Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normál ütemben fejlődő babák...

Normál ütemben fejlődő babák anyukái, titeket is piszkálnak a rokonok? Hogyan reagáltok ilyenkor?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy "de a Marika fia ennyi idősen már....". 5 hónapos a fiam, mindkét irányba forog, szépen tartja magát kézben. Ennyi idősen ennyit kell tudnia, semmivel nincs lemaradva.

De kapom a kiosztást, hogy vigyem Dévényre, mert nem kúszik, bezzeg más baba ennyi idősen már ül, mászik, lépeget, a fején pörög.


Hogyan lehet leállítani őket?


2016. máj. 30. 07:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Leállítani nem tudod, mert ök ilyenek, egyszerüen ne foglalkozz velük - max. közöld velük, hogy a gyerekorovs szerint minden rendben a gyerekkel.
2016. máj. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem 11 hónapos a lányom. Állítólag én ilyenkor már tök sok szót tudtam, anyám meg nem volt 10 hónapos, mikor elindult. A lányom tudatosan a nem es az apa szavakat használja, és kapaszkodva lepeget. És folyton dumalnak h elindulhatna már, miért nem beszel többet stb. Mindig annyit mondok h teljesen időben van, majd beszel és jár, ha o úgy gondolja. De ok sem birnak leszallni a temarol, ez ilyen, ne foglalkozz vele.
2016. máj. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is kapom, hogy az ő gyereke bezzeg ennyi idősen nemhogy beszélt hanem ènekelt is meg szobatiszta volt miért nem ültetem bilire meg ennyi idősen már felült a babája, stb.


Vagy meghallgatom és semmit nem mondok azon kívül hogy "ahaa" vagy csak megcáfolom hogy nem lehet igaz nem jol emlékszik. Ez utobbi be szokott válni mert ugysem tudja bizonyitani szoval nem tud rá mit mondani max hogy de én meg hogy de nem, mint a h*lyegyerekek azt játszuk :D

2016. máj. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A lányom még gyorsabb is volt az átlagnál, mégis folyton azt kaptuk, hogy ez meg az már mi mindent tudott ilyenkor. A védőnő meg a gyerekorvos mindig mobdta, hogy nagyon gyorsan fejlődik, ügyes, de ugye a rokonoknak semmi sem elég :-) biztos megváltoznak az emlékek idővel. Én nem mondtam rá semmit.
2016. máj. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére kevés rokon van és kevés körülöttük a kisgyerek. Anyósom 3 gyereket nevelt fel (a legfiatalabb 37 éves), így azt hiszi, emlékszik, mi hogy volt velük. Pl. az ő gyerekei SOHA nem estek le sehonnan és soha nem estek el.:D Az ilyesmit az ember csak megmosolyogja. Amúgy nem degradálón beszél a gyerekünkről, csak ezek a sztorik elég durvák, amikre "visszaemlékszik".
2016. máj. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Megértem hogy rossz, de úgy még rosszabb, ha egy picit le is van maradva, de mégsem a normál ütemben fejlődőkhöz hasonlítják, hanem azokhoz, akik már 6 hónaposan felálltak. Anyósom konkrétan szégyelli az unokáját, mindenkinek szemlesütve válaszol és hozzáteszi "hogy legalább szép", pedig a gyógytornász szerint csak épphogy lassabb ütemben fejlődik, nincs miért aggódni.

9 hónapos és csak gurul, próbálkozik a kúszással.

2016. máj. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ennyi hülye embert! Első ilyen beszólás után többet nem találkoznék velük!😠Ők meg agyilag vannak lemaradva...pár évtizeddel...
2016. máj. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!