Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg baj, ha nem altatom a...

Tényleg baj, ha nem altatom a babát, hanem magától alszik el?

Figyelt kérdés

Kisebbik fiam 7,5 hónapos. Úgy szokott elaludni,hogy amikor látom,hogy álmos beviszem a szobájába, félig lehúzom a redőnyt, odaadom a cumiját, kicsit simogatom és kijövök. Persze,ha "szól", akkor bemegyek, esetleg adok neki inni. Semmi gond nem is volt ezzel, gügyög egy darabig, vagy "énekel" egy kicsit, aztán hallom,hogy csend van.

Baráti körben egy beszélgetés alkalmával felmerült ez a téma, és az egyik anyuka megjegyezte,hogy milyen dolog az már,hogy nem várom meg,hogy elaludjon a gyerek.

Megmondom őszintén a Nagyfiamnál anno ezt csináltam. Mármint hagytam,hogy bárhol elaludjon, sokszor a nappaliban, így olyankor két órán át értelmeset nem tudtam csinálni, mert egyben van a konyhával, ill. ha a szobájában altattam, akkor mindig végig ott voltam vele, sokszor kézben ringattam stb. Ennek az lett a vége, hogy két éves koráig nem akart egyedül elaludni, a szobájába is alig tudtuk beszoktatni.

Tényleg ekkora bűn,hogy hagyom,hogy magát altassa el?


2016. máj. 25. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Te is tudod, hogy ez mindkettőtöknek jobb.
2016. máj. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nem sírva alszik el ilyenkor akkor nem baj.

Neki is jobb ha megtanul egyedül elaludni és persze neked is, mert legalább van valamennyi szabadidőd.

2016. máj. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak az lenne gond ha sírni hagynád. Az nagyon jó ha el tud egyedül aludni.
2016. máj. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Este az én 8 hónaposom is így alszik el, van mikor vissza kell menni hozzá mert nyafog (abból sírás lenne ha nem megyek be) de általában álomba dumálja magát. Nappal is néha ez van de akkor gyakrabban kell addig simogatni a hátát amíg el nem alszik (pár perc). Nem azért csinálom, mert altatva kell a babának elaludnia, hanem mert máshogy nem megy neki, babafüggő ki mit igényel.
2016. máj. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én babám is így alszik, nincs sírás, hiszti, órákig tartó ringatás. Szerintem örüljünk neki és reménykedjünk hogy így marad;)
2016. máj. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi is hagyjuk. Nem sir, altatja magat es elalszik. Nem is tudom, hogy kell ringatni, persze biztos nem atomfizika, de nem volt ra szukseg.
2016. máj. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!