett és igen-igen nem egyszer ütötte be a buksit! Egyszer elég csúnyán, bár látható nyoma nem volt, de csúnyát szólt :) Nem rohangáltam vele sehova csak figyeltem:) Semmi gond nem volt egyszer sem!!


Nyugi.. Sztem a te gyermekednek kutya baja sincsen:)

De az ágyon most már ne hagyd egyedül :)

2016. máj. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az biztos hogy abbol tanultam. Nem hagyom többet egyedül.
2016. máj. 25. 13:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyugi! Ha ránezèsre nincs baj,akkor semmi gond!

A vèdőnőm azt mondta ne fèljek,akárhogy figyelek ugyis leesik valahonnan valamikor a gyerkőc. Ès az ő csontjuk mèg nem törik annyira könnyen, kicsit "rugalmasabbak"

2016. máj. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!